Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Są ciemne tulipany Blue Hero albo Queen of Night ale to nie są niebieskie

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Queen of Night mam :D Jednak tym ,,niebieskim" tulipanom z B...x daleko do tego koloru.Przypomniało mi się jak roześmiałam się pod nosem gdy owe tulipany przekwitały, dopiero wtedy miały pasma wyblakłego ,,niebieskawego" koloru ;:306
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany cz.4

Post »

Skala pisze:Witam, mam małe pytanko - w jakiej rozstawie sadzicie swoje tulipany? Ja posadziłem dzisiaj ogromne cebule mieszańców Darwina, problem z tym, że niektóre cebule oddalone są od siebie o zaledwie 11 cm ;:14 , czy to nie za mało jak na takie wielkie cebule? Dodam, że zostały posadzone na stałe - mają zdobić to miejsce przez wiele lat, czy w związku z tym nie zagęszcza się za szybko i nie zaczną marnieć?
Skala, u mnie mieszańce Darwina (Apeldoorn żółty i czerwony) rosły bardzo dobrze bez przesadzania blisko 10 lat. Tak więc spokojnie tych akurat tulipanów nie musisz wykopywać co roku. Co innego nowe odmiany, niektóre są praktycznie jednoroczne.
Pozdrawiam
Agneska
LigiaM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 mar 2017, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Jane_Rose Jak wygląda Twoje "przedszkole" tulipanowe i nie tylko? Mam trochę małych cebulek,szkoda mi je wyrzucać. Myślałam żeby te małe umieścić doniczkach i zakopać, tylko nie za bardzo mam gdzie. Z boku altanki mam takie zacienione miejsca,może tam będzie im dobrze???
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

LigiaM posadź je do skrzyneczki plastykowej i zakop. Zwróć tylko uwagę na to, czy ziemia w tym miejscu obok altanki nie trzyma zbytnio wilgoci. Mi tak wypadły 2 skrzyneczki maluchów bo zakopałam je pod płotem w cieniu a tam trzymało wilgoć. Te wystawione na ,,suszę" ładnie urosły gdy w czasie wzrostu były nawożone.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Tulipany cz.4

Post »

LigiaM pisze:Jane_Rose Jak wygląda Twoje "przedszkole" tulipanowe i nie tylko? Mam trochę małych cebulek,szkoda mi je wyrzucać. Myślałam żeby te małe umieścić doniczkach i zakopać, tylko nie za bardzo mam gdzie. Z boku altanki mam takie zacienione miejsca,może tam będzie im dobrze???
Wybierz tylko miejsce, gdzie nie zbiera się woda, tak jak napisała ci Jolek. Moje "przedszkole" (nazwa "przetrwalnik" też pasuje) to pasek ziemi przy ścianie altany, gdzie trafiały wszystkie cebulki wątpliwej wielkości :wink: Po rozpoczęciu porządków na nowej działce znajdowałam cebulki nawet na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. Chociaż były małe i nie wiedziałam, jak mocno są osłabione, szkoda mi było je wyrzucać. W jedno miejsce odkładałam więc wszystkie "rachitki" - tulipany i cebulki, których gatunku nie rozróżniałam. Było im tam ciepło, dość sucho, a przede wszystkim bezpiecznie, bo pamiętałam, że to miejsce jest zarezerwowane i nie dosadzałam tam nic innego. Rezultat jest przyjemny, wczoraj cebulki z przedszkola posadziłam na rabaty, zajęły 1,5 skrzynki po owocach.

W ogóle dzięki skrzynkom sadzenie poszło bardzo szybko, na jednej rabacie wykopałam po prostu dół o wymiarach ok. 1,5 x 0,5 metra, postawiłam skrzynki w rządku, podsypałam ziemią, ułożyłam cebule, zasypałam, ziemię wyrównałam i wygrabiłam. Godzina czasu, a kilkadziesiąt cebul ma nowy dom.
Mów mi Jane! :)
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Jak długo miałaś te cebulki w "przetrwalniku"? Zakwitły tam?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Jak wg Was należałoby postąpić z cebulką tulipana, która z jednej strony jest odrobinę zagrzybiona? Obszar mniej więcej 0,5 x 1,5cm. Wyciąć to, potem zamoczyć na kilkanaście minut w grzybobójczym środku, potem wystawić na słońce i wysadzić?

Co do tulipanów niebieskich racja - nie istnieją takie. Natomiast wszelkie podkolorowywane zdjęcia z tych sklepów internetowych... To powinno być karalne . Przykładem świeci B... (nie wspomnę już o jakości cebul i kłączy jakie ludziom wciskają). Zresztą temat rzeka...

Pytanko: mamy na forum temat właśnie o różnych sklepach, gdzie zaopatrują się forumowicze? Jakiś temat z opiniami i tak dalej. (nie znalazłem niczego konkretnego w wyszukiwarce) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Na forum jest wątek zakupowy, proszę bardzo: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 1&t=100895 Znajdziesz tam opinie o dostawcach, polecane odmiany oraz informacje o promocjach.

Sawko, do przesadzenia na rabatę wybrałam tylko największe cebule i tak, kwitły już w "ptrzetrwalniku"
Mów mi Jane! :)
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Kiełkują u kogoś już tulipany czy tylko u mnie się pokazały?
Wyszły mi z ziemi jakieś tulipany botaniczne i śnieżyce.
Ciekawe czy przetrzymają zimę.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tulipany cz.4

Post »

U mnie wyszły irysy cebulowe.
W takich przypadkach podsypuję im trochę kompostu. Wiosną delikatnie rozgarniam.
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Irysom nic nie grozi. Spokojnie przezimują - nawet takie 20 centymetrowe.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

U mnie jedna odmiana tulipanów też wyszła jakieś 2 tyg. temu (w ubiegłym roku też je miałam ale wyszły dopiero wiosną), ale najbardziej martwi mnie to, że wyszły mi też krokusy.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”