Treissi na zielono cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Treissi na zielono cz.3

Post »

Adres do poprzedniej części wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=602912
KaRo



A teraz troszkę fotek :)


Skrętniki przesadzone - może teraz zechcą łaskawie zakwitnąć :)

Obrazek

Obrazek

Difcie od Mirka. Niestety tylko dwie. Trzecia jak się okazało straciła korzonki (uschły w ziemi) :( Teraz siedzi w wodzie, ale chyba wsadzę ją z powrotem do ziemi.

Obrazek

Obrazek

I jeden z dwóch bananków od Mirka :)

Obrazek

Peperomka

Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Daturę posiałem razem z niecierpkami,powinna mieć białe kwiaty. :D
Widzę,że bananek ma się całkiem nieżle.. ;:113 .Najmniejsza difcia puściła ładnego listka..niedługo powinna ruszyć,ona najładniej rośnie.Ta poniżej też powinna ładnie rosnąć co do tej co jej korzenie uschły to lepiej niech puszczą korzonki w wodzie a póżniej do ziemi.
Jaki kolor będą miały skrętniki?Bardzo ładnie Ci rosną,..Peperomka ślicznie wygląda. :D :wink:

Hmmm właśnie dzisiaj oglądałem tą daturę.Nie pamiętam czy był nasionka czy bulwy??
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Zastanawiam się czy tej difci nie wsadzić do ziemi, bo jak w niej była to ładnie wyglądała, a teraz - w wodzie, troszkę oklapła. Wiem, ze teoretycznie difia powinna puścić korzonki w wodzie. Kiedyś jedną difkę od Ilonki trzymałam w wodzie bardzo długi i nie chciała puścić korzonków. Wkońcu zaczęła gnić. Spisałam ją na straty i tak od niechcenie wsadziłam w ziemię. A ona zrobiła mi niespodziankę i teraz ślicznie rośnie :) Dlatego myślę, żeby i tą włożyć z powrotem do ziemi, ale na razie poczekam :)

Skrętniczki oba są w odcieniach niebieskiego, ale inne. Niestety tylko takie da się u mnie kupić :( Miałam jeszcze jaśniutki fiolecik, ale moja babcia go przelała. aha i miałam maleństwo o białych kwiatach, które skończyło podobnie jak fiolecik :( Już nie wiem jak tłumaczyć babci, żeby nie lała tyle wody :evil:

Peperomka bardzo wyrosła od kupna, ale poszła szczególnie w górę. Zastanawiam się czyby jej tego czubka nie ciachnąć, ale trochę się obawiam co z tego wyjdzie.

Jeśli chodzi o daturę to jeśli patrzyłeś na all to na pewno widziałeś nasiona, bo bulw nie było. Przynajmniej jak dzisiaj patrzyłam :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:lol: Peperomka super, na skrętniczki zachorowałam ale mam obawy że u mnie by popadały :oops: .
Trzymam kciuki za difcie ;:215 .
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Monisiu
jakie duże masz te skrętniki :shock: Powinny Ci już zakwitnąć.Moje były dużo mniejsze jak zakwitły. :lol: A u Ciebie jest sporo sadzonek w jednej doniczce.Nie mogę się doczekać kwiatków :P
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Moniko...skrętniczki ładnie ci rosną. Masz dobrą rączkę do domowych. Ja teraz z ogrodowymi doświadczenia robię. Posiałam daturę wieloletnią...wyszło jedno nasionko. Stoi to to chyba w miejscu i nic nie rośnie. Ma może z 5 cm..... :;230 . Przecież o tej porze to powinna być już duża sadzonka. Niestety gotowej sadzonki już drugi rok nie udaje mi się spotkać...a tak na nią choruję.
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Moniś piękne skrętniki :lol:
Bardzo ładna peperomia :wink:
Innym roślinką też niczego nie brakuje :D
Trzymam mocno ;:215 za difcie niech szybko dochodzą do siebie :wink:
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Bardzo mi się podoba peperomia . A skrętnikom trzeba mocno nagadać ,żeby wreszcie puściły kwiatki ! ;:89
Awatar użytkownika
fiolek13
500p
500p
Posty: 506
Od: 23 lis 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Peperomia super i bananek taki fajniusi ;) O skretniczkach nic nie pisze bo jak się jeszcze tą chorobą zaraże to będę musiała sobie szklarnie wybudować na osiedlu :D
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Na jaki kolor będą kwitły skrętniczki, wiesz może?
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Madziu myślę, że powinnaś spróbować ze skrętniczkami :) Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział czy Cię polubią. Z doświadczenia wiem, że skrętniczki mają podobne wymagania do fiołków, więc skoro te Ci rosną to i skrętniki powinny :)

Marzenko w jednej doniczce rzeczywiście jest kilka sadzonek skrętniczków. Miałam zamiar je rozdzielić podczas przesadzania, ale nie mogłam z nimi dojść do ładu i wkońcu dałam sobie spokój. Wolałam ich nie uszkodzić :) Jeśli chodzi o kwitnienie to obawiam się, że jest ono opuźnione ze względu na stanowisko. Stoją na zachodnim parapecie. Mój wcześniejszy skrętniczek stał zawsze na wschód i o tej porze już kwitł :?

Zeniu
ja w tym roku też sobie umyśliłam daturę. Niestety chyba troszkę późno. Gotowej sadzonki też nie mogę kupić i nasionek w sumie też. Zostaje mi tylko all - ale tam sadzonek też nie ma :( A na nasionka to już chyba późno :?

Olu oba skrętniczki są w odcieniach niebieskiego (oba inne) :) Kupiłam je kwitnące w ubiegłym roku :)

Aniu, Ewo, Kasiu dziękuję za odwiedzinki :)

P.S. Dzisiaj zrobiłam pierwsze ogródkowe postępy. Kupiłam ziemię i cebulki mieczyków. Jutro biorę sie za robienie pierwszej mini rabatki :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Twoja peperomka nie jest taka wyciągnięta jak moja,ładny ma pokrój-dużo ją podlewasz?Bo moja ma raczej sucho.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Basiu a mnie ta peperomka drażni :oops: Ja lubię gęste roślinki :) Podlewam ją jak ziemia całkiem wyschnie :oops: Jakoś o niej zapominam i często ziemia jest bardzo mocno wysuszona :oops:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”