Moja domowa zielenina

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Moja domowa zielenina

Post »

Witam wszystkich! Szczerze mówiąc, nie miałam zamiaru zakładać swojego wątku, ale zakwitła mi haworthia attenuata i koniecznie muszę się nią pochwalić :) Ale to za moment. Najpierw trochę muszę sobie pogadać :wink: Dopiero od niedawna zaczęłam interesować się roślinkami, tym, co rośnie u mnie w domu i jak o to dbać. A to wszystko przez to, że przy wiosennych porządkach stwierdziłam, że kilka kwiatów muszę wyrzucić, bo wyglądają już nieciekawie i zastąpić je ewentualnie nowymi. No i z mojego starego grubosza postanowiłam uszczknąć czubek i zrobić z niego drzewko bonsai, jakiego świat niewidział :-P Stary wyglądał kiepsko i już miałam go wyrzucić, ale odezwał się sentyment do rośliny, którą trzymałam na biurku ładnych parę lat. Nowego bonsai nie zrobiłam, sadzonkę oddałam mamie. A szukając w internecie wiadomości o bonsai, natrafiłam na adenium. To była miłość od pierwszego wejrzenia :P A że mimo swoich już prawie 20 lat nadal jestem córeczką tatusia, ojczulek sprawił mi nasionka i jakiś tydzień później pierwsze z nich zaczęły kiełkować:P Ale o przygodach z adenium innym razem:P To może jeszcze kilka słów o sobie: studiuję pedagogikę, uwielbiam rysować i strasznie zazdroszczę kolekcji kaktusów i niesamowitej pasji panu Tomkowi (blabla) :)
A teraz moja haworthia:
Obrazek
Obrazek
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Moja domowa zielenina

Post »

:wit
Zawsze można stare roślinki odmłodzić lub pozyskać szczepki.
Masz pięknego haworthia ;:138
Jestem ciekawy jak będzie kwitł.
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja domowa zielenina

Post »

Gratuluje dobrej reki do kwiatka:)
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja domowa zielenina

Post »

To pora przedstawić kolejne kwiatki. Pierwszy z nich to jakiś tam aloes, który bardzo szybko się rozrasta, a drugi to opuntia microdasys, imieninowy prezent czekający na przesadzenie. Bardzo lubię kaktusy i sukulenty, choć mam ich niewiele, z resztą tak jak innych kwiatów. Do niedawna w ogóle nie wiedziałam, jak się nimi zajmować. Stały sobie na parapecie i były traktowane jak wszystkie inne kwiaty i nie mają pojęcia, co to zimowanie. Dlatego moje kaktusy są tak powyciągane, że ich nie pokażę, bo wstyd. Ale w tym roku na pewno je przezimuje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja domowa zielenina

Post »

Kaktusik z ostatniego zdjęcia ładny, to chyba jakaś Opuncja :wit
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja domowa zielenina

Post »

:wit na Forum
Widzę, że u Ciebie będzie przewaga sukulentowych. Ja wprawdzie "kaktusy" omijam z daleka :;230 , ale pozostałe sukulenty
bardzo lubię i też mam ich trochę. Z przyjemnością obejrzę Twoje. :D
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moja domowa zielenina

Post »

:wit na forum ;)
O...tu będą krolowac chyba kłujaczki i sukulenty ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja domowa zielenina

Post »

Królować to raczej nie będą, mieszkam w małym mieszkaniu i mam naprawdę niewiele kwiatków i przyznaję, że sporo by się jeszcze zmieściło. Ale oczywiście bardzo bym chciała mieć kiedyś sporą kolekcję kaktusów i sukulentów :wink:
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja domowa zielenina

Post »

Żeby wprowadzić odrobinę egzotyki w ten wakacyjny czas przedstawiam wam moje liczi :) Zasiałam 4 pestki pod koniec tamtego roku i wszystkie mi wykiełkowały. Niestety troszkę za bardzo słońce je przypiekło i tylko to jedno zostało. Chciałabym, żeby jakoś ładnie się uformowało, ale boję się cokolwiek z nim zrobić, żeby mi nie padło, wiec na razie rośnie sobie jak chce :P Listki troszkę zaczęły mu usychać, ale dzielnie się trzyma i wypuszcza coraz to nowe.
Obrazek
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Moja domowa zielenina

Post »

doba mi się liczi, brawo! :)
A opuncja jaki krzaczek :D Choć pewnie nieźle atakuje swoimi glohidami ^^
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja domowa zielenina

Post »

U haworthi rozwinęły się dwa pierwsze kwiatki, a oprócz tego doliczyłam się jeszcze 23 pąków :tan
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
julita20
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 29 lip 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Złotoryja-Sędzimirów-Bolesławiec

Re: Moja domowa zielenina

Post »

:wit
Ja też studiuje pedagogike, uwielbiam roślinki a z rusowaniem to różnie.
Kwiatostan haworthi przeogromny.
Trzymam kciuki za adenia.
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Moja domowa zielenina

Post »

Już nie ma po co trzymać kciuków, adenia kipnęły, dziś właśnie wyrzuciłam. Wyjechałam na tydzień i domownicy tak się przejęli i "zaopiekowali" roślinkami, że przelali i korzenie kompletnie zgniły ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”