Jodła koreańska(Abies koreana) z nasion,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jodła koreańska

Post »

Kurde moja Koreanka tak właśnie ma -bardzo szybki przyrost po bokach kilka gałązek na dole zagęszczona i w góre badyl :?
A szyszek nie ma , 4 lata temu posadzona , gleba 7 klasa co roku daję nawóz do iglaków i to wszystko ; pozdrawiam
Mąż Ani
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 280
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Jodła koreańska

Post »

Aniu drzewa iglaste jak czują zagrożenie- czyli złe warunki glebowe, nawozowe (ogólnie złe traktowanie) - mają taki skomplikowany mechanizm, aby gatunek przetrwał ( właśnie w czasie zagrożenia) wytwarzają większe ilości nasion. Dlatego na glebach ubogich szybciej i obficiej wchodzą w kwitnienie i owocowanie.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jodła koreańska

Post »

ania156 pisze:Kurde moja Koreanka tak właśnie ma -bardzo szybki przyrost po bokach kilka gałązek na dole zagęszczona i w góre badyl :?
A szyszek nie ma , 4 lata temu posadzona , gleba 7 klasa co roku daję nawóz do iglaków i to wszystko ; pozdrawiam

Nie daj nic. Czasem, ale to czasem podlej. Możesz jeszcze ją przyciąć. Moje są cięte .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Jodła koreańska

Post »

To ja o nią dbam a ona tak mi się odpłaca? Podlewam, nawożę i robię opryski bo zawsze w środku lata zaczyna się sypać, gubić igły i przebarwiać się a szyszki mam tylko we wspomnieniach z wakacji nad morzem gdzie koło wynajmowanego domu takie drzewka rosły.
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 280
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Jodła koreańska

Post »

Ja tak jak RobertP2 swoje przycinam. ;:209
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jodła koreańska

Post »

bietka1964 zależy w czym rośnie jodła. Jeżeli ma ścisłą glebę igły mogą się sypać/ jak również ze zbyt nadmiernego podlewania/ summa summarum jodła nie lubi zbyt dużej ilości wody. Pisałem parę lat temu, że zbyt wybujałe przewodniki główne jak i boczne można przyginać drutem/ ja z racji lenistwa i wytworzenia strachu u jodły obcinam :wink:

Świerki z racji upałów ubiegłorocznych również zaszyszkowały obficie w tym roku. Recepta jest bajecznie prosta :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Jodła koreańska

Post »

Koreanki z siewu może takie chude i wysokie :D .Ja mam od15 lat , nie przycinam ,jest gęsta i nie za wysoka .Koleżanka w szkółce kupiła wiele lat po mojej i już ma większą :) .Widziałam nasadzenia leśne w połączeniu z modrzewiami , przy drodze głównej rosną i też wszystko chude i nieforemne .
Beata ;:3
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jodła koreańska

Post »

I krzywe :wink:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Jodła koreańska

Post »

robertP2 pisze:bietka1964 zależy w czym rośnie jodła. Jeżeli ma ścisłą glebę igły mogą się sypać/ jak również ze zbyt nadmiernego podlewania/ summa summarum jodła nie lubi zbyt dużej ilości wody. Pisałem parę lat temu, że zbyt wybujałe przewodniki główne jak i boczne można przyginać drutem/ ja z racji lenistwa i wytworzenia strachu u jodły obcinam :wink:

Świerki z racji upałów ubiegłorocznych również zaszyszkowały obficie w tym roku. Recepta jest bajecznie prosta :lol:
Mam działkę na żwirowni. Faktycznie może za dużo i za często ją podlewam. Latem zauważam jakby babie lato i wówczas zaczynają się sypać igły.Może to przędziorki?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jodła koreańska

Post »

Ano przędziorek. Z podlewaniem trochę wstrzymaj. Żwir ma to do siebie, że ziemia jest dość całkiem przepuszczalna i lepsza jak piach , tak jak u mnie :wink:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 280
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Jodła koreańska

Post »

No i się wydało...... Wszystkie trzy jodły ( i ta mała z niebieskimi, od pczątku szyszkami i średnia z czerwonymi i największa z zielonymi) zmieniły kolory szyszek na jednakową niebieską barwę - widocznie taka w tym roku moda ;:198
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”