Glicynia - uprawa,problemy Cz.1

Drzewa ozdobne
Zablokowany
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Tak wygląda moja :P
Obrazek Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

figa widzę że twoja już zdążyła wypuścić listki, moja pewnie za jakieś 2 tyg.W centralnej zawsze wiosna wcześniej.A czy Ty zamierzasz ja tak cały czas trzymać na balkonie?
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Na dzień dzisiejszy takie mam plany :arrow: zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało w trakcie jej wzrostu :arrow: bardzo bym chciała :P
Moje linki
KATARZYNA
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

figa, do odważnych świat należy. Mam wrażenie że po 2 latach nie dasz rady jej prowadzić na balkonie.Należy do bardzo silnych pnączy, jej przyrost wynosi od 1-3 m rocznie. Może Ci wejść do sąsiada :D
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Z tej strony nie mam sąsiada :arrow: ale nawet jeśli by był to właśnie o to chodzi :P
Moje linki
KATARZYNA
aga1975
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 mar 2009, o 10:17

Wisteria - kiedy sadzić?

Post »

Witam wszystkich. Kupiłam ostatnio wisterie. Jedną jeszcze latem zeszłego roku w ogrodzie botanicznym. Zimowała w domu. Drugą teraz w OBI. Oby dwie mają już piękne liście. Nie wiem natomiast kiedy najbezpieczniej jest wsadzić je do gruntu. Czy można już teraz , czy dopiero w maju. Nie chciałabym żeby coś im się stało. Będę wdzięczna za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Jeśli mają już liście to lepiej ,bezpieczniej wysadzić do gruntu dopiero po ogrodnikach, czyli po 15 maja :wink:
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Czy ktoś ma zdjęcia pączków wisterii :?: Bo moja jakieś dziwne kule ma i nie wiem czy to zalążki pączków :!:
Iwona i Lhasa Apso
Mój prawie ogród - Iwika
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

a...jeśli nie miała okazji zrzucić liści i wypocząć w okresie zimowym...to niestety prawdopodobnie możesz ją spisać na straty...
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

jak te kule są takie http://www.alsgh.com/blog/wisteria2.jpg to będą kwiaty .moja wisteria sinensis w tym roku będzie miała z 500 pąków :idea: :shock: natomiast W. frutescens mam marniejszą bo była do wyrzucenia i prawie martwa ale u mnie się zregenerowała i obecnie ma już 3 m wysokości ale pęd główny nie jest jeszcze gruby -ot tak jak kciuk mniej więcej sle rosnie dopiero 2 lata u mnie
Raku
100p
100p
Posty: 148
Od: 18 kwie 2008, o 14:50
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Jak jesteśmy już przy glicynii...
Zamierzam poprowadzić zielsko z gruntu na balkon, wyskość 4,5 metra.
W odróżnieniu od większości przypadków, glicynia nie będzie miała oparcia o ścianę budynku.
Najprawdopodobniej odpada także jakakolwiek kratownica, trejaż, pergola.
Teraz pytanie:
jakie wybrać najlepsze rozwiązanie techniczne, aby wywindować "naszą pannę" na balkon?
Zamierzałem zrobić coś takiego:
forma z jakiejś rury lub pojemnika, do niego beton a w nim porządny metalowy hak - to jako "kotwica" do ziemii.
Na balkonie zrobię trzy punkty mocowania z kątowników przytwierdzonych do metalowych kształtowników od balustrady. Proste.
Ale jaki materiał wybrać na transport samej rośliny w górę? Lina jutowa, polipropylenowa, linka stalowa z nierdzewki np. 3 mm?
Co z Waszego doświadczenia wydaje się najwłaściwsze?
Wiadomo, że glicynia wije sie wokół i właściwie pożera/dusi swoją "ofiarę"...
Doradźcie coś sensownego, bo to musi być cos porządnego i trwałego, na wiele lat.
Pozdro
R.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

moja tak rośnie bez niczego - bardzo prosty myk zastosowałem - zwykły sznurek od dołu rośliny i uwiązany na balkonie -pęd sam się wspiął po tym sznurku :idea: :wink: inne oplatały się wokół tego pierwszego :idea: :wink: teraz ma taki pień ze ona raczej podpiera balkon :idea: :wink:
Raku
100p
100p
Posty: 148
Od: 18 kwie 2008, o 14:50
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Czyli jednak nie trzeba kombinować z hakami, szeklami czy innym sprzętem alpinistycznym...
To mnie pocieszyłeś.
Zastanawiałem się już na linkami ocynkowanymi, tak z 6 lub 8 mm..., bo wszyscy mnie straszyli, że to taki smok ;:82
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”