Opryski profilaktyczno lecznicze drzew owocowych.Czym??

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4173
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

No nie, znowu ekoterror ? Wiesław1977, tak w ogóle to poppatrz na temat wątku, a potem załóż swój jak chcesz siać swoje... posty.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Hehe, niezły materiał Maryann :wink:
Wiesław1977 - nie, pan Pomolog aż tak bardzo nie preferuje metod chemicznych (po prostu jest realistą), a w uprawach amatorskich nawet można mnie zaliczyć do przeciwników walki chemicznej (i się nie obrażę :D )
Natomiast pułapki lepowe feromonowe na nasionnicę trześniówkę są mi znane od wielu, wielu lat i doskonale wiem jak działają :lol:
Pozdrawiam serdecznie :lol:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4173
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Np. pułapki Medchem - choć w reklamie napisali, że służą do zwalczanie szkodnioków, to w opisie już nie tak odważnie. Służą do zwalczania, owszem, ale pośrednio.
Wiesław1977, nie widzę powodu, byś nie pisał na forum tego, co otrzymałem na PW. W końcu nie wykluczam twoich racji.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
cx

Post »

Witam.
Zwalczanie niektórych szkodników przy pomocy pułapek feromonowych to ciekawa koncepcja.Jednak można polegnąć zdając się na tę metodę.Jeżeli masz jedną,dwie czereśnie a w sąsiedztwie nie ma innych późnych odmian ,to być może taka pułapka wystarczy.Jednak autorytatywne stwierdzenie,że zstosowanie takiej pułapki da nam pewną ochronę przed szkodnikiem świadczy wyłącznie o bardzo małym doświadzceniu w walce np z nasionicą.
Pozdrawiam.
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Post »

Mam jabłonkę posadzoną jesienią i malutką wiśnię, która przybyła do nas w kwietniu. Obie kwitły, teraz zawiązały małe owocki. wyglądają ok. Nie pryskałam dotąd niczym, a chyba powinnam ? Czy teraz mogę? i czym, bo przyznam, że o środkach wszelakich pojęcia nie mam.Zaczęłam oczywiście od wyszukiwarki, ale nie bardzo mogę dojść do ładu, gubię się w gąszczu nazw.
zdzislaw
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 kwie 2007, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Działka w Beskidzie Żywieckim

Drzewka owocowe - opryski

Post »

Witam! W listopadzie 2008 wykonałem opryski drzewek owocowych miedzianem extra 350sc i syllitem, w tym roku na przełomie marca kwietnia powtórzyłem oprysk miedzianem extra 350sc i preparatem pencozeb 80wp. Być może na niektóre drzewka to zadziałało bo brzoskwinia, którą chciałem wyciąć ma na razie zdrowe liście, natomiast jedna z jabłoni choruje na kędzierzawość liści, a niektóre jabłonie mają chore liście jak na załączonym obrazku. Czy można jeszcze teraz wykonać opryski i jakimi środkami? aby powstrzymać, lub zlikwidować choroby drzewek. Proszę o poradę. Pozdrawiam Zdzisław Obrazek
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Delfina - Myślę że skoro są do tej pory są zdrowe to na razie nic nie rób :) Obserwuje je tylko uważnie, w razie czego zawsze można opryskać czymś interwencyjnym. Jabłoń może zaatakować parch i mączniak - zawsze mam z tym największe problemy, no i uważaj na mszycę bo potrafi bardzo szybko zdeformować nowe przyrosty. Jeśli coś się pojawi - napisz to pomożemy.
Tylko nie wiem czy jest sens utrzymywania owoców na tak małych drzewkach - to jest dla nich duży wysiłek, zamiast rosnąć będą inwestować energię w owoc :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Post »

Czyli mam usunąć zawiązki owoców ? Wszystkie, czy zostawić kilka ?
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Zostaw najwyżej kilka wiśni żeby spróbować :wink: Większą szkodę owoce mogą wyrządzić jabłonce, kiedyś ja się tak połaszczyłem i zostawiłem chyba 5 jabłek na świeżo posadzonym drzewku i do dziś mam tego skutki - pień pokrzywił się pod ich ciężarem i taki pozostał...
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Jakie opryski profilaktyczno lecznicze

Post »

Jakie opryski profilaktyczne drzew i krzewów owocowych wykonac na przedwiośniu i wiosna by sie uchronic przed robactwem i w liściach i w owocach.
Mam porzeczki,agrest,jabłonie,czereśnię i orzecha orzecha laskowego .
Wszystkie mają mało owoców i są one robaczywe ,małe a liście skręcone lub u jabłoni z białymi pajęczynami .
Kiedy i czym poprayskac,prosze o poradę .
Pozdrawia cynia
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie opryski profilaktyczno lecznicze

Post »

pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie opryski profilaktyczno lecznicze

Post »

Fallenangelv pisze:...jakbyś nie znalazła to czego szukasz wpisz w wyszukiwarkę oprysk*...
...lub też skorzystaj z pomocy i pracy moderatora (Nalewki), która specjalnie aktualizuje co jakiś czas temat:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=15339
-i umieszcza linki do ciekawych dyskusji związanych z uprawą drzew i krzewów owocowych :wink:
W razie jakichkolwiek wątpliwości - pytaj śmiało, bo błędy i omyłki w temacie opryski czy środki ochrony roślin nie są wskazane :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
rozalka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 13 cze 2008, o 10:11
Lokalizacja: gm. Zabia Wola

Kiedy zacząć oprysk 2010

Post »

Witajcie,
Na wstępie się wytłumaczę - szukałam, czytałam i na forum nie znalazłam.
Czy w tym roku już stosowaliście oprysk drzew owocowych (brzoskwini Sillitem, jabłoni Miedzianem, inne)?
Wg źródeł wszelkich (również forumowych) oprysk można rozpocząć w lutym gdy temperatura w ciagu dnia wynosi powyżej 6-7 st.
Pogoda się stale zmienia, zima pewnie też jeszcze wróci :cry: a mnie brakuje prac w ogrodzie, chce wiosny i może choć drzewa spryskać??? Temperatura wczoraj była stosowna - w ciągu dnia 8 st.
Czekam na Wasze komentarze i porady - co już można robić w ogrodzie. Czy już można opryskiwać?
Serdecznie pozdrawiam,
Anka-Rozalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”