U Ani

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

U Ani

Post »

Witam serdecznie!

Mam na imię Ania. Mieszkam sobie w domu w okolicach Krakowa. Na forum trafiłam przypadkowo. Do tej pory jakoś specjalnie nie interesowałam się roślinkami, ale wychodzi na to, że z wiekiem zainteresowania się zmieniają :D. Pewnego pięknego dnia stwierdziłam, że spróbuję wyhodować swoje pomidorki i szukając informacji na ten temat trafiłam tutaj. Tak mi się spodobało, że zostałam na dłużej, a teraz nawet zdecydowałam się założyć swój wątek. Dopiero zaczynam się tym wszystkim interesować, także moja wiedza jest znikoma, dlatego wszelkie rady, uwagi będę przyjmować z pokorą.

Dziś nie będzie o pomidorkach tylko o storczykach i fikusach.
Jeszcze do niedawna nawet nie wiedziałam jakie mam kwiatki w domu :oops: (no poza storczykami) już nie mówiąc o ich pielęgnacji. Nie miałam zielonego pojęcia, że fikusy można obcinać, że nie wolno ich przestawiać itd. Efekt zdobywania wiedzy na ich temat jest taki:

Obrazek

Wcześniej obydwa były dużo bardziej rozłożyste i wyższe. Obcięłam i przycięłam im sporo gałązek. Teraz czekam na rafię, którą mąż ma mi dzisiaj kupić, żeby opleść pieńki.

I jeszcze pokażę Wam moje storczyki. Pierwszy z nich to ostatni zakup z okazji dnia kobiet :heja Tak więc kwitnie już prawie miesiąc.

Obrazek

Drugi to zakup zeszłoroczny - biały. Kwitł pięknie w zeszłym roku, a teraz już widzę, że wypuszcza pęd ;:138

Obrazek

Obrazek

I na koniec kilka zdechlaków, które próbuję reanimować jak widać na różne sposoby:

Obrazek

Obrazek

Nie wiem co mi z tego wyjdzie. Ten który jest w szklanym wazonie dostałam około 3 lata temu na imieniny i o ile dobrze pamiętam kwitł chyba przez rok. Byłam w szoku, że tak długo, ale widocznie miał bardzo dobre warunki. Ponad rok temu przeprowadziliśmy się z parteru na piętro i mówiąc szczerze nie bardzo się nim zajmowałam dlatego trochę zmarniał. Pozostałe dwa przejęłam jakieś 10 dni temu od znajomej.

Póki co to by było na tyle. Następnym razem zdam relację z mojej uprawy pomidorów.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21682
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: U Ani

Post »

Witam Aniu :wit
W sprawie reanimacji storczyków zasięgnij porady w sekcji Orchidarium.
Z pewnością zyskasz podpowiedź http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=29
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U Ani

Post »

Witaj Aniu wśród zakochanych w zieleni :wit Fikusa nie mam, ale i u mnie w domu są storczyki. Słabo się znam na ich pielęgnacji :)
x-Cz-a

Re: U Ani

Post »

Keramzyt to dobry sposób na rehabilitację ;:138
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

Dziękuję Wam za powitanie.

KaRo wiem wiem, zanim się w ogóle wzięłam za tą reanimację to tam właśnie czytałam co i jak zrobić, ale dziękuję za zainteresowanie. Jak mi się nie uda to trudno, ale jeśli tak to już będzie niezła gromadka storczyków, a mama ma jeszcze dwa, które na dodatek wypuściły pąki :tan
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: U Ani

Post »

Witaj :wit
Bardzo ładne fikusy, teraz (nie wiem jak wcześniej) mają bardzo przyjemny pokrój, no i wyglądają na spore - jakiej wysokości jest ten większy?
Kwitnący storczyk ma ciekawe kwiaty...
I czekam na relację z uprawy pomidorów, u mnie w tym roku na balkonie będzie z 6 różnych gatunków ;:306
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

Ten większy ma 156 cm. Przed obcięciem myślę że miał około 180 cm no i pełno gałązek do samego dołu. Miejscami jest łysy, bo tak jak pisałam nie interesowałam się nimi wcześniej więc były przestawiane to tu, to tam, czasami przesuszane i traciły sobie listki. Także ja i tak się dziwię, że wyglądają jak wyglądają. A mam jeszcze jednego, wygląda tak:

Obrazek

Nie mam na niego za bardzo pomysłu. Póki co przycięłam mu troszkę gałązki po długości i zastanawiam się jak go uformować. Chciałabym mu zostawić te gałązki na dole, a z górą to zupełnie nie wiem jak sobie poradzić. A może zostawić go tak jak jest?
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: U Ani

Post »

:wit Aniu
Bardzo ładne są te Twoje Fikusy benjamina ;:138 Ten ostatni wygląda bardzo ciekawie. Sama pewnie nic bym z nim nie
zrobiła, bo moje rosną sobie jak chcą. ;:173 Oczywiście zrób tak, jak Tobie odpowiada. :D
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: U Ani

Post »

:wit
Bardzo ładna kolekcja zielonych roślinek.

Ściskam kciuki za powodzenie w reanimacji storczyków ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Ani

Post »

Dorodne fikusy, a storczyki, też dadzą sobie radę ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: U Ani

Post »

Witam Was dziewczyny w moim wątku :wit

Tak jak obiecałam tym razem będzie o pomidorach.
Od razu na wstępie przyznam się, że popełniłam trochę błędów, no ale cóż nie od razu Rzym zbudowano, w przyszłym roku będzie lepiej :D Po pierwsze za dużo sobie nasiałam tych pomidorów, ale nie miałam pojęcia czy cokolwiek wykiełkuje, a tu jednak prawie wszystkie wylazły. Sporo musiałam po prostu wywalić bo po co mi 70 sztuk pomidorów na własny użytek :shock: Po drugie chyba za wcześnie je pikowałam, niby pojawiły im się już listki właściwe, ale takie troszkę malutkie były... Po trzecie prawdopodobnie ziemia, którą dokupiłam (uniwersalna) troszkę je spaliła. W efekcie sporo sadzonek padło na polu bitwy. Ale jednak coś tam się zachowało i mogę wrzucić takie oto zdjęcia:

Pomidorki koktajlowe Vilma. Może na zdjęciu tego tak nie widać, ale niektóre sadzonki pożółkły i wyglądają jakby były spalone.

Obrazek


Pomidorki koktajlowe Maskotka (z 10 przeżyło 5)

Obrazek


I te z których mi zostało najmniej - Krakus (z 10 tylko 3 na dodatek ta jedna sadzonka wygląda kiepsko)

Obrazek


Na szczęście w razie "w" jest wyjście z sytuacji czyli po prostu kupi się sadzonki na placu ;:131

Za to mojej mamie pięknie wzeszła rzodkiewka, sałata i kapusta:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ja jak posiałam sałatę w tamtym roku to oczywiście nic z niej nie było. Dobrze, że mojej mamie chce się jeszcze grzebać w ziemi i dba o to żebyśmy mieli różne warzywka. Fajnie tak wyjść sobie do ogródka i zerwać świeży szczypiorek, marchewkę czy selera. Jednak zaczyna już narzekać na różne dolegliwości, tak więc pora powoli uczyć się co i jak :D
Anna
Mój wątek --> U Ani
alexxxj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 kwie 2014, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: U Ani

Post »

bardzo ładne roślinki! życzę powodzenia w uprawie :)
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: U Ani

Post »

Hmm szczerze mówiąc aż dziwne, że ziemia uniwersalna i takie straty... a z jakiej ona była firmy? Może jednak z jakimś dodatkiem nawozów? Albo to od słońca? Chociaż nie, nie wygląda... dziwne, mi się nigdy nie zdarzyło - chyba kupuję tak tanią ziemię, że producentom nie opłaca się jej "ulepszać" :wink:
No ale i tak trochę tego zostało, trzeba trzymać kciuki, żeby wyrosły duże i silne ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”