Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu :wit , a na drugim planie widzę fikus przepięknie uformowany na bonsai.
Biały kolorek zdecydowanie dominuje wśród Twoich kwiatów :D .
Brawo za umiejętności utrzymania i hodowli tak "trudnych" roślinek, jak azalia, kamelia, cyklamen, gardenia i jeszcze kilka innych. No i masz już zadatki na fuksjomaniaczkę :;230 , Hawkshead górą ;:167
Pozdrawiam
Halina
Pozdrawiam, Halina
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, przez Ciebie :uszy ukochałam fikusy Natasha i śmiesznie wyszło, bo wymieniłam się z kimś oferując filodendron za takiego fikuska a ledwo wczoraj go otrzymałam a dziś....dokupiłam drugi niemal identyczny w Biedronce !!! :lol: Z myślą, że sobie na nich poćwiczę formowanie. Ten biedronkowy był opleciony jutą, którą zdjęłam, usunęłam martwe i żółte liście, powycinałam też wszystkie cienkie pędy od dołu i na razie nie wiem co dalej. Ten otrzymany to po prostu krzaczek, nie ruszałam go.Obydwa są gęste i ładne.
Podpowiedz proszę jak je uformować, od czego zacząć-zaaklimatyzowania,przesadzenia, przycięcia, drutowania ???
Podobają mi się różne style prowadzenia-i prosty pień z kulą na czubku i piramida, i zrośnięte razem pnie, i "potargane wiatrem" ugięte drzewko i przede wszystkim lasek...
Będę wdzięczna za podpowiedzi i sugestie ;:108
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Podziwiam Twoją umiejętność zachowania w zdrowiu i urodzie tak dużego fikusa z tak małą bryłą korzeniową ;:333 .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Halinko, oj mam zadatki. Zakochałam się w fuksjach, ich kwiaty są urzekające. Na pewno nie poprzestanę na tym co mam w tej chwili. :wink: Choć w tym roku oczywiście nic więcej nie kupuję. Czekam tylko na kwiaty tych roślinek, które jeszcze nie kwitły. :D Ale wiosną... ;:204
Co do trudnych roślinek, to chyba też mam trochę szczęścia (odpukać!). :wink:

Joasiu, na pewno (mając w pamięci własne błędy) zalecam... cierpliwość. :) Jeśli chcesz, prześlij mi na pw zdjęcia Twoich fikusów. Postaram się coś podpowiedzieć.

Basiu, tych korzeni to on wcale nie ma tak mało. Powiedziałabym, że całkiem sporo. A jak muszę go przestawić i Męża nie ma w pobliżu, to rzekłabym wręcz, że za dużo. ;:306
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, zdjęcia prześlę, choć stan wyjściowy markeciaka był taki jak Twoich dwóch w oplocie-str.11 tego wątku. Ta strona jest moją inspiracją zresztą.

A teraz dopomnę się grzecznie o zdjęcia Płomienia Afryki i Albicji- moich u Ciebie prócz fikusów ulubionych roślin. A mimozę masz?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jest mi ogromnie miło czytać Twoje komentarze Asiu. :) Ze swojej strony mogę powiedzieć o błędach, które popełniłam. Np. jeśli chodzi o ten pęczek fikusów, który uformowałam w drzewko o dwóch pniach, to na pewno zostawiłam zbyt długie końcówki pędów poza rafią. Przez to na długim odcinku gałęzi nie ma żadnej zieleni. Akurat ten fikus jest zawzięty i nie chce obudzić śpiących oczek bliżej pnia.

Jeśli chodzi o mimozę, to jeszcze jej nie mam. :wink:

I już pokazuję zdjęcia moich pierzastolistnych roślinek. :) Pogoda dziś nieco pochmurna, ale to nic. Ja się ogromnie cieszę z przerwy od upałów.

Płomień Afryki.
W tym roku jest bardzo oszczędny z wypuszczaniem nowych liści, ale za to ładnie pogrubiał mu pieniek.
Obrazek

Obrazek

Albicja jedwabista.
Obrazek

Obrazek

Jakaranda.
Nareszcie ruszyła ze wzrostem. :)
Obrazek

Obrazek

Akacja srebrzysta.
Obie roślinki rosną bardzo kiepsko. Przesadziłam je w tym tygodniu do nowych doniczek. Może teraz będzie lepiej.
Obrazek

I oczywiście białe kwiaty muszą być. :)

Cyklamen.
Obrazek

Gardenia.
Obrazek

Azalia indyjska.
Kolejna kwitnie. Trzy patyczki na krzyż, ale kwiaty są. :)
Obrazek

Karmazynowa również zakwitnie powtórnie.
Obrazek

I jeszcze zdjęcie granatowca. Długo się zbierał, te upały wyraźnie mu nie służyły. Ale wreszcie wygląda całkiem ładnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wszystkie piękne, ale z największym zainteresowaniem będę śledzić zmiany u delonix, bo mnie osobiście ta roślina sama w sobie bardzo się podoba. Twoja się bardzo efektownie 'układa'.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dobrze że w końcu u Ciebie popadało ;:108 mam nadzieję że natura podlała Twój ogród solidnie ;:215
Piękne pierzaste roslinki :D czy z tych kiepsko rosnących akacji też planujesz robić bonsai?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, ten Twój ostatni post to calutki od A do Z trafiony w moje gusta. ;:138 I granatowiec i białe kwiaty i porady o bonsai i pierzastolistne roślinki. Sprawił mi ogromną przyjemność !!! ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Lucy, dziękuję. :) Płomień jest niesamowicie wdzięczną roślinką. Każdy podmuch powietrza porusza delikatnie listkami, wygląda to uroczo. Do tego zieleń ma niesamowitą, tak nasyconą jak najpiękniejsza wiosenna barwa liści. I tak prawie przez cały czas, dopiero tuż przed zżółknięciem zieleń robi się ciemniejsza. Nawet jeśli nigdy nie zakwitnie w donicy, to trudno. Jest piękny.

Natalio, popadało. :heja Aż jeden dzień nie musiałam podlewać niczego. :wink: Bo dziś już maszerowałam z konewką w tę i z powrotem. Nawet jeśli było "tylko" 24 stopnie, to wiatr wysuszał wszystko bardzo szybko.
Akacje (jeśli w ogóle urosną) będą chyba na wymianę. Miałam wizję, że będą ozdobą tarasu, ale coś nie wyszło. W sumie nie wiem po co je w ogóle wysiewałam, skoro kwitną na żółto, a ja za tym kolorem kwiatów nie przepadam. :roll: Chyba tylko ze względu na liście i to, że gdzieś kiedyś doczytałam, że to "bezproblemowa w uprawie roślina". No ja akurat mam z nią kłopoty.

Asiu, niezmiernie się cieszę! :) I dziękuję! :)

Dziś kolejna porcja zdjęć. Latałam z aparatem dosłownie przed chwilką, bo światło było po prostu cudowne.

Nie wiem jak to się stało, ale wygląda na to, że ani razu nie pokazałam tu moich czarnych cudnych surfinii. Zarzuciłam ich zdjęciami wątek ogrodowy, a tu nic. Niewybaczalne. Są przepiękne. Pierwszy raz zdecydowałam się na takie typowo "balkonowe" kwiaty, bo ogólnie nie przepadam za nimi. Ale te mi wpadły w oko wiosną. Mimo walki z mączniakiem kwitną bez przerwy, mam wrażenie, że coraz piękniej. Teraz wieczorem mają taki aksamitny wygląd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gymnocalycium mają pełno pąków. Niektóre są na razie wielkości główki szpilki, ale zapowiada się, że chyba jeszcze zdążą zakwitnąć. :tan
Gymnocalycium baldianum
Obrazek

Gymnocalycium quehlianum
Obrazek

Gymnocalycium erolesii Strigl
Obrazek

Gymnocalycium erinaceum
Obrazek

Eukaliptus wieczorową porą. :)
Obrazek

I Adenium. Wiem, że to jeszcze maluchy, ale zachwycam się nimi co dzień (odpukać, niech rosną dalej!). Mam pytanie do Znających się. :) Czy tym najbardziej wyrośniętym te doniczki wystarczą do końca sezonu? Bo przez moment nawet zastanawiałam się, czy nie przełożyć ich do nieco większych przed jesienią?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Adeniowe grubaski ładne i fajnie się krzewią, ja bym już ich przed zimą nie ruszała. Moje wysiane na wiosnę są mniejsze, ale nie były doświetlane. Będziesz swoje doświetlać zimą, czy raczej dasz im odpocząć?
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Czarne surfinie są nieziemskie, ekstra, już mają we mnie fankę :) Lubię białe i czarne kwiaty. Nawet nie sadziłam, że taki kolor występuje u surfinii. ;:oj ;:oj ;:oj
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Eukaliptusa uwielbiam, pokaż całego. Jak się sprawuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”