Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
vaster
50p
50p
Posty: 87
Od: 8 paź 2013, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie, blisko małopolskiego

Re: Jagody goji

Post »

Rzekłbym nawet że to takie drzewko mądrości :D
jak w tym filmiku - tylko że tu pestki były:
https://www.youtube.com/watch?v=-tuJrgi ... nRAduA4v2P
------------------------------------------
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Jagody goji

Post »

Boszee 60 stron przeczytałam i nie jestem ani trochę mądrzejsza :P ;:14 Gdybym najpierw przeczytała to bym pewnie nie zakupiła sadzonki korean big :P No ale teraz już po fakcie, mam , siedzi w ziemi zobaczymy co będzie :P:) Miała być duża sadzonka a przyszedł mi metrowy pojedynczy badyl. Jedyne co mnie przekonuje to podobno szybka siła wzrostu i kolce :) Posadziłam tam gdzie piesek lubi sąsiadów obszczekiwać tak więc mój egzemplarz musi wykazać się wyjątkową chęcią do życia :)) Jak mu się uda to będę wdzięczna za zakrycie widoku na sąsiada, jak na razie wszystko co tam posadziłam zostało zdeptane:) Jagód nigdy suszonych nie jadłam, a że nie mam pojęcia czy to co kupiłam to na pewno jadalne, to pewnie nie będę próbowała, potraktuję jako eksperyment. Razem z jagodą zamawiałam dwa krzaczki aronii i 8 krzaczków borówki amerykańskiej więc wolę czekać na owoce z nich :)) Jak mi się uda doczekać owocowania to pochwalę się zdjęciami.
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Jagody goji

Post »

Korean Big jest paskudna, trzeba było szukać New Big- ona ma słodki smak bez tej nieprzyjemnej goryczy.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Jagody goji

Post »

Jeżeli Nanavel nie ma zamiaru spożywać swojej goji, to niech sobie będzie paskudna. ;:306
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Jagody goji

Post »

hehehe paskudna nie paskudna, jak będę miała to szczęście i u mnie zaowocuje to mooooooże spróbuje :) Kupiłam zanim przeczytałam wątek i pewnie bym szukała tej drugiej odmiany jakbym wiedziała. Teraz jest po fakcie bo skoro nie jestem miłośniczką jagód goji a krzak ma w Polsce spore problemy z zawiązywaniem owoców to nie będę na silę kupowała innej odmiany. Działkę mam dużą i pustą więc niech sobie rośnie, jak przeżyje a w przyszłości wpadnę na pomysł co tam posadzić to zawsze mogę usunąć, a na razie będę obserwowała jak będzie sobie radził krzaczek u mnie na piachu w pełnej słońca patelni :P
vaster
50p
50p
Posty: 87
Od: 8 paź 2013, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie, blisko małopolskiego

Re: Jagody goji

Post »

Wypisz - wymaluj drzewko mądrości. Kto kupił - ten mądrzejszy :D .
A jak szybko działa! Nawet owoców jeść nie trzeba :)
------------------------------------------
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jagody goji

Post »

Ja moją goji mam z nasion. Bardzo szybko mi wzeszła, chociaż nikt nie poinformował, że w tym czerwonym zdawałoby się nasionku są mniejsze. Zorientowałam się w momencie jak mi zaczęły grupą kiełkować... w jednym miejscu :)
Na stałe miejsce wysadziłam na wiosnę roku drugiego. I dopiero wtedy zaczęła mi rosnąć, jak szalona. Mimo przycinania na jesień miałam około metrowe krzewy (zależy który pęd zmierzę).
Obecnie wygląda tak...
Obrazek

To już 3 rok, jak jagoda goji jest w ogrodzie. Chociaż nie widzę pączków kwiatowych to nadal się łudzę, że może jednak mój ogród jest wyjątkowy i magiczny i jakaś niespodzianka mnie spotka. ;:131
jahve
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2015, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jagoda goji- nie kwitnie, cięcie w maju

Post »

W zeszłym roku posadziłem jagodę goji- lycium barbarum. Posiadała pojedyncze kwiaty i owoce.
W tym roku bardzo się rozgałęziła, ale posiada dosłownie dwa kwiatki i to na jednej gałązce.

Pytanie: Czy mogę ją teraz przyciąć? Niestety nie wiedziałem aby to zrobić wcześniej- w marcu.
Co jest powodem tak słabego kwitnienia, a co za tym idzie później owocowania jak mniemam?
Czy tylko brak cięcia, może brak jakiś składników odżywczych?

Proszę o Wasze porady i opinie;)
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 910
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Jagoda goji- nie kwitnie, cięcie w maju

Post »

Już kwitnie? Na moim krzaku kwiatki pojawiają się w czerwcu, a nawet
w lipcu.
jahve
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2015, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda goji- nie kwitnie, cięcie w maju

Post »

Darko52 pisze:Już kwitnie? Na moim krzaku kwiatki pojawiają się w czerwcu, a nawet
w lipcu.
Możliwe, że masz inną odmianę- np. lycium chinese.
Moja nominalnie kwitnie od maja właśnie.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jagoda goji- nie kwitnie, cięcie w maju

Post »

W maju kolcowój kwitnie na zeszłorocznych pędach, w sierpniu-wrześniu na tych, które urosną w tym roku. To kwestia cięcia i nie ma nic wspólnego z odmianą. U mnie też w maju pojawiają się nieliczne kwiaty, ale że na wiosnę tnę mocno zeszłoroczne pędy, kwiatów jest na nich niewiele, za to takie cięcie sprzyja wyrastaniu nowych pędów i dzięki temu krzew lepiej kwitnie i plonuje jesienią.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
jahve
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2015, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda goji- nie kwitnie, cięcie w maju

Post »

corazonbianco pisze:W maju kolcowój kwitnie na zeszłorocznych pędach, w sierpniu-wrześniu na tych, które urosną w tym roku. To kwestia cięcia i nie ma nic wspólnego z odmianą. U mnie też w maju pojawiają się nieliczne kwiaty, ale że na wiosnę tnę mocno zeszłoroczne pędy, kwiatów jest na nich niewiele, za to takie cięcie sprzyja wyrastaniu nowych pędów i dzięki temu krzew lepiej kwitnie i plonuje jesienią.
Dzięki, w takim razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać co z tego wyrośnie;)
krzysztofamoren
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 maja 2015, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jagoda goji- nie kwitnie, cięcie w maju

Post »

Na pewno zakwitnie to również zależy od pogody w danym okresie
Poznam regulamin.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”