Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje

Post »

Tricolorka...też ładna. ;:oj
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Hortensje

Post »

Czy już odkrywacie swoje Hortensje ogrodowe ? W nocy temperatura jest już powyżej zera, a ja jeszcze mam je ubrane.
Chłop z Mazur
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Hortensje

Post »

Ja miałam okryte tylko dwie hortensje, dziś zdjęłam z nich włókninę jest ciepło a ma być jeszcze cieplej, więc chyba nic im już nie grozi.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1947
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Hortensje

Post »

Kwasomierz na szpikulcu też mam i jest niewzruszony w każdym miejscu na mojej działce jednej i drugiej czyli sprzedają badziewo. :evil: Mam takie odmiany,czy ktoś zna te hortensje i ma ich zdjęcia bo nie miałam jak w tym roku wszystkim popstrykać fotek i nie jestem pewna która jest która.Ogr."Tiller White",Bukietowa "Grandiflora",Ogr."Gunes,Gewolbe",Ogr."Doutschland" Azdjęcia mam takie.
Obrazek
Czu to może być "Anabell"

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to chyba ta sama tylko tak się przebarwiała.
Obrazek
Tę dostałam od dzieci i nie podlega żadnej z tych nazw też nie odpisałam nazwy,jak ktoś może to proszę o pomoc możliwe że nie mam takich jakie zamawiałam. :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje

Post »

Też mam pytanie w zakresie Hortensji...czy już zaczynacie przycinanie ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje

Post »

Bukietowe przycinałam w sobotę.

Obrazek
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hortensje

Post »

Ja swoje bukietowe poobcinałam dzisiaj i przesadziłam. Nie wiem, czy to im nie zaszkodzi, bo mają już wyraźne pączki liściowe, ale musiały zmienić miejsce. Wyciągnęłam je z dużą bryłą ziemi, więc może operacja się uda i pacjenci będą żyli :D .
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Hortensje

Post »

Ja planowałam cięcie na sobotę, ale pogoda kiepska.. Ale trzeba już ciąć, bo pączki się pokazują.
Pozdrawiam, Bogusia
krufka
200p
200p
Posty: 210
Od: 1 lip 2009, o 21:18
Lokalizacja: Sudety

Re: Hortensje

Post »

A kiedy sadzić w ogrodzie/wynosić z domu ukorzenione w zeszłym roku sadzonki? Mam dwie doniczki z ukorzenionymi hortensjami, całą zimę były na jasnym, chłodnym strychu, teraz zaczęły rosnąć, są w mieszkaniu. A roślina mateczna kompletnie ignoruje zasady i całą zimę, pozbawiona liści, rozwija kolejne kwiatostany i kwitnie w najlepsze. Oczywiście kwiaty w niczym nie przypominają tych zeszłorocznych, ale znów widzę kolejne pąki..... Czy takie dziwne, nieterminowe kwitnienie jej nie zaszkodzi?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje

Post »

Zbyt ciepłe stanowisko miała zimą, nie należało dopuścić do rozwoju pąków, latem już nie zakwitnie, chyba, że na nowych pędach, ale na to liczyć nie można, tym bardziej, że została osłabiona tą zimową wegetacją.Najważniejsze są pąki wytworzone w ub.sezonie, poczytaj o tych roślinach.
Młode sadzonki można posadzić nie wcześniej jak w czerwcu i nie na słoneczne stanowisko.Gdzieś z boku, a przesadzić na stałe miejsce za rok.
krufka
200p
200p
Posty: 210
Od: 1 lip 2009, o 21:18
Lokalizacja: Sudety

Re: Hortensje

Post »

selli7 pisze:Zbyt ciepłe stanowisko miała zimą, nie należało dopuścić do rozwoju pąków.
Stała na strychu, temperatura 5-10 stopni, niższej nie jestem w stanie zapewnić :( A część tych pąków widoczna była jesienią, hortensja pieknie kwitła w momencie zakupu-w czerwcu, potem tylko rosła, a w październiku znowu zakwitła.... I tak jest przez całą zimę (ale kwiaty ma mniejsze, blade, zielono-białe, a nie fioletowo-niebieskie, jak latem)
Dziękuję za odpowiedź, młode sadzonki wysadzę do ogrodu w czerwcu :)
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Hortensje

Post »

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Posadziłam jesienią dwie hortensje bukietowe. Sadzonki są duże ale chyba za słabo rozkrzewione.
Nie powinnam ich nisko przyciąć żeby się zagęściły? Czy zostawić tak a one same wypuszczą pędy od korzenia?
Pozdrawiam. Sławka
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje

Post »

Sławka czy to co pokazujesz na zdjęciu to hortensje, jeżeli tak to musisz je ostro przyciąć.
Na każdej gałązce pozostawić po 3-4 pary oczek a reszta do usunięcia, wtedy one ładnie się zagęszczą i będą tworzyć zwarty zgrabny krzaczek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”