Moje zielone ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Moje zielone ;)

Post »

Witam wszystkich serdecznie. Od niedawna jestem wśród Was i nie mogłam się jakoś zdobyć na napisanie własnego wątku. Może dlatego, żę nie mam jeszcze zbyt wiele roślinek, dopiero zaczynam... Większość moich roślin jakiś czas temu została...zjedzona. Moje pieski nie oszczędziły nawet kaktusów. Reszta zmarniała po przeprowadzce, więc muszę zaczynać od nowa... Mam nadzieję, a właściwie jestem pewna, że szybko moja kolekcja zielonych się powiększy (jak u reszty forumowiczów :;230 )

Zdjęcia nie są pierwszej jakości, gdyż na razie dysponuję jedynie aparatem w komórce...

Drosera capensis- Rosiczka przylądkowa, Lidziu, to dla Ciebie obiecane kwitnące owadożerki :wink:
Obrazek

I zdjęcie ze zbliżenia...
Obrazek
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Szkoda, że rosiczki mają takie wątłe kwiatuszki...

A to cyklamen uratowany przed śmietnikiem mojej mamy. Trafił do mnie na wiosnę z trzema listkami, które zgubił na drugi dzień :wink:
Obrazek

Parę dni temu zauważyłam, że odwdzięczył mi się...
Obrazek
Na zdjęciu pączek biaył, w rzeczywistości leciutko różowy. Kwiatek niewiadomego koloru...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zielone ;)

Post »

Piękne kwiatuszki,a śmietnikowce odwzięczają się zazwyczaj najpiękniej:) sama mam parę śmietnikowców w swojej kolekcji.
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje zielone ;)

Post »

Magduś każdy z nas na początku miał jakieś wątpliwości, które jednak szybko mijają ;:224
Piszesz, że mało masz roślinek? Jak czytasz z pewnością na FO, teraz to się szybko zmieni :uszy i będziesz się zastanawiała, które bardziej wolisz hodować :;230
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Grudniczki, które zamierzam przesadzić do własnych domków, wyrosły z pojedynczych listków. Pozostałość po psich pyskach... Jak widać odżyły :D
Obrazek
Obrazek

Kalanchoe kupiłam parę dni temu. Nie mogłam się oprzeć świeżej dostawie w kwiaciarni (a poszłam po kwiatek dla babci na urodzinki :shock: )
Obrazek
Mam nadzieję, że w pełnym rozkwicie będzie jeszcze piękniejsze ;:138
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Witam pierwszych gości w moich skromnych progach.. :tan
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Koleus..., ten po prawej :;230
Obrazek
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Resztę kwiatków "wrzucę" pewnie dopiero jutro, bo siedzę teraz w pracy i zdjęcia te miałam na kompie. W domu jest długa kolejka do komputera , więc zrobię fotki i jutro pokażę...
Xk-k
---
Posty: 2608
Od: 20 wrz 2011, o 16:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zielone ;)

Post »

O ja ale się kociakowi oczy świecą piękne te lwiatki a kalanchoe ach jakie ładne mam słabość do tych kwiatów ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Dziękuję Kasiu, moim kotkom najczęściej świecą się oczy na fotkach... pieskom też :lol:
Magic83
1000p
1000p
Posty: 1354
Od: 19 wrz 2011, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Moje zielone ;)

Post »

Co do kalanchoe, to miałam trudny wybór, bo była akurat nowa dostawa i takie kolorki, że aż.... :shock: Chyba jeszcze pójdę dokupić...
Xk-k
---
Posty: 2608
Od: 20 wrz 2011, o 16:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zielone ;)

Post »

Ach te kalanchoe są takie ładne to idź a ja będę podziwiać
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moje zielone ;)

Post »

Cześć Magic, odpisuję w twoim wątku, żeby Lidce nie offtopować w jej temacie :wink:
Jeśli to keiki nie jest jeszcze za duże, to na razie nie odcinaj go od rośliny matecznej, choć to ją pewnie osłabi.
Musisz wiedzieć, ze nie ma wiele w necie o takich młodych storczykach, choć poszukaj wpisując w google keiki.
Przy okazji możesz zajrzeć na mój specjalny wątek poświęcony tym dwóm maleństwom.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=47051
Pytałam o różne rzeczy, które może i ciebie zainteresują. Dostałam też od forumowiczek ciekawe linki, warto zobaczyć ;:108
Poszukaj koniecznie informacji, jak duże musi to keiki lub jakie ma mieć korzenie, bo szkoda byłby zmarnować. ja widziałam podłoże do storczyków w LM, ale wg mnie drogie bo ponad 5 zł chyba i 5 litrów. Na rynku udało mi się kupić małą paczkę za niewiele ponad 3 zł.

Zapomniałabym napisać, ze bardzo fajnie udało ci się reanimować grudniki :)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”