Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

majs a srodek na chwasty taki zeby wiekszosc brało? a pryskał ktos srodkiem agil?? pisze ze AGIL 100 EC -
Zastosowanie: perz, chwastnica, miotła zbożowa, trzcinnik i inne chwasty jednoliscienne. zwalcza perz cos mi sie niechce własnie wierzyc ptyskał ktos to na truskawki odmiane honey? majs moze ty cos polecisz cos na perz np. ale na calosc
ehh ta ortografia
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

i coś na mrówki w truskawkach cos skutecznego aby je zniszczyc?
ehh ta ortografia
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Fotki małych truskawek:P :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



a te listka suche to co moze byc?

Obrazek
Obrazek
ehh ta ortografia
Awatar użytkownika
przybysz508
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 kwie 2011, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grójec

Re: Truskawki - cz.2

Post »

czyli mi się udało xd bo na handel będzie dopiero za rok. :)
Pozdrawiam Daniel.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

rianoks, co to za odmiana, że już takie duże owoce?
Teraz jak masz już takie duże owoce to żadnego środka na chwasty nie zastosujesz bo ludzi potrujesz.
Kupiłeś Rumbę( Zumbę) ??????
Awatar użytkownika
karol
200p
200p
Posty: 401
Od: 28 lis 2011, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Jak tak czytam to skóra cierpnie ,ile musi być chemii w tych truskawkach ,chyba cała tablica Mendelejewa.
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

suzana ja wiem ale chce znac nazwe srodka skutecznego bo bende pryskał po zbiorach! przecież nie teraz... :)
A ta truskawka no nie wiem czy moge powiedzieć to pradawna odmiana przekazywana z pokolenia na pokolenie z satrożytnego egiptu bardzo niezwykła i nie do dostania:P nie no zartuje :lol: Odmiana to Honey a owoce dlatego już takie duże ponieważ były przykrywane wlókniną i mi przyspieszyło wegetacje mam nadzieje ze za tydzien góra dwa już bendą pierwsze owoce:) chociaż pogoda nam sie psuje i ma grad padać deszcz przymrozek ma też byc i lipa :?

-- 11 maja 2012, o 09:22 --

przybysz a ty czasami nie sadziłes w zeszłym roku ogórków?? a teraz ile posadziłęs tych truskawek?
ehh ta ortografia
TGtomi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 sie 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy przykrywać truskawki ?

Post »

nie wiem co ma czarna agro do wypadania sadzonek - w kazdym razie rolnik obok posadził w podobnym terminie z tej samej szkółki i nie ma nic w całym 0,5ha polu po tej zimie - dosłownie goła ziemia no pomijając gwiazdnicę, tasznik itp. chwasty ale tego na jesieni nie sadził ani nie siał - to mu samo z ziemi teraz "wyłazi" :? - a mi przezimowało jakieś 95% nasadzeń ;:138
chciaż niektóre badania empiryczne wykazały, że truskawki gorzej zimują na agrotkaninie i łatwiej o wiosenne przemarzniecie kwiatów... najlepiej byłoby zakupić białą agrotkaninę - kolor biały najlepiej ze wszytskich odbija światło w przeciwieństwie do czarnego ktory to maksymalnie je absorbuje... niestety trochę cięzko ją dostać no i raczej nie wygląda estetycznie - dla mnie tak jak porozrzucane worki po ziemniakach....

co do przypiekania to faktycznie mogą się przypiec na czarnej agrotkaninie ;:3 - z tym że u mnie często nie zdążą dobrze dojrzec a już są zjedzone :roll: , warto wybrać odmianę o sztywnych pedach co by to nie leżało wszytko na agrotkaninie...dodatkowo na samo owocowanie można rozłożyć słomę jako ściółkę... co do czystości no cóż chyba są dużo czystsze od tych z "gruntu" szczególnie jeżeli w poblizu mamy zadbany trawnik, żywopłot itp jak to na zadbanej działce wtedy kurz polny nie taki straszny... prosze pamiętać - że to co w mikro to nie w makro - hekatarowe plantacje a małe amatorskie działkowe uprawki to zupełnie inna bajka.... z nawożeniem może byc trochę problemu bo na czarnej agrotkaninie kulki nawozu lubią wpadać do dołków na zasadzie pilek golfowych a co za dużo to nie zdrowo - można spalić... dlatego lepiej nawozić kilkakrotnie malymi dawkami rozpuszczonymi w wodzie - to taka amatorska "fertygacja", Majs pewnie poleciłby jakiś Kristolan... co do reklamy - to jest raczej hobby niż sposób zarabiania pieniędzy - nie chodzi o $$$, choć fajnie byłoby zarobić na jakąś glebogryzarkę, bo szpadel no cóż dobra rzecz ale w XXI w są przyjemniejsze czynności do wykonywania na dzialce... w kązdym razie jak ktoś lubi to robić to i rośliny się odwdzięczają, a zawsze szkoda mi marnować takie ładne, mocne rozłogi - mam nadzieję że znajdą się osoby zainteresowane, jakby co służę amatorską pomocą i licze na współpracę, może jakieś nowe ciekawe odmiany? ;:162 ...

truskawki pnące czy jak to inaczej zwał zwisające - no cóż ładnie to to wygląda na zdjęciach -ale jak ktoś chce a nie ma kawałka gruntu to czemu nie sprobować?? - z tym że nie ma co liczyć na jakieś super owocownie i b. smaczne owoce, zresztą w tym roku 1. i pewnie ostani raz kupiłem taką "nowość" i mam aż 1 szt Elan F1... zresztą Selva, Albion też moga być zwisające, pytanie tylko po co, skoro lepiej owocują w gruncie...?


ale tak jak pisałem wcześniej - jak ktoś to lubi to nie może przejśc obojetnie obok nowej ciekawej odmiany... Majs wiem że Ty zajmujesz sie tym dość profesjonalnie dlatego mam nadzieję że pomożesz zidentyfikować odmiany "Ela" "Maniek' i "Małgosia" - wiem ze to dość trudne ale przecież w Piśmie napisane jest że po "owocach ich poznacie" ;:180 , jak będą owocować podesle Ci fotki na prv. albo tu powrzucam, tymczasem pozdrawiam wszytskich truskawkowiczów na tym forum ;:7
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

:wit suzana
Truskaweczki przezimowały?
rianoks
Tam już powinna być słoma rozłożona, co najmniej od tygodnia.
Te liście to albo obtarcia od agro po zimie, albo pozostałość po mączniaku.
A gdzie masz ten perz jak truskawki rosną na agro?
brak polskich znaków
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Czy przykrywać truskawki ?

Post »

TGtomi jestem i ja maniakiem truskawkowym :;230 :;230 :;230
Mam tez sporo odmian.. najnowszy Kent Elkat , odmieniłam Dukata bo miałam wyrodzonego mam do niego słabość , dobrze się u mnie sprawdza.
Coś nie mogę się przekonać do Polki ..kupiłam w szkółce a coś sadzonki jakby zarażone ,na jednym polu z innymi odmianami a najszybciej choroby grzybowe łapie , bo owoc zdrowy .
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

wiem majs ale zaryzykowałem bez słomy ponieważ sam robie i nie dałem rady rozłożyc a nie najgorzej im bendzie na tej agro:) perz jest, najwiecej mam go na 1 agro czarnej tam to jest masakra podnosi agro troche i troche ta agrowłoknina jest słaba natomiast na rescie jest ok tylko chwasty rosną gdzie niegdzie jakis mlecz a chwasty to jak dostały słonca to obok truskawki lub na dosadzonych sadzonkach.. a perz jest jak juz pisałem na 1 agrowłokninie moze to powód słabej uprawy lub tez ze blisko miedzy czy cos w kazdym bądz razie trzeba cos zaradzic a zdjecie zrobie to wstawie
ehh ta ortografia
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Na tej truskawie (to pierwszy krzaczek w rządku) miałam w zeszłym sezonie aż dwa kwiatki. W tym roku cieszę się do truskawek jak głupi do sera :heja

Obrazek
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

majs pisze::wit suzana
Truskaweczki przezimowały?
Przezimowały, około 12 szt. ;:oj z mojej winy :roll: Czasem tak można spaprać robotę. :oops: . Ale najważniejsze , że będzie z czego rozmnożyć :lol: Owoce już w tym roku spróbuję- zostawiłam do degustacji.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”