Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

KaRo-Krysiu - Deissy - Orzechovvy - Żanetko - Tereniu - Paulinko

Dorotko - Kolo182 - Szymku - Kasiu - Justynko - Pawle

Bardzo mi miło witać Was w tak licznym gronie ;:138 Serdecznie Wszystkich pozdrawiam dziękując za odwiedziny i pozostawiony po nich ślad w postaci sympatycznych postów,jak również za zawarte w nich wskazówki i porady dotyczące hodowli naszych zielonych :wit ;:180
Zapraszam ponownie do mojego wątku ;:138

KaRo-Krysiu - Swoją kolejną wizytą sprawiłaś mi bardzo miłą niespodziankę-jestem zaszczycony ;:180
Co zaś tyczy się Pelargoni grandiflory,to mam ją poraz pierwszy a zatem jakiegokolwiek doświadczenia w jej uprawie
brak i co najgorsze coś się z nią dzieje nie tak i nie wiem czy uda mi się ją uratować a wydawałoby się,że nie powinno
być z nią problemów ;:185

Tereniu - Z mojego doświadczenia wiem,że hibiskus lubi dobrą pulchną torfową ziemię i południowe stanowisko.Moje rośliny najlepiej rosną kiedy są nawożone Bioflorinem:

Obrazek

Jest to wypróbowany przeze mnie nawóz,stosuję go również do storczyków zamiast typowego dla nich.Rozcieńczaj wg ulotki.

Kasiu:

oxalis pisze:Ha...wreszcie Cię mam..tzn odkryłam sekret perfekcji Twoich zdjęć ;:108 .
Trzeba mieć w domu dwa kolory ścian...biały i czarny ;:180 ...w zależności od kolorystyki kwiatu fotografować należy na odpowiednio wybranej ścianie ;:170 .
U mnie same kolorowe ściany ;:145 , trudno...jakoś się pogodzę, że taaaakich fotek nie zrobię ;:131 .
Arku...hibiscus na obu ścianach wygląda perfekcyjnie ;:138 ...
A co do fikusa ginseng....jeśli to jest ten "żenszeń" to już rozumiem wzrokowy i leczniczy aspekt tej rośliny ;:215 tak kojarzący się z "tymi rzeczami"...


Do perfekcji moim zdjęciom jeszcze mila i ho ho ale ciągle pracuję nad doskonaleniem się a co się tyczy koloru moich ścian to mam prawie wszystkie białe,czarnej ściany nie mam zapewniam Cię.Jako tło do zdjęć służy mi biały blejtram-rama z płótnem do malowania obrazów,którą kupiłem za 30zł ma ona wym.90x90cm.Jest bardzo praktyczna bo bardzo lekka i można ją łatwo przenosić.Czarne tło zastępuje mi stolik okolicznościowy-ława o wym.90x55cm ale wystarczy czarny materiał niedrogi,który najlepiej nawinąć na np kij od szczotki a po robocie zwinąć i zawsze będzie jak wyprasowany-polecam.Natomiast nie wiem co Ty chcesz od swoich zdjęć,uważam,że są ok.

Pawle - Nie zmartwiłeś mnie lecz uświadomiłeś mi o czym nie wiedziałem,że ginseng i retusa to jeden gatunek-dzięki,ależ Ty masz wiedzę chłopie,nie zdziwiłbym się gdybyś zaczął robić drugi fakultet ;:185


Gerbera to mój ulubiony kwiat,ma w sobie dużo oryginalności i cieszy się dużą popularnością.Dużo nie brakowało a dziś kupiłbym kolejną w doniczce bo była świeża dostawa ale ileż można-spojrzano na mnie z ukosa,bo tydzień temu już jedną kupiłem.Nieco inna odmiana od tej którą pokazywałem w Boże Narodzenie-taka właśnie;


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Pozdrawiam Wszystkich świątecznie - życzenia dla Wszystkich w dziale życzeń wielkanocnych :wit
Awatar użytkownika
orzechovvy
100p
100p
Posty: 179
Od: 26 sie 2013, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

No no co za kolory iście wiosenne :) Pozdrawiam i wesołych :) ;:168
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Wspaniała gerbera...miałam kiedyś nawet dość długo kwitły :wit
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arkadius...
Bardzo ciekawe porady z własnego doświadczenia Podajesz.
Mam zamiar przetestować dokładnie ten nawóz - Bio-Florin - do uprawy hydroponicznej. Może i na hibiskusach u siebie go wypróbuję.
Choć - najbardziej lubię jednak "Florowit".
Ale zawsze mam 4 lub 5 nawozów - o zróżnicowanym składzie. Które stosuję "na przemian". By roślinom nie brakowało żadnego ze składników.
Oczywiście takie naprzemienne stosowanie różnych nawozów, wymaga doświadczenia i "wyczucia". Żeby nie przenawozić roślin.
U mnie się sprawdza taki sposób - ale ja rośliny uprawiam kilkadziesiąt lat już.

Gerbera...jeden z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych. Teraz - rzeczywiście popularna.
Co nie ujmuje jej piękna.
Miałam kiedyś cudowną, kilkuletnią - żółtą.
Była w ogrodzie i...nie zdążyłam jej schować przed przymrozkami.

A Twoja - jaka piękna. I zdrowa - niech Ci długo kwitnie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Gerbera - ;:167 ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku gerbera śliczna ;:333
Dziękuję bardzo za informacje odnośnie Hibiskusa - na pewno wypróbuje ;:180
Pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Gerbery są piękne ;:167 ;:167
x-Cz-a

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Gerbery były w Biedronce ale nie miałam odwagi spróbować :oops: Twoje piękne kolory mają ;:215
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Orzechovvy - Pati - Borg50 - Justynko - Lucy - Tereniu - Deissy - Czereśnio

Cieszę się z Waszych kolejnych odwiedzin w moim wątku za które bardzo dziękuję,jak również za pełne sympatii,życzliwości i porad posty ;:180 Dziękuję również za przesłane życzenia z okazji świąt,które mam nadzieję spędziliście równie miło jak ja ;:180
Jak zawsze tak i tym razem serdecznie zapraszam do kolejnych odwiedzin i serdecznie Wszystkich pozdrawiam :wit

Justynko - Dziękuję za podpowiedź odnośnie stosowania na przemian nawozów o zróżnicowanym składzie-słuszna uwaga. ;:180
Sugerując się Twoim wieloletnim doświadczeniem spróbuję stosować Florowit na przemian z Bioflorinem ;:108

Czereśnio - Nie obawiaj się hodowli gerbera,jest to bardzo wdzięczna roślinka.Aktualnie jedna z moich grudniowych,które pokazywałem w święta B.N.-ta żółta zakwitła u mnie po raz drugi,przy kolejnej okazji wkleję jej zdjęcia.


Minęły święta jedne i drugie a na horyzoncie wakacje,dla jednych krótsze a dla innych nieco dłuższe a co się z tym wiąże problem z opieką nad naszymi zielonymi podopiecznymi.Jeżeli już któreś z domowników,sąsiadów czy też znajomych podejmie się nad nimi pieczy pozostaje jeszcze jeden problem-opieka nad drzewkami bonsai.Wiemy,że podlewanie ich,nawożenie nie należy do najprostszych czynności i podlewanie ich bezpośrednio z butelki czy dzbanka nie zdaje egzaminu.Wymagają one bowiem regularnej kąpieli w momencie wysuszenia podłoża,która praktycznie polega na zanurzeniu drzewka a dokładniej całej doniczki w naczyniu z odstaną wodą lub okresowo w wodzie z rozcieńczonym nawozem przez około naście minut,do momentu całkowitego przesiąknięcia podłoża,które stosunkowo szybko wysycha na wystawie południowej,która jest najlepszym miejscem dla drzewek bonsai-bynajmniej dla moich.Ten sposób nawadniania drzewek bonsai nie jest tak doskonały jakby się na pozór wydawało i niepraktyczny?Mianowicie w trakcie zanurzania i wyjmowania doniczki z naczynia z wodą wypłukuje się podłoże,które dosyć często trzeba później uzupełniać!Aby tego uniknąć a przy okazji ułatwić pracę naszemu opiekunowi przy tego typu zabiegach wymyśliłem prostszy sposób nawadniania drzewek bonsai.Kupiłem plastikowe pojemniki kształtem zbliżonym do doniczki i nieco większe od niej aby łatwiej w razie potrzeby można było doniczkę z nich wyjąć.Do pojemnika plastikowego wkładam na stałe doniczkę z drzewkiem i wlewam do niego albo odstaną wodę albo wodę z nawozem.Poziom wody nie powinien sięgać wyżej aniżeli nieco poniżej jednej trzeciej wysokości doniczki,gdyż jednorazowo podłoże nie jest w stanie wchłonąć większej ilości wody-sprawdziłem!Pozostawiona większa ilość wody uniemożliwi roślinie dostęp powietrza do korzeni poprzez otwór w dnie doniczki,który będzie wówczas zalany i doprowadzi do gnicia korzeni.Jeżeli naleje nam się nieco więcej wody a po paru dniach nie zdąży ona wyparować,wystarczy jej nadmiar wylać z pojemnika czy to przechylając go,czy też ściągnąć cienkim wężykiem.
To mój sprawdzony sposób ale być może Któreś z Was wpadło na lepszy i jeszcze łatwiejszy sposób a jeżeli tak to proszę o podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami?
Dla lepszego uzmysłowienia sobie mojego sposobu nawadniania wklejam zdjęcia:


Kąpiele tradycyjne w plastikowej misce.

Obrazek


Obrazek

Doniczka na nóżkach zanurzona w plastikowym pojemniku.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Bonsai w doniczce okrągłej bez nóżek.

Obrazek


Obrazek

Aby doniczka nie przylegała do dna pojemnika otworem w dnie doniczki ustawiłem ją na plastikowych klamerkach-nie rdzewieją,nie gniją!

Obrazek

Kolejne drzewko w doniczce na nóżkach w plastikowym pojemniku.

Obrazek


Obrazek



Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arek ale Ty pomysłowy jesteś chłopak - tak trzymaj ;:333
Pozdrawiam :wit :wit
pawel1988
100p
100p
Posty: 141
Od: 1 wrz 2013, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

No, no Arku pomysł ciekawy co do nawodnienia bonsai :D
Czereśnio - Nie obawiaj się hodowli gerbera,jest to bardzo wdzięczna roślinka.Aktualnie jedna z moich grudniowych,które pokazywałem w święta B.N.-ta żółta zakwitła u mnie po raz drugi,przy kolejnej okazji wkleję jej zdjęcia.
Zawsze człowiek się czegoś dowiaduje :D Myślałem, że gerbery wyrzuca się od razu po przekwitnięciu. W takim razie będę musiał zaprosić gerbery do swojego domu.
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arek :wit eksperymenty jak widzę udają się.Fajne bonsai z grubosza.Muszę i ja spróbować. ;:63
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Śliczna Gerbera Arku ;:138 Życzę Ci, żeby kwitła, jak najdłużej. ;:108
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”