IDENTYFIKACJA :Jaka to odmiana jabłka?Identyfikacja wg. owoców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Basiaww
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 wrz 2016, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jakie to jabłuszka?

Post »

Dzień dobry,
Mam pytanie do znawców tematu. Kupiłam dziś na targu jabłka: bardzo słodkie, twarde, skórka mocno czerwona.
Czy ktoś zidentyfikuje odmianę, bo chcę posadzić na działce? Pan, który sprzedawał nie wiedział....
Obrazek

Obrazek
jagusia111

Re: Jakie to jabłko ?

Post »

Lobo. A swoją drogą dobre nie wiedzial co sprzedawał :wink: .
justa1509
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 wrz 2016, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za jabłko? Identyfikacja

Post »

Witam, jestem tu całkiem nowa.
Liczę, że jak odświeżę temat to pojawi się jakaś pomoc :) Poszukuję nazwy dokładnie tej samej jabłoni, która jest na zdjęciach wyżej. Owoce leżały maksymalnie 2-3 dni, słodkie i to bardzo, większe od dłoni, dojrzewała latem, w okolicy lipca-początek sierpnia. Drzewa już nie mam, bo szerszenie zniszczyły środek, a ta jabłoń to smak mojego dzieciństwa :) Drzewo rosło w zachodniopomorskim, więc było jeszcze sadzone "za Niemca"
Będę szalenie wdzięczna za pomoc :)
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka to odmiana jabłoni

Post »

Witam
Ktoś wie co to za odmiana ?
Jabłka po 48 godzinach od starcia nie ściemniały ( idealny biały miąższ )
Owoce bardzo duże , jabłka podobne jak na zdjęciu krzychu88 tylko bez rumieńców i bardzo dużee.
Kupione w hipermarkecie, zawierają bardzo dużo wody ( soku) , niedobre , bez smaku, średnio twarde :)
Jakiś nowy wynalazek GMO?
cyku_new
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 sty 2017, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka to odmiana jabłoni

Post »

Witam wszystkich!!

Mam problem, ponieważ chciałbym się dowiedzieć o gatunek jabłoni którą posiadam na podwórzu w miejscu w którym nie powinna rosnąć :) Jednak z decyzją o jej wycięciu poczekam, aż wyhoduję drzewko tego samego gatunku.
Obrazek
Obrazek

Jabłoń około 40-50 letnia. Ponoć pochodzi z lubuskich sadów z okresu PRL-u, taką historię słyszałem od dziadka, który ją z tamta przemycił. Pień pochylony, korona rozłożysta, spłaszczona. Jabłka są duże, zielonkawe, później przechodzą w odcienie żółci. Zdarzają się pojedyncze egzemplarze z czerwonym rumieńcem (może pozostałość po podkładzie??). Początkowo soczyste, kwaskowate, gdy dojrzewają staja się chrupkie, suche i bardzo słodkie. Dojrzewają w okolicach połowy sierpnia.

Miałem podejrzenia iż jest to antonówka, zakupiłem jedną taka jabłoń, w tym roku wydała pierwsze owoce i sam już nie wiem. Owoce antonówki z allegro, dojrzały trochę później niż te na moim drzewku. Przed dojrzeniem, były twarde i w ogole nie zjadliwe. Później od razu kruche i suche. Być może to przez wiek drzewka?? Poza tym moja "antonówka" nie posiada takiego charakterystycznego pierścienia na górze jabłka.Ta z allegro posiada.

Proszę o pomoc i opinie :)
Pozdrawiam

-- 14 sty 2017, o 20:07 --

Obrazek

To właśnie taki mutant z tego drzewka, ale zdarza się jedno takie jabłko na tysiąc. Więc przesyłam bo widać dobrze górę standardowego jabłka.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaka to odmiana jabłoni

Post »

Parcha niby na owocach nie widać, jabłka stożkowe, kielich zamknięty, możliwe że jest to siewka papierówki, ale niech wypowiedzą się jeszcze inni.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Jaka to odmiana jabłoni

Post »

Masz rację, to jest siewka antonówki. Tyle, że posiadająca geny wcześniej dojrzewającej odmiany o czerwonym rumieńcu.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
AAAnka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 paź 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za odmiana jabłek?

Post »

Witajcie. Poszukuję odmiany jabłoni dającej jabłka idealne(dla mnie). Mam już posadzone kosztele(kocham!). Szukam jednak dalej. Uwielbiam tylko bardzo bardzo twarde jabłka. Lubię odmianę Celesta, ale one są twarde tylko na początku jesieni...Ostatnio w Mc Donaldzie w zestawach były przepyszne jabłka. Czerwono złote, w prążki. Były tak twarde że trudno było ucisnąć je palcem, miąższ ani bardzo żółty ani biały (taki średni)soczysty i bardzo twardy, skórka też twarda(można było sobie zranić dziąsło). Co to może być za odmiana?
Obrazek
banadykt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 wrz 2017, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to za odmiana jabłek?

Post »

Może to Gala albo Jonagored
regulamin
AAAnka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 paź 2017, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za odmiana jabłek?

Post »

Faktycznie pasuje na Galę, ale w opisie nie znalazłam informacji że miąższ jest bardzo twardy. Tutaj jest to bardzo wyraźna cecha-chyba że to zmienia się wraz z upływem czasu.
Niemniej dziękuję i jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, proszę o propozycję;-)
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Jabłoń z klasztornego wirydarza.

Post »

Ostatnio miałem okazję odwiedzić jeden z lubelskich klasztorów. W centrum dawnego wirydarza rosła stara jabłoń rodząca takie wowce:

ObrazekObrazek

Owoce wydłużone, całkiem smaczne, czy Ktoś jest w stanie rozponać co to za odmiana?
Awatar użytkownika
EdytaSz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 2 lut 2014, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Odmiany jabłoni - opis+foto

Post »

Witam serdecznie,
Proszę o pomoc w ustaleniu gatunku jabłek umieszczonych na zdjęciu.
W zeszłym roku otrzymałam malutką jabłonkę samosiejkę (jakaś stara odmiana). Miała to być szara reneta, którą oczywiście nie jest:)
W tym roku pierwsze owoce. Smak bardzo słodki, miąższ kremowo-żółty.
Obrazek
pozdrawiam serdecznie
MrKsawery
100p
100p
Posty: 124
Od: 15 sty 2018, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Identyfikacja jabłoni

Post »

Witam.
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji jabłoni - wszystkie sadził mój dziadek może z 50 lat temu.
1. Były do jedzenia już dwa tygodnie temu, teraz są chyba najsmaczniejsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2. Będą do jedzenia z początkiem września, są lekko spłaszczone. Mam trzy takie jabłonie jedna mniejsza jedna średnia jedna okrągła z pniem 50-60cm średnicy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
3. Prawdopodobnie będą do jedzenia później, na razie są twarde, duże i ciężkie. Spadając na ziemię nie uszkadzają się, mają chyba winny smak. Drzewo nie jest jakoś duże (3m szerokość 5 wys)
Obrazek

Stawiałem na: Grafsztynka, Charłamowskie, Malinowa Oberlandzka, ale już sam nie wiem, może są to jakieś nowsze odmiany. Mogę dodać więcej zdjęć, bardzo mi zależy na ich identyfikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”