Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witam serdecznie po długim niebycie :wit
Zacznę od niepowodzeń
Russski poniołam klęskę z sałatą ,nie do końca z mojej winy.Musiałam ją zostawić pod opieką domowników kiedy miała 3 listki.Po powrocie zastałam 4 zwiędnięte listki :(
SGL79 storczyka nie miałam sumienia wyrzucić i mimo wielu rad które zastosowałam nie ma ochoty na kwitnienie.Wczoraj byłam w OBI i sprzedawca zaproponował mi (sam w ten sposób uratował storczyka) Biohumus w pełni naturalny do storczyków które nie maja ochoty na kwitnienie.Stosuje się nie rozcieńczony do podlewania 4-6 nakrętek ,Efekt pewnie za kilka tygodni.

Żeby sobie zrekompensować niepowodzenia,postanowiłam w hydro posadzić wieloletnią bazylię,którą kupiłam w ziemi.Zrobiłam szczepki i wsadziłam do wody po 2 tygodniach efekt był taki

Obrazek

Obrazek
Wpadłam tez na pomysł posiania w hydro pietruszki liściastej.Kupiłam nasionka umieszczone w specjalnej osłonce , więc może sie uda.Będe obserwować który sposób przyniesie lepszy efekt,bo posiałam też w ziemi.

Obrazek nasionka na fizelinie

Obrazek nasionka na keramzycie


Obrazek przykryte keramzytem i podlane


Obrazek większa doniczka z ziemią
O efektach powiadomię nowymi zdjeciami.Trzymajcie kciuki :)
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
kilka82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lip 2017, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Bardzo proszę o chociażby wstępne wyniki testu z pietruszką. Niezwykle mnie ciekawią. Swoją przygodę z hydroponiką dopiero zaczynam i właśnie chłonę wszystkie teksty o niej traktujące. Pozdrawiam, Ed.
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witam Cię bardzo milo w moim wątku kilka82
Proszę o cierpliwość.Aparat w naprawie i nie mogę wstawić zdjęć.Niestety eksperyment nie wypalił.ale o tym za parę dni.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

kilka82 wybacz za zwłokę w odpowiedzi. Chciałam wiarygodność potwierdzić zdjęciami.Niestety nie udało mi się odzyskać zdjęć :(
"naprawiacz" aparatu nie dość że zwlekał z wykonaniem usługi to tak ............ ;:145 że aparat do wyrzucenia.
Kika- udała mi się tylko długoletnia bazylia.Rozrosła się pięknie i smakowała pysznie.Pietruszka bardzo ładnie wykiełkowała zarówno w hydro jak i w ziemi.urosła do ok. 10cm ,po czym dostała białych plam , zaczęła żółknąć i wciągu kilku dni padła :( Na tym skończył się mój eksperyment. Może winne były upały?.Zawsze można na coś zrzucić winę za nie powodzenie :)

Kika nie zrażaj się moim niepowodzeniem ,Bo to o ile mnie pamięc nie myli jedyna porażka.Z kwiatami zawsze mi się udaje ;:333
Jeżeli potrzebujesz rady z przyjemnością odpowiem na każde pytanie.
Pozdrawiam
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witam serdecznie :wit
Tworzysz bardzo przydatny watek o uprawie hydroponicznej. Jak widać wszystkim roślinom to służy. Jako, iż ja bardziej storczykowy, zapytam Ciebie jak tam twoje storczyki w hydro? Sam uważam, że storczyki także wykazują lepszy wzrost w hydroponice, niż w korze czy sphagnum. Taka metoda uprawy jest świetna zwłaszcza dla początkujących osób. Nie ma obawy, że przeleje się roślinę ;:333
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

RichardK witaj w moich skromnych progach. Swoją przygodę z uprawą w hydroponice rozpoczęłam o ile mnie pamięć nie myli ponad 16-17 lat temu.Jestem samoukiem ponieważ wtedy chyba nikt nie słyszał o takiej uprawie kwiatów.Gdzieś mi się obiło o uszy że można kwiatki w kamykach uprawiać .Potem zaczęły się pojawiać wkłady i wkaźniki.I tak metodą prób i błędów (błędów w zasadzie nie było) doszłam do tego że mogę teraz służyć radą , z czego się bardzo cieszę.Jeżeli chodzi o storczyki to nie mam zbyt duzego doświadczenia.Podlewałam go zanurzając cała doniczkę w wodzie na 10minut co dwa tygodnie.rósł pięknie.Po przekwitnięciu stał się leniwy :) i już 3 lata nie zakwita.Próbowałam róznych sposobów (czytaj wątek).Dałam mu ostatnią szansę , Wyjęłam z doniczki usunęłam wszystkie korzenie i pożółkłe liście , wsadziłam do doniczki i czekam już 3 tygodnie.Mysłę że mi się nie uda :(

A może jednak :wink: Zachęcam Cie do tej metody uprawy .
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Również mam kilka sotrczyków w keramzycie i bardzo sobie cenię. OStatnio zakwitł mi storczyk, który od 5 lat stał w hydroponice jak zaczarowany. Wypuszczał liści i korzenie i w końcu pokazał swoje oblicze. Więc może i twój uparciuch niedługo pokaże swoje oblicze ;:108
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

póki co mojemu uparciuchowi więdną stare liście ale.... wyrasta nowy liść ;:oj
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Daj mu czas, skoro puszcza liść, to znaczy, że nie jest źle ;:333
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Witam wszystkich :)
jakiś czas temu, też próbowałam uprawy kilku storczyków w keramzycie - po pierwszym zasychaniu korzeni, bardzo szybko pojawiły się nowe.
Niektóre phal. kwitły w takiej uprawie zdecydowani dłużej, niż jak były uprawiane w korze...
Nie wszystkie przetrwały - głównym błędem uprawy było używanie słabej jakości wody - jak się okazało, było mnóstwo kamienia i zasolony keramzyt...
Obecnie używam wody destylowanej i deszczówki, zbieranej po kilkugodzinnych opadach, a takich ostatnio nie brakuje..

Teraz spróbowałam uprawy hydroponicznej na innych roślinach niż storczyki - najpierw hibiskus, potem ukorzenianie listów skrętników.
Skrętniki ładnie się ukorzeniły, jest pierwszy kwiatek :) teraz spróbuję ukorzenić zioła - bazylie i majeranek

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Frodo1 witam Cię serdecznie w moim wątku i cieszę się że" wpadłaś w sidła" uprawy w hydroponice. Patrząc na hibiskusa ,skrętnika ,radzisz sobie świetnie ;:63 Hibiskusowi niedługo będziesz mogła obciąć lub oberwać korzonki aby niepotrzebnie zajmowały miejsce.I to własnie jest wielką zaletą uprawy w hydro (rzadko je przesadzamy).Nie bój się nawet drastycznego skracania korzeni.Ja co jakiś czas usuwam nawet wszystko to co wystaje poza osłonkę.
Bardzo jestem ciekawa jak Ci się powiedzie z bazylią.Ja planuję ponowny eksperyment z bazylią kupioną w ziemi .Zetnę kilka wierzchołków i ukorzenię w wodzie.Potem wsadzę do hydro.Zrobię zdjęcia ,tym razem komórką i pokarzę kolejne etapy wzrostu.

Iwonko Ty też wstaw zdjęcia .Wymienimy się doświadczeniami.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Dziękuję za miłe powitanie. Oczywiście podzielę się obserwacjami -moja ta mała bazylka, jest póki co bez ukorzeniania od razu wsadzona w keramzyt.
Jak mi odbije jeszcze ze ściętych pędów w donicy na zewnątrz, to najpierw ukorzenie i dopiero dam do keramzytu.
Dobrze, że wspomniałaś o odcinaniu korzeni - właśnie nie do końca wiedziałam co dalej, już nawet większej doniczki szukałam....jak się okazuje nie potrzebnie.. dziękuję za rady :)
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty w hydroponice cz.2

Post »

Zawsze służę pomocą .
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”