Magnolia - sadzenie, przesadzanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

halina522 tak właśnie czytałam i biorę pod uwagę
LeroyMerlin żal mi jej ruszać, bo pomimo,że rośnie w bardzo cienistym miejscu ( słonce ma może ze 2,5 godz. ) to kwitnie jak szalona i nigdy nie przemarzła, mimo iż nie była zabezpieczana. Trochę strach mi ją ruszyć.
Kombinuję jak by ja tu wkomponować w zimozielone - piętrowe nasadzenia, nie ruszać i wcale jej nie widzę :/
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Skoro dobrze rośnie w zacienionym miejscu to lepiej byłoby jej nie przesadzać a właśnie spróbować dokomponować resztę roślin:) Powodzenia
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

LeroyMerlin no właśnie próbuję jakoś ją wkomponować, bo dziś jak dobrze ją obejrzałam to skoro mam kopać na szerokość korony to ja podziękuje. Mimo 3m wysokości jest już mocno rozrośnięta
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Kiedyś podsłuchałam w szkółce, żeby unikać przesadzania drzew i dobrze zastanowić się przed posadzeniem.Pani mówiła, że o ile z krzewami można troszkę 'pobiegać', to drzew raczej nie ruszać.Też tak uważam, tym bardziej tak wrażliwego jak magnolia, która na dodatek jak piszesz dobrze rośnie i kwitnie.
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Po przemyśleniu chyba dam jej spokój, tym bardziej,,że mi na niej zależy. Nie będzie pasować do pozostałych nasadzeń,ale może jakoś ją wkomponuję między rododendrony i iglaki. Dziękuję za pomoc i rady
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Ja przesadzałem swoją magnolię jak miała ponad 3 metry, dzień czasu zajęło mi, by obkopać jak największą bryłę korzeniową, dół w nowym miejscu został wcześniej przygotowany, osadziłem na nowym miejscu, zasypałem, w przeciwieństwie do tego co padło wcześniej, ja ziemię trochę ugniotłem, zostawiłem nieco miejsca tak by przy podlewaniu woda schodziła bezpośrednio w korzeń - coś jak przy Rh tzw. "miska", palikami zabezpieczyłem z trzech stron, ziemia do zaprawy dołu wcześniej przygotowana i udało się.
Widzę jednak że plan przesadzenia został wstrzymany, ale tak tylko chciałem potwierdzić, że można to zrobić :)
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Sylweste dobrze uzyskać każdą opinię. Na razie wstrzymuję, na wiosnę jak będę obsadzać tą część to zadecyduję ostatecznie co z nią zrobię. Jak się da wkomponować to dobrze, jak nie, to będę kombinować . Jednak korzenie są bardzo rozrośnięte na boki, bo dziś zrywałam tam część starej warstwy ziemi żeby nawieźć świeżej i natknęłam się już na jej korzenie ponad metr od drzewa. Trzeba mi było myśleć kilka lat temu jak ją sadziłam,ale cóż na początku błędów się nie uniknie . Pozdrawiam
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Miałem dwie magnolie...obie posadzone z słabym podłożu (brak wiedzy elementarnej) w mocno wietrznym miejscu...obie zdechły. Jedna z nich na wiosnę odbiła z ziemi...postanowiłem ją przenieść...i tak też uczyniłem...przeniosłem ja na glebę żyźniejszą mniej gliniastą i osłoniętą od wiatru. Czy teraz na zimę rzucić placek obornika i czy mam spróbować to maleństwo okryć słomą hm? Dziękuję z góry za pomoc :)
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

"Niedobry" dobrze, że ją przesadziłeś. To miejsce znacznie lepiej będzie sprzyjać magnolii. Nie wiem czy wiesz, ze magnolia również potrzebuje ziemi lekko kwaśnej z pH ok. 5,5 - 6. A teraz na zimę okryj ziemię wokół magnolii stroiszem z gałązek iglaków, lub korą :) jeżeli masz możliwości to warto również okryć koronę słomą, na pewno to nie zaszkodzi. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

i tak tez uczynię ! dziękuję za radę
Awatar użytkownika
aganeta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 14 sty 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Magnolia na pniu - przesadzanie

Post »

Moja magnolia rośnie pomiedzy iglakami. Ładnie wygląda, ale iglaki rosną jak szalone i nieco ją zagłuszyły. Szkoda mi obcinać iglaki, ale chyba będzie trzeba, bo za duże na przesadzanie. Iglaki musiały "dokopać się " do żyznej ziemi, bo wsadzone były w istną grudę po budowie :oops: Jutro zrobię zdjęcie, może ktoś podpowie, czy moje iglaki można nieco przyciąć. No albo może ktoś doradzi co zrobić z magnolią?
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Magnolia - przesadzanie

Post »

Przeczytałam cały temat ,bo od roku zastanawiam się nad przesadzeniem mojej kilkuletniej magnolii/odmiana o żółtych kwiatach/Rośnie niestety w cieniu sosen,które się rozrosły i cień powoduje słaby wzrost i kwitnienie.Ryzyk fizyk,,tu dalej nie może pozostać, a przesadzenia może nie przeżyć.No właśnie,czym skutkuje przesadzania?Zastopowaniem wzrostu,brakiem kwitnienia czy...śmiercią?;)
Wnioskuję z wcześniejszych wpisów ,że teraz jest dobry moment...o ile taki w ogóle jest
osamagarwolin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 29 lip 2010, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Magnolia - przesadzanie

Post »

Witam miłośników magnolii mam mały problem tuż obok mojej dużej Tripetali wyrosło mi takie maleństwo moje pytanie kiedy to maleństwo przesadzić w nowe miejsce ?
Obrazek. Roślinka ma z 10 cm teraz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”