Goryczka (Gentiana ) wymagania,uprawa,problemy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
_fox_

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Ja zeszłej wiosny nabyłem sadzonkę i widzę że dobrze przezimowała, ale słabiutko przyrasta :(
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Moja gentiana septemfida od Legutko posiana 1 marca właśnie wschodzi. Chyba mogę mówić o dużym szczęściu!
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Oj szczęściarze z Was. Mnie już tyle goryczek wypadło, że ;:223 .
Ostatnie, nawet ładnie się rozrastały, ale mrówki zrobiły pod nimi mrowisko i jak się spostrzegłam, to nic się nie dało już uratować ;:98
Pozdrawiam. Gosia
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Kasiu możesz mówić o szczęściu nie tylko z powodu wschodów ,ale pana który tą roslinę firmuje.Ja posiałam jednoroczną cleome ok.3 tyg.temu i ani śladu.To nie pierwsza roślina,która z tej firmy mi nie zeszła.
Halina
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Halinko, zauważyłam w różnych miejscach na forum podobne opinie na temat tego producenta - jednak postanowiłam zaryzykować. Ofertę mają bardzo ciekawą, więc kupiłam nasiona bezpośrednio u nich przez internet. Otrzymane mają długie terminy ważności i jak do tej pory wszystkie ładnie wschodzą. Wcześniej kupowałam w przypadkowych sklepach na południu Polski (w Warszawie znam tylko jeden sklep, który sprzedaje ich wyroby) i też miałam pewne zastrzeżenia. Zobaczymy, co tego wyrośnie?
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Halina522-z cleome to dziwne,mialam 2 opakowania zamówione ze znanej firmy,koleżanka 2,kuzynka .Z 6 paczek ani jedno ziarenko nie wykiełkowało,a ludzie którzy ją mają na działkach wyrywają bo tak się rozsiewa,może nasiona muszą przemarznąc? ;:223
Pozdrawiam-Iwona
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Goryczka bezłodygowa

Post »

Cleome jest jednoroczne więc nie musi się stratyfikować.Po prostu kolejny raz kupiłam nasiona z niewłaściwej firmy.
Halina
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Goryczka bezłodygowa Gentiana acaulis

Post »

Zaczynają kwitnąć moje goryczki bezłodygowe;zostałam bez aparatu, więc nie mogę zrobić zdjęcia.Natomiast w doniczce z wysianymi coś zaczyna kiełkować-jeszcze chwila a dowiem się czy to nasionka z torebki,czy po prostu trawsko wskoczyło w podłoże z sąsiedztwa.Bardzo jestem dumna z moich maluchów bo choć zima im przysuszyła czuprynki to i tak kwitną.
Halina
Awatar użytkownika
Moranghinia
200p
200p
Posty: 379
Od: 10 sie 2010, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Goryczka bezłodygowa Gentiana acaulis

Post »

kupiłąm Goryczkę w Chorzowie dziś :tan czy moze ona rosnąć w doniczce na balkonie??
A co z zimą czy nie zmarznie???
:) pozdrawiam Monia
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Goryczka bezłodygowa Gentiana acaulis

Post »

Ja kilka trzymam w doniczkach,nawet w zimie,ale wśród innych roślin na ziemi,po wierzchu zawsze rzucam jakieś badyle.A na balkonie to nie wiem jak by się zachowywały.Może wynieś na zimę na działeczkę np.kogoś zaprzyjaźnionego,jak nie masz swojej.
Halina
Awatar użytkownika
ankakropka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 lis 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Goryczka bezłodygowa Gentiana acaulis

Post »

Witam, ja także zastanawiam sie nad posadzeniem GORYCZKI do okrąglej płytkiej donicy. Kupiłam jedna sadzonke, natomiast w moim ogrodku raczej wszedzie jest kwaśna gleba. Zastanawiam sie czy aby pieknie rozrastala sie i kwitła Goroczka własnie nie zaryzykować i posadzic po prostu do donicy.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Goryczka bezłodygowa Gentiana acaulis

Post »

Ja swoje w ogrodzie trzymam w donicy, właśnie ze względu na kwaśną ziemię rosły wstecznie a po posadzeniu do donicy z odpowiednią glebą zaczynają się rozwijać, o kwitnięciu nie ma jeszcze mowy ale widać nowe przyrosty. Na zimę donice dołuję w foliaku i zabezpieczam dodatkowo łętami.

Obrazek
pozdrawiam
Edyta
howlit
200p
200p
Posty: 203
Od: 14 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wolin

Re: Goryczka bezłodygowa Gentiana acaulis

Post »

Gentiana acaulis

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”