Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
kuIeczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 paź 2005, o 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Truskawkki cz.2

Post »

Poprzednią część wątku możecie znaleźć tutaj.



Witam:)

posadziłam pierwszy raz w tym roku tę truskawkę.Nigdzie nie mogę doprosić sie odpowiedzi od praktyka, czy rzeczywiście trzeba ja okrywac na zimę, a jeśli tak to kiedy to zrobić?

pzdr
Kuleczka
pzdr
Kuleczka
_________
ogrodnik-scrablista poszukiwany...:)
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: truskawka Selwa w Mazowieckiem

Post »

kuIeczka pisze:Witam:)

posadziłam pierwszy raz w tym roku tę truskawkę.Nigdzie nie mogę doprosić sie odpowiedzi od praktyka, czy rzeczywiście trzeba ja okrywac na zimę, a jeśli tak to kiedy to zrobić?

pzdr
Kuleczka

koniecznie trzeba okrywać. Owocuje kilakrotnie w roku a więc do późnej jesieni. Ryzyko przemarznięcia z uwagi na b. krótki okres po owocowaniu na przygotowanie do zimowania.
Możesz na próbę jednego krzewu nie okryć i sprawdzić jak się zachował na wiosnę. :wink:
Jakub . . . . .
Macio

Post »

Ja mam 10 krzaków takiej truskawki. Poprzedni wlasciciel dzialki twierdzil ze one mu nie przemarzaly. Zależy to od rejonu kraju, czyli w centrum nie ma takiego zagrozenia, chyba że zima jest bardzo mroźna i bez śniegu.
kuIeczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 paź 2005, o 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki Macio!
z tego wniosek ze i u mnie przezyje, a jak nie pies ja drapnie na kompostownik:)
pzdr
Kuleczka
_________
ogrodnik-scrablista poszukiwany...:)
iwona68
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 mar 2007, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Jak chronić truskawki? pomocy!!!

Post »

W sierpniu wsadziliśmy sadzonki truskawek, które się przyjęły. Na zimę - w listopadzie, przykrylismy je grubą warstwą ściółki (zeschnięte wysokie trawy i inne). Tydzień temu zdjęlismy sciółkę. Część truskawek straciła całkowicie częsci nadziemne. Z niektórych kiełkują młode pędy, a po niektórych nie ma śladu. Pytanie: czy truskawki jeszcze wzejdą? Czy powinniśmy przykryć je folią, aby chronić je przd ewentualnymi przymrozkami? :?: czy też pozostawić jes w spokoju? Dodam, że truskawki posadziliśmy na czarnej agrowłókninie. Jesteśmy nawicjuszami :oops: jeśli chodzi o truskawki, więc bardzo proszę o pomoc! :!:
ina
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Iwonko na forum. ;:100

Truskawki należą do roślin wytrzymałych na niskie temperatury. Nigdy truskawek nie okrywam na zimę.
Odkryj je, niech sobie rosną. W tej chwili, jeżeli ziemia nie jest za wilgotna, to należy im wzruszyć ziemię. Dobrze też jest podsypać np. kompostem.
Myślę, że Twoje truskawki wygniły, bo było im za ciepło i za mokro. Jeżeli są korzenie, to truskawki szybciutko się odrodzą.
iwona68
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 mar 2007, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo dziękuję za informację. Po prostu zostawię je tak i poczekam. Może jeszcze bedę jadła w tym roku swoje truskawki.
ina
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Post »

Spokojnie , truskawki puszczą ze środka , a podeschnięte liście trzeba wyciąć bo przy wyrywaniu można naderwać system korzeniowy. Mogą nie odbić gdy całkowicie zmarzły ale raczej w to wątpię bo nie było dużych mrozów.
Iwona przykryjcie je agrowłókniną będą przez nią oddychać i przyspieszy ich rozwój.
Pozdrawiam,
Marcin
Mała Ogrodniczka

Czy przykrywać truskawki ?

Post »

W moim rejonie mają być dzisiaj w nocy przymrozki gruntowe do -5st.
Odkryłam już truskawki np. Selva, które przemarzają - czy powinnam je na powrót przykryć? Czy w ciągu 1 nocy mogą przemarznąć bez okrycia? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jeśli przemarzają, to jedna noc wystarczy, żeby je zniszczyć.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja nigdy nie przykrywałem i owocują corocznie. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Mała Ogrodniczka

Post »

Hmmm, nie przykrywałeś odmian przemarzających?
Bo nieprzemarzających też nie przykrywam, ale na stronach producenta wszędzie piszą, że Selva przemarza.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Witam. Według mnie powinnaś przykryć truskawki skoro wszędzie pisze że przemarzają "strzeżonego Pan Bóg strzerze ". Mam nadzieję że Twoje truskawki przetrwają. Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”