Balkon - podniebny ogród

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agrafka
50p
50p
Posty: 74
Od: 19 sie 2012, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Balkon - podniebny ogród

Post »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :) Pozdrowienia dla osób, które już mnie znają i "piątka" dla Nowych Przybyszy :)

Chciałam podzielić się z Wami moim pomysłem na balkon. Realizacja pomysłu będzie rozległa w czasie i z każdej przeprowadzonej zmiany będę zamieszczać fotorelację :)

Życzę miłego czytania i oglądania.


Na początek zdjęcia balkonu przed zmianami. W skrzynkach są już kwiatki ale obsadzenie będę omawiać później :)

Obrazek

Obrazek

Co już jest?
* 2 x pergola 60cm x 190cm - zakupiona w zeszłym roku
* 4 x skrzynka balkonowa - 2 x 40cm i 2x 60 cm
* 2x donice kielichy - 40 cm śr. i 60 cm śr.
* 1x stolik składany plastykowy
* 1x suszarka na bieliznę podsufitowa przyścienna

Co mi przeszkadzało?!

* Pękające płytki i wykruszająca się fuga
* Brak miejsca gdy suszyłam pranie.
* Wścibskie oczy sąsiadów z bloku naprzeciw oraz osób spacerujących. Co prawda mieszkam na 3 piętrze natomiast pod blokiem jest ogromny parking i "szlak komunikacyjny" do sklepu. Sąsiadów "balkonowych mam wporządku, są to w zasadzie znajomi przed którymi się nie wstydzę :)

Nie wszyscy z Was wiedzą że mam ciekawskiego 2,5 rocznego brzdąca który uwielbia spędzać czas na działce i balkonie :)

Plan częściowo już zrealizowany ponieważ pozbyłam się suszarek stojących i w zamian mam pod daszkiem zamontowaną suszarkę wiszącą. Naszukałam się tego cuda wszędzie aż wkońcu trafiłam na portalu allegro. Już wyjaśniam w czym tkwił problem. Mam daszek nad balkonem ale jest on "spadowy" nie mogłam kupić sobie takiej tradycyjnej suszarki sufitowej z powodu braku możliwości jej zamocowania. Szukałam takiej lecz montowanej do ściany i znalazłam. Taraz nawet deszcz mi nie straszny :) a przede wszystkim zyskałam miejsce na podłodze :) Suszarka ma 5 pretów i każdy o długości 180 cm :)

Obrazek

Co na podłogę?

Ja chciałam przede wszytskim osłonić kruszące się kafelki i fugę no i oczywiście zależało mi na estetyce. Postanowiłam wyłozyć sztuczną trawą :) Zakupiłam 6m2 "Wimbledon" podwójnie podgumowany i drenowany by odprowadzać wodę :) Zobaczymy czy zda egzamin.

Na podglądaczy!

Ważne było dla mnie to aby było to trwałe a nie sezonowe. Natomiast na technorattan jest dość drogi i najzwyczajniej nie stać mnie na niego. Szukałam dobrego zamiennika. osłony balkonowe z materiału jakoś mi nie podpasowały i postawiłam na naturalny materał i padło na wikline. Kupiłam 3m matę wiklinową gęstą i podzieliłam ją na 2 odcinki po 1,5 m. Barierka ma 4m długości natomiast na środku posiada uwypuklenie o szerokości 1m którego nie będę zasłaniać. Dzięki takiemu zabiegwi mój Maluch nie będzie skubał maty aby podejrzeć co się dzieje na dole i ja będę mieć poczucie że nie izoluje się od otoczenia.

Tak wygląda balkon po zastosowaniu maty wiklinowej oraz sztucznej trawy. Mam nadzieję że przypadnie Wam do gustu :)

Obrazek

Obrazek

Do następnego :wit
Historia mojej działeczki: Ogród-moja pasja

Balkonowa rewolucja: BALKON - podniebny ogród
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: BALKON - podniebny ogród :)

Post »

Witaj :wit
Piękny balkon, piękne pomysły ;:138 Ale mi się podoba u Ciebie :tan I ta trawa....Ehh :)
Jako zagorzała balkonowiczka będę zaglądać i nie mogę się doczekać reszty pomysłów ;:138
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Super balkon! Będę odwiedzać ;:108
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

witaj :wit ja też niecierpliwie czekam na dalszy ciąg, bo zapowiada się naprawdę pięknie. Trawka super, tylko zawsze się zastanawiałam jak to w razie czego posprzątać, odkurzaczem?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Witam :wit Bardzo ciekawa relacja, z przyjemnością się czytało ;:108 Sama nie mam balkonu (a raczej mam ale całkiem zabudowany), ale z przyjemnością będę obserwować zmiany na Twoim :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

aha :)

Gdzie balkon tam i ja :D A zatem czekam na fotorelacje :D

:wit
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Witaj, ja też mam balkon ilubię spędzać nanim czas. Najpierw muszę go doprowadzić do ładu, żeby się należycie odprężyć.... więc jak już umyjępodłogę i poskubię przekwitnięte kwiaty to już czas na relaksik się kończy....
B ędę zaglądać i pozdrawiam serdecznie.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Twój balkon zapowiada się cudownie-widzę,że mamy takie same stoliki na balkonie;) :wit
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Masz ciekawe pomysły na zagospodarowanie balkonu, czekam na dalszy ciąg :D .
anulajc
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 maja 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Ale super, że znalazłam twój wątek. Ja też w tym roku zabieram się za balkon i też właśnie szukam takiej suszarki :wink: Z tą trawą to dobry pomysł muszę się nad tym zastanowić. Życzę powodzenie :wit
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Mnie przypadł do gustu twój balkon, już widzę tam jakieś fajne pnącze i inne rośliny, a ta trawa fajna :uszy
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

Jako wielbicielka balkonów wpisuję się :wit
Widzę że plan został szybko wprowadzony w życie, efekt świetny ;:108 , to teraz czekamy na ciąg dalszy :uszy
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Balkon - podniebny ogród

Post »

:wit no balkon mnie urzekł. Baaaaardzo mi się podoba. Masz spore pole do popisu. Ja mam balkon ale malutki. Choć lepszy taki niż żaden :) Wszystko u ciebie wygląda bardzo estetycznie. Kratki super. Będziesz mogła mieć namiastkę ogrodu :) Czekam na kolejne zdjęcia. Jestem bardzo ciekawa ciągu dalszego!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”