Przygotowanie trawnika na zimę

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

d

Post »

tadeusz48 pisze:Na trawniku w tym roku pozostało jeszcze ostatnie koszenie i ewentualnie aeracja, na resztę prac proponuję poczekać do wiosny.
Mój już miał ostatnie koszenie.
Innych zabiegów jesienią nie robię.
Wertykulację przeprowadzam wiosną.
Na to nawóz wieloskładnikowy i
woda, woda jeszcze raz woda.
Patryk14
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 sie 2014, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie trawnika na zimę

Post »

Witam ;)
Mam pewien problem z kretem
mianowicie chodzi o to że strasznie zaczął ryć mi trawnik jest miejsce gdzie jest blisko 20 kretowisk w obok siebie
Czy ktoś ma może jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego nie proszonego gościa ?
Z góry dzięki i pozdrawiam :D
Patryk :wit
pgoral
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 1 kwie 2013, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie trawnika na zimę

Post »

Mam pytanie co do trawnika. Jest już 3/4 listopada. A moja nowo posiana trawa rośnie i rośnie. Stary trawnik już tak szybko nie rośnie i wydaje się być bardziej przygotowany do zimowej wegetacji.

Widzę, że zaleca się by ciąć najpóźniej w październiku. Ale czy w takim przypadku lepiej ciąć ją jeszcze raz, czy już nie ciąć przed zimą?


Co do kretów to wszystkie możliwe czary stosowałem, a wykurzony z jednego miejsca robił sobie dziuplę obok. I pewnego dnia po prostu nie pojawiły się z powrotem. Może miały już dość nieprzychylnych hałasów, zapachu acetylenu z rzuconych kostek karbidu, etc.

Polecam koty - zawsze rozkopywały jak tylko jakikolwiek kret się pojawił i więcej go już nie było. Pojawienie się nory przy samym ogrodzeniu było w zeszłych latach nie lada wydarzeniem. Ale c zrobić, kot się zestarzał i zastrajkował. A młody chyba nie złapał bakcyla do wykopków.
bkroy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 21 lip 2013, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie trawnika na zimę

Post »

Witam,
Co zrobić aby przygotować trawnik na jesień/zimę?
Trawnik jest świeży (zakładany 04/2017). Kupiłem nawóz jesienny fructus 25 kg (trawy mam ok 650 m2).
Trawnik nie ukrywam, że jest zachwaszczony - głównie rdest + babka.
Co należy zrobić aby najlepiej zabezpieczyć trawnik? Kwestię zwalczania chwastów zostawiam na sezon wiosenny 2018 (opryski).
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przygotowanie trawnika na zimę

Post »

EWA06 pisze:Nie rozumiem jednej rzeczy jak miłośnicy ogrodó i przyrody mogą tępić takie malutkie zwierzątka.Jaką wielką szkodę nam wyrządzają - kopce, przecież to można rozgrabić po co od razu likwidować życie malutkie.a jak trawnik ma być taki idealny to najlepsz sztuczny.Dbamy o nasze roślinki a zwierzątka niszczymy.FEE.
Teoretycznie masz rację, ale krety oprócz kopania korytarzy i tworzenia kretowisk mają inne wady. Niszczą rośliny oraz zjadają pożyteczne dżdżownice, chociaż tyle jest sposób na walkę z kretami, to żadna nie jest w 100% skuteczna.
Poza tym w ogrodzie niszczymy przecież gąsienice, chrząszcze i inne szkodniki.
samda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 15 wrz 2019, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawnik od zera,od czego zacząć - ZAKŁADANIE

Post »

U mnie super udało się skosić dzięki ładnej pogodzie. Teraz pytanie czy coś jeszcze mam dawać w tym roku? Jakiś nawóz?
komot31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 wrz 2019, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Żory
Kontakt:

Re: Przygotowanie trawnika na zimę

Post »

A podpowiedzcie jeszcze w jednej kwestiim bo zdania są podzielone. Czy aeratorem jechać jesienią czy lepiej na wiosnę ? Kupiłem taki dość prosty wyrób - z leroja i w sumie jest całkiem całkiem. W sumie bardziej bym się skłaniał by zrobić to jeszcze przed zimą..
Był blok, jest dom i działka - niby tylko 6a a wiecznie jest coś do roboty..
Regulamin
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”