Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
JustynaL89
100p
100p
Posty: 107
Od: 31 lip 2014, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

U pewnej osoby podejrzalam takie cos: http://images69.fotosik.pl/181/e7ca4e2fa9debf5b.jpg

Zdziwilam sie ze te chryzantemy sa sadzone z doniczkami, czy to jest dobra metoda? a jak korzenie sie przedostana przez te dziurki od spodu to co z nimi sie robi, odcina sie? chryzantema nie zachoruje przez takie cos? chyba ze sie wklada jakas agrowloknine zeby sie nie przedostaly korzenie a z ziemi moze i tak by ciagly wode...

Zibi jeśli moge jeszcze zapytać (chyba ze tez jest ktos kto sie tez na tym zna) jak to jest z ogrzewaniem tunelu zima? Czy sa duze koszty? Czy to trzeba palic na okraglo?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

To dobry sposób , część chryzantem mam posadzonych tak samo. Przy przeprowadzce to tunelu wystarczy obrócić doniczkę w prawo i w lewo by odcięła korzenie , potem te które zostaną trzeba uciąć np. sekatorem. Chryzantemie to raczej nie szkodzi , trzeba tylko po tym zabiegu przez jakiś czas mocniej podlewać. Ogrzewanie tunelu to duży wydatek. Zależnie od temperatury palimy na okrągło lub tylko nocą. W tym roku będe po sezonie montował instalację i piec CO na węgiel , wiosną będę mógł powiedzieć coś więcej. Planuję ogrzewanie od 1-go Marca.
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Ja obecnie do nawożenia używam tego kristalonu mieszanke ; 1kg pomarańczowy ( skład 6-12-36) oraz 0,5 kg niebieskiego ( skład; 19-6-20 ). I na zaleceniu od producenta pisało że od fazy pąka zmienić na żółty ( skład ;13-40-13 ). i nie wiem czy go używać od pażdziernika czy pozostać przy tej mieszane; bo Zibi mi pisał żeby stosować 10-20-30 ale nie mam nic w tym składzie . Dopiero za rok jak zmienię te nawozy na feriplanty - jak sa lepsze :wink:
Pozdrawiam-Dawid
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Ktoś sobie skrócił instrukcję :wink: W fazie pąka od 10mm zalecany jest Kristalon żółty + biały ( 1 / 1 ). Nie znam składu białego , ale 40% fosforu w tej fazie raczej nie rozumiem. Kristalon żółty zalecany jest w pierwszym tygodniu po posadzeniu. Co do Fertiplantu , widać na moich zdjęciach :wink: ;:209 ;:209

Właśnie sprawdziłem Kristalon biały. Sumując ich składy , uzyskasz 14 - 22 - 22. Może być ;:333 ;:333 ;:333
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

I tym żółtym + białym kristalonem podlewać już do końca ?
Już zacząć nim nawozić czy poczekać kilka dni jeszcze / bo 10 mm to może juz maja.... nie wiem :wink:
Pozdrawiam-Dawid
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Fertiplantem 10 - 20 - 30 podlewam od zawiązania pąków kwiatowych już do końca , więc śmiało możesz podlewać mieszanką Kristalonów , nawet z przewagą białego.
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Dzisiaj zamówiłem na internecie ten kristalon, bo do GreenPunktu troche za daleko mam :wink:
Ten kristalon to mieszanka 1kg żółtego + 1kg białego na 1000l wody?
Pozdrawiam-Dawid
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Nie , musisz dać 05kg + 05kg. To w zupełności wystarczy. Gdy pąki zaczną sie otwierac , możesz nawozić przy każdym podlewaniu , kwiaty będą większe i pełniejsze ;:333 ;:333 ;:333
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Oby tylko w tym roku nie było dużych przymrozków :wink: Bo nie jestem na nie przygotowany.
Zibi ogrzewa tunele jesienią
Neologizmy w nazewnictwie roślin nie są dopuszczalne na forum ogrodniczym,pisz poprawnie nazwy gatunków Dawidku /KaRo
? :)
Pozdrawiam-Dawid
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Nie , nawet wiosenne ogrzewanie zdemontowałem bo planuję inne. W tunelu zagrożenie jest niewielkie , wystarczy zamknąć tunel , a jeśli możesz przy temperaturach poniżej -5'C to zasłonić sterowanie , to wystarczy. Dzisiaj przenosiłem do tunelu kolejne doniczkowe , zapowiadają się świetnie , ale nie zmieszczą się wszystkie :( Muszę coś wykombinować :roll:
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Miejmy nadzieje że będzie ładna jesień :D

No to nie dobrze że sie nie zmieściły :( Musi Zibi chyba kolejny tunel wybudować jeszcze dla nich :wink:

Ja jak swoje porozstawiałem teraz tak szeroko, że każda ma dużo miejsca i światła - to wydaje mi się że już nie żółkną dalej - ale zobaczymy co będzie :wink:
Pozdrawiam-Dawid
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

Co będzie :?: :roll: Będzie dobrze :uszy A kolejny tunel dopiero po Wszystkich Świętych :( Za parę dni zwolni mi się miejsce po kilkudziesięciu średniokwiatowych , do tego czasu muszą wytrzymać :wink: Byłem dzisiaj w GreenPunkcie po coś na muchę , bo niszczą mi bratki i wypatrzyłem fajne doniczki 21cm. Jak będziesz u nich zwróć na nie uwagę ;:333
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dąbki czyli chryzantemy

Post »

No to muszę koniecznie ich tam poszukać :) i dziękuje za informacje :wink: bo tak będę musiał gdzieś je zakupić, a jak tam są fajne to przy okazji też je kupie ;:333

Mam z 30 - 40 doniczek ale one były wcześniej już używane- więc raczej w nie nie będę sadził, bo jakby miały być jakieś choroby.
Zibi już ściągał siatki cieniujące ? :wink: bo nie wiem właśnie czy już ściągnąć czy jeszcze poczekać kilka dni :roll:
Pozdrawiam-Dawid
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”