Doniczkowe Barbry13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Monika, to Twoje chyba doniczkowe są :D . One są bardzo plenne, więc z pewnością doczekasz się pomidorków. Moje wszystkie są wysokie.
Lucy, z mammillarią rzeczywiście mniej kłopotu :;230 , tylko na owoce trzeba długo czekać, no i "ni się najadł..."
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Nie no, właśnie mam tę samą odmianę, co w zeszłym roku. I ostatnio rosły mi aż do nieba, że podpórki okazały się za krótkie. A w tym roku... kupiłam sobie porządne grube podpory, a tu nie ma co podpierać :roll: Ale skoro wszystkie Twoje wysokie, to wiem, do kogo zgłosić się po pomidorki :twisted: I przez wzgląd na to trzymam kciuki za obfite zbiory u Ciebie... ;:204
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

No jak M tak powiedział, to koniecznie leć na zakupy. :D Przecież nie musi Ci dwa razy powtarzać. :D

Przepiękne roślinki u Ciebie. Wszystkie razem i każda z osobna.

Ja kupiłam pomidory "koktajlowe czerwone" i "koktajlowe żółte" - tak mi pani na targu powiedziała. Jak dla mnie opis wystarczający. Urosły pięknie (odpukać), zawiązały dużo owoców, czekam teraz na to, aż dojrzeją. :) I błagam los, żeby nic ich nie dopadło, bo na co mi pryskane, jak takie to w sklepie kupię...
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Monika, kciuki się przydadzą, bez względu na wszystko :;230 , na wszelki wypadek pilnuję komunikatów PIORIN-u i prognoz pogody, może się uda :D . Są odmiany ustalone i nieustalone, i pewnie stąd u Ciebie takie mikrusy.
Joasiu, a pewnie, że polecę na zakupy, tylko tak nie do końca dysponuję swoim czasem, więc muszę poczekać do soboty.
Z tym pryskaniem, to tak się wydaje - w sklepie są niesmaczne, a na bazarku absolutnie nie mam zaufania, bo już wiele razy kupowałam pomidory po prostu cuchnące chemią. Na wszystko jest okres karencji i nawet jeżeli użyję chemii, to wiem, kiedy już mogę jeść. Zdaje się, że masz pod folią, zaraza ziemniaczana dociera tam najpóźniej, ale chyba inne choróbska je dopadają. Na pewno szanse są większe, niż w gruncie. Na zdrowe pomidory oczywiście :D . Czego Ci życzę.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Nie mam folii, mam pomidorki posadzone w donicach, stoją na wolnym powietrzu. Na razie wyglądają ok, oby tak zostało. :) Oczywiście masz rację z tą chemią, ja tak trochę uprzedzona jestem po prostu. :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Trzymam kciuki za Twoje pomidorki, muszą się udać. W razie długotrwałego deszczu możesz je schować gdzieś pod daszek, zawsze to trochę zmniejszy ryzyko wystąpienia ZZ.

Dziewczyny w sansewieriowym wątku szaleją z zakupami, u mnie w ostatnich tygodniach też coś przybyło, ale skromnie. Chciałoby się więcej ;:204 .

Obrazek

Sansevieria trifasciata 'Hahnii Jade'
Obrazek

NN
Obrazek

S.t. 'Hahnii Jade Marginata' - wczorajszy zakup, rezultat zbyt dokładnego czytania postów pewnej forumki :lol:
Obrazek

NN
Obrazek

S.patens
Obrazek

S.kirkii Silver Blue
Obrazek

Bardzo trudna (dla mnie, oczywiście) jest identyfikacja młodych sansevierii, bo to jeszcze nie wiadomo, co z nich wyrośnie.
Pozdrawiam, jeszcze słonecznie :)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

barbra13 pisze:S.patens
Obrazek
- wśród fotek Twoich sansewierii, wypatrzyłem (oczywiście,jeżeli nie mylę się) Adenium. Planujesz zrobić ładną kompozycję bonsai, jak wiekowa jest ta roślina ? Ładnie się zapowiada, ale te rośliny lubują się i najlepiej czują się w pełnym słońcu - w miejscu bardzo jasnym.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

barbra13 pisze:wczorajszy zakup, rezultat zbyt dokładnego czytania postów pewnej forumki :lol:
O! To juz wiem, gdzie spędziłaś wczorajsze popołudnie! :lol:

Nie wiem, dlaczego, ale moją ulubioną jest jade - u Ciebie bardzo ładny egzemplarz ;:173
Inne też ;:167
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Mieczysławie, to adenium było siane pod koniec stycznia 2014r., w ub. roku było przycięte. Stoi na południowym parapecie, teraz trochę odjechało w kącik, bo chciałam wszystkie nowe sansewierie sfotografować razem. W najbiższym czasie postaram się zrobić nowe fotki moim adenium, bo chyba jeszcze w tym roku ich nie pokazywałam, a jedno nawet kwitnie. Niestety powtórka z ub. roku, a inne nie chcą kwitnąć, mimo iż są większe.
Lucy, popołudnie to za dużo powiedziane, tak dobrze, to nie ma. To było szybkie tam i z powrotem, azymut oczywiście sansewieria w wiadomym sklepie. Nawet na inne rośliny ledwie rzuciłam okiem. Dłużej pobuszowałam w sansewieriach i znalazłam taką z dwoma odrościkami :tan .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Ależ piękne nowe nabytki! Sama nie wiem, która mi się najbardziej podoba. :D
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Joasiu, dziękuję ;:196 , ja też nie wiem :D .

Poszperałam dokładniej i mam prawie pewność ( uwagi mile widziane :) ), że pierwsza NN - to S.patens, tylko jeszcze młodziutka i dlatego taka rozetkowa, a druga NN - to Sansevieria 'Blue Kew'. Jak zwał, tak zwał, tylko szkoda, że nie ma u nas dobrych źródeł zakupu sansewierii. A właściwie , może to i dobrze :lol: , bankructwo mi nie grozi.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

barbra13 pisze:... u mnie w ostatnich tygodniach też coś przybyło, ale skromnie. Chciałoby się więcej ;:204
A co by się Basiu chciało :D
Dobrze wiesz, że jak się bardzo chce, to prędzej czy później siętoma :;230
Tak więc trzeba uważać z tymi marzeniami, coś o tym wiem ;:306
Kolekcja sansewierii przepiękna ;:167
I mówię to bez cienia kokieterii :!:
A co do źródełek ich zakupu, to niestety dobre też są, i to krajowe.
Niestety, bo znowu zaczyna mi ich przybywać ...
Pozdrawiam i zapraszam
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe Barbry13

Post »

Jaki Ty masz szeroki parapet :shock:
Szalejesz z tymi zakupami, naprawdę! I dobrze, w końcu coś trzeba w życiu robić :D ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”