Borówka amerykańska - 3 cz

Drzewa owocowe
Zablokowany
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Borówka amerykańska - 3 cz

Post »

Borówka amerykańska - 2cz:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 34&t=29846


Moje borówki zaczęły czerwienieć na wiosnę tzn.liście zmieniały barwę , zasiliłam je florvitem do borówek i wszystko wróciło do normy.w tej chwili znowu mam ten sam problem , zaczynają zmieniać kolory na brąz i czerwień i teraz nie wiem czy to normalne przed jesienią czy brakuje im czegoś ale nie wiem czy o tej porze mogę je czymś podsypywać czy już za późno??
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

To bardzo dobry znak.Liście borówki na jesieni przebarwiają się na czerwono-purpurowy pomarańczowy.To znak,że kwasowość jest w sam raz.Nic z nimi nie rób.Muszą zdrewnieć do zimy.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
kerad77
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 15 sie 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Do kiedy można podlać borówki roztworem siarczanu potasu? Planuje dać 1 łyżeczkę od herbaty na 10L wody (jak było napisane w wątku) i podlać ok 5L każda borówkę. Czy połowa września jest jeszcze dobrym okresem? Zabieg ten przeprowadza sie tylko raz na koniec lata, czy...
hunters92
50p
50p
Posty: 51
Od: 17 lip 2012, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Slask,Bytom

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Widziałem ostatnio w sklepie ogrodniczym jesienny nawóz do roślin iglastych (też bo borówek) który pomaga lepiej zabezpieczyc rośliny na czas zimy
Co o nim sądzicie?
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

A czy to nie będzie przypadkiem 'zwykły' siarczan potasu pod jakąś magiczną nazwą i za magiczną cenę?
Najlepiej sprawdź skład i porównaj.
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
hunters92
50p
50p
Posty: 51
Od: 17 lip 2012, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Slask,Bytom

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Sam siarczan potasu to nie jest.
podaje linka przykładowego nawozu:

Czy opłaca się to kupować czy to strata pieniędzy?

Nie podajemy linków do aukcji na alleg - zbyt szybko się kończą a linki są nie aktualne
Deirde
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Ja tam specjalnym chemikiem nie jestem, ale to ustrojstwo co to nam tu podałeś, to od siarczanu potasu różni się tylko śladową ilością magnezu.... ;)
kerad77
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 15 sie 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

kerad77 pisze:Do kiedy można podlać borówki roztworem siarczanu potasu? Planuje dać 1 łyżeczkę od herbaty na 10L wody (jak było napisane w wątku) i podlać ok 5L każda borówkę. Czy połowa września jest jeszcze dobrym okresem? Zabieg ten przeprowadza sie tylko raz na koniec lata, czy...
Będę zaraz jechał po siarczan potasu, to do kiedy można podlewać roztworem wody i siarczanu?
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Możesz spokojnie podlać teraz i jeszcze raz za miesiąc.
Pozdrawiam, Jacek
pasla3
200p
200p
Posty: 364
Od: 11 mar 2009, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Paraguay

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Możesz dodać torf kwaśny,liście dębowe.Wysokość czy powierzchnia są mniej ważne ,lepiej kompost kilka razy w roku przerobić tzn. przemieszać
wszystkie składniki.Bardzo ważny jest dodatek nawozu azotowego ponieważ trociny podczas rozkładu pobierają dużo azotu.Najlepiej siarczan amonu lub mocznik.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

Dzięki :)
Myślałem o dodaniu także słomy, ale nie wiem czy kompost z niej będzie kwaśny czy zasadowy... :/
Pozdrawiam, Jacek
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

kerad77 pisze:Do kiedy można podlać borówki roztworem siarczanu potasu? Planuje dać 1 łyżeczkę od herbaty na 10L wody (jak było napisane w wątku) i podlać ok 5L każda borówkę. Czy połowa września jest jeszcze dobrym okresem? Zabieg ten przeprowadza sie tylko raz na koniec lata, czy...
Aktualnie zapomnij o jakimkolwiek nawożeniu borówek. Ostatnie nawożenie siarczanem potasu wykonuje się do końca czerwca, po tym okresie borówek się nie zasila żeby mogły zdrewnieć do zimy.
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - 2cz

Post »

O ile się nie mylę to siarczan potasu daje się właśnie na koniec wegetacji, żeby ułatwic roślinom drewnienie. W zależności od rośliny jest to koniec sierpnia lub wrzesień. Ja dałam siarczan pod borówki, róże i rhododendrony.
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”