Zielona ferajna cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Faktycznie rozwijasz się w temacie fotografii. Bardzo ładne zdjęcia. Zazdroszczę talentu ale i pewnie sprzęt masz odpowiedni. Ja się ciągle denerwuję bo mi nie wychodzi tak jak bym chciała ;:306
Ja nie jestem doniczkowa ale drogą prezentową mam teraz dwa storczyki :;230 i jakieś domowe sukulenty, rozchodniki - sama nie wiem. Aż mnie zdopingowałaś że chyba poszukam metek, bo bardzo fajnie wyglądają.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Kasiu już ja wiem jak ten "romans" wygląda po pewnym czasie - dwie spore rośliny splecione ze sobą, ani tego ruszyć, ani przestawić ;:224 więc nie, dziękuję ;:306
Joasiu dziękuję ;:196 świetnie Ci idzie z gatunkami które masz, hoyoza niepotrzebna ;:108
Małgosiu nie na końcu, zmieściłaś się na pierwszą stronę :wink: hibiskus pewnie przypomina hoi to, po czym wspina się w naturze ;:108
April no przyznam, mam lustrzankę cyfrową, w porównaniu do zwykłego aparatu różnica jest. A roślinki jakie masz warto wiedzieć, nawet zadbać o nie można lepiej ;:108

Kolejna hoja którą sfotografowałam tego dnia, wayetti. Podobno ta odmiana szybko rośnie, jakoś tego nie zauważyłam - przybywa jej, ale wolniej niż innych. Niby ma pokrój zwisający, ale chyba muszę kupić jej drabinkę, bo kiedy zwisa sama się wyciąga z doniczki ;:222 Mimo to ją lubię, nie sprawia problemów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

No mój Mąż na pewno nie był by szczęśliwy, gdyby do całej mojej wariacji jeszcze hoyoza dołączyła. ;:306

Ładne ma listki ta Twoja "uciekinierka". :)
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Hoja wayetti u mnie będzie rosła w górę , przynajmniej takie mam założenie ;:224 Jako pierwsza hoja zakwitła u mnie i mimo że jednym kwiatem to czuć było prawie w całym mieszkaniu ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Witaj :wit . Widzę, że jakaś nowa choroba się pojawiła ;:306 . Czy to jest zaraźliwe jak różyczka ?? Mnie hoye kojarzą się z metrami rozplecionych lin po pokojach u babci wiele lat temu :lol: i z białym kwiatem, który pachnie tak mocno, że w nocy aż dusi ;:131 . Nie pociągają mnie te rośliny ale ogólnie doniczkowe w domu mnie nie kręcą ;:306 . Podziwiam Cię za tą miłość do roślin doniczkowych ;:108 . Ja nie potrafię ich utrzymać i pielęgnować :oops: . Ogrodowe to co innego ;:3 . Pozdrawiam :wit .
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Wayetti najpiękniej wygląda w formie zwisającej, kwiecie ma niezwykle urodziwe i pachnace.
Może warto mocniej osadzić ją w doniczce by nie wypadała? Albo dociążyć np. kamieniem?
Tak praktykuje u siebie. ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Joasiu czasem trzeba powiedzieć "stop", albo inni zrobią to za nas ;:224 :;230 dziękuję w imieniu roślinki ;:196
Dalisbea to mnie pocieszyłaś z tymi kwiatami, rodzina mnie eksmituje razem z hoyą :;230 całe szczęście nadal jest malutka ;:108
Ewelinko hoyoza to nie nowość :wink: wciągnąć się łatwo, bo nawet jak nie lubisz zielonych liści, to znajdziesz ciapate, albo ładne kwiaty, no i można dobrać hoyę do niemal każdych warunków ;:108
Grażynko widziałam na zdjęciach w necie ;:108 myślałam żeby może jakąś siatkę zamontować, ale dopiero na wiosnę bo roślinkę trzeba przeciągnąć przez oczka od strony korzeni - muszę jeszcze pomyśleć :roll:

Miałam napisać, że nowy storczyk szykuje się do kwitnienia... ale pęd stanął, a roślina wypuszcza nowe liście, więc nic z tego ;:185

Obrazek

Pamiętacie upartą miniaturkę? Nie kwitnie już 3 lata, ale ostatnio zaczęła wyglądać lepiej i zauważyłam, że coś tam się kluje. Myślałam, że to pęd tymczasem... Może na tym maluchu w końcu się kwiatów doczekam? :;230

Obrazek

Kilka ujęć hibiskusowego listka - za późno go przycięłam i zastrajkował, nie ma kwiatów w tym roku ;:223

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze 2 zdjęcia listków hoi :)

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Piękne fotki hoi - nawet liście wyglądają w tych ujęciach doskonale. ;:333
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Henryku dziękuję ;:196

Zielistka - niestety zdjęcie całej rośliny wyszło mi rozmazane, a chciałam pokazać Wam jaka ładna z niej czuprynka ;:223 no nic, trzeba je zrobić jeszcze raz, a dzisiaj zbliżenia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Budujesz napięcie... :lol: Zdjęcia pięknie pokazują delikatne listki.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Masz dobre makro. :)

Rośliny tak pokazane doskonale się ogląda. :wink:
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Pięknie rosną Twoje hoje ;:215
Storczyki miniaturki uwielbiam. Mam ich kilka.
Ciekawa jestem jak zakwitną Twoje. Będę zaglądać. :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Joasiu nie celowo tym razem ;:185 po prostu zdjęcie nie wyszło ;:131
Henryku bardzo dziękuję ;:196
Aniu storczyki miniaturki mam trzy - jasnoróżową która kwitła już kilka razy, tego uparciucha który właśnie wypuścił keiki - on ma białe kwiaty w ciemnoróżowe kropki i najnowszą, kwitnącą na ciemnoróżowo. Niestety, kwiatów nie będzie, pęd stoi, a rosną liście ;:185

Poniższe zdjęcia to dowód, że jestem ślepa - zauważyłam baldaszki dopiero, jak były właśnie tej wielkości ;:223 Moja 3 letnia carnosa postanowiła zakwitnąć i wyprodukowała 3 baldaszki na raz ;:oj Stoi na południowym parapecie i zastanawiałam się nawet, czy nie zmienić jej miejsca - liście są dość jasne, za słabo cieniowałam ją wczesnym latem - ale chyba jednak jej tam dobrze :roll: Muszę tylko na przyszłość pamiętać o żaluzjach, a teraz czekamy na pierwsze hoyowe kwiatuszki w zielonej ferajnie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”