Co to za tuja? Formowanie żywopłotu .

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
Awatar użytkownika
Mateusz89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co to za tuja?????

Post »

To co już mam robić?? bo zdania widzę podzielone, dół mają nawet gęsty ale im wyżej tym rzadsze są , drugim problemem jest to że inne tujki są niższe od tych które są na zdjęciach nawet o jakieś 50 cm , rosną w pobliżu świerków może to dla tego?? zrobię fotki i wstawię , liczę na waszą pomoc :D
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Co to za tuja?????

Post »

Przytnij tylko te większe np o te 10-15 cm. Mniejsze zostaw niech rosną wzwyż. W kolejnym roku lub za 2 lata je przytniesz jak podgonią te większe. Większe jak będą się rozrastać to i tak zagęszczą się z tymi mniejszymi.

Tnij zawsze na wiosnę w kwietniu zanim wszystko ruszy. Teraz też możesz przyciąć te czubki.
Awatar użytkownika
Mateusz89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co to za tuja?????

Post »

A to , że tuje rosną przed dużymi świerkami ok 2.5m nie przeszkadza nie są zagłuszone czy coś w tym stylu????? , a posadzone są od siebie ok 1m
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Co to za tuja?????

Post »

U mnie też rosną około metra od świerków srebrnych i pospolitych i jakoś nie zagłusza ich to.
Świerk ma korzeń palowy i wodę pobiera z głębszych partii gleby. Thuja ma korzeń rozłożysty, więc wodę pobiera z płytszych partii gleby.

U mnie nawet thuje koło brzóz rosły dobrze. Gorzej zniosły to jałowce.
Awatar użytkownika
Mateusz89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co to za tuja?????

Post »

u mnie jałowce też coś chorują ale chyba nie z powodu obecności tuj i świerków(pospolitych) :wink: ale z tego co wyczytałem to jakiś grzyb od nadmiaru wody (brązowe końcówki pędów) a co do tuj to będę robił tak jak mówisz muszę o nie trochę zadbać bo trawa rośnie przy nich i nie wiem czy to hakać ok 150 tuj :cry: czy położyć agrowłókniną ale nie wiem czy nie przesuszę ich co o tym myślisz??
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Co to za tuja?????

Post »

Na tego grzyba to używaj Aliette 80W.

Ja przy swoich trawę wyrywałem ale w momencie jak były małe takie po 1-1,2m wys. i zasypałem korą ale nie wszystkie tylko te, które na glinie rosły.

Co do agro włókniny to nie wiem jak to zadziała.
Awatar użytkownika
Mateusz89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co to za tuja?????

Post »

A przerasta trawa przez korę??kory bym potrzebował pewnie kilka ładnych metrów na te moje krzaczki, dużo bym miał też tego wyrywania bo trawa rośnie jak szalona , kosa spalinowa też odpada , muszę się jakoś pozbyć tej trawy bo dużo wody zabiera a zależy mi na szybkim wzroście :D , a na grzyba użyłem dokładnie tego samego preparatu :)
a twój ogród to cudo równy, trawka śliczna no i ten żywopłot ;:31
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Co to za tuja?????

Post »

U mnie przez korę nie przerasta trawa. Ale też thuje są już wielkie - obecnie mają po przycięciu 2,55m, a miały od 3,5m do 5m !!! :D

Ale może ta włóknina nie będzie złym rozwiązaniem. Może ktoś się wypowie jeszcze w tym temacie. Taka włóknina chyba jeśli ma otwory to powinna chronić glebę przed odparowywaniem wody. Trawa pod taką agro włókniną powinna sama wygnić.
Tak mnie się zdaje.


Dzięki za ocenę ogrodu :)
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Co to za tuja?????

Post »

jak możesz przesuszyć agrowłókniną ,ona trzyma wilgoć tylko grzyby potem atakują starsze osobniki .ale wychodzi ze to dobry sposób skoro masz ich tak dużo .ja mam agrowl. i przysypałam żwirem siedzi jak złoto 4 rok .tuje maja się dobrze a jak będzie coś nie tak to ja wyrzucę .żeby się zgęściły podcinaj co drugi rok a jeżeli co roku chcesz to bardzo oszczędnie i taka cała filozofia każdy z tych kłócących się miał trochę racji a ty zobaczysz u siebie jaki będzie wynik.wg. mnie jak zrobisz co 2 lata ( to z mojego doświadczenia) będzie dobrze .podstawa nawożenie jak masz dostęp to użyj kurzeńca lub z gołębi jest rewelka podaje sposób:wiadro kurzeńca -niecałe 20 l.lub 10 l.dopełnij wodą i zostaw na 2 tygodnie .potem nabieraj z tego po 2l.do wiadra 8-10 l i uzupełnij wodą tym roztworem podlewaj 2 razy do roku do pocz .lipca są dużo ciemniejsze niż te nawożone sztucznie i dużo gęstsze

Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us

ogrod u stop klasztoru
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Co to za tuja?????

Post »

Istnieje też opcja zakupu całosezonowego nawozu Substralu do iglaków. Chyba około 50gr na mb się wysiewa (do sprawdzenia etykieta).
Awatar użytkownika
Mateusz89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2010, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co to za tuja?????

Post »

Macie doświadczenie więc skorzystam z przyjemnością, będę przycinał co 2 lata i zobaczymy efekty :) a z nawozem nie będę miał problemu kur ani gołębi nie mam :D ale nawóz zdobędę :D dzięki za podpowiedź bo nie znałem tego sposobu, ale czy nie zaszkodzi ten nawóz bo podsypałem tujki sztucznym nawozem wiosną. Na włókninę się skuszę nie powinno być źle

gemciu83 pisze:Istnieje też opcja zakupu całosezonowego nawozu Substralu do iglaków. Chyba około 50gr na mb się wysiewa (do sprawdzenia etykieta).
Pan u którego kupiłem drzewka polecił mi hydrokompleks to dobry nawóz??
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Co to za tuja?????

Post »

Nie znam tego nawozu. Ja w sumie nigdy prawie nawozu nie stosowałem. Dawno temu może z 10 lat temu rozrzuciłem nawóz Florovitu do iglaków. Tak to jak rzucam saletrę amonową na trawnik to coś tam sobie rośliny pobierają ale żeby nawóz do ich bezpośredniego karmienia stosować nie stosuję.


alinaK, a c oto za odmiana tuji ?
Awatar użytkownika
kriss22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 9 cze 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Co to za tuja?????

Post »

ja daję saletrę w małych ilościach pod iglaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”