Dalie z nasion cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Moje z nasion

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ta ma dosyć ciekawe kolorki...

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Dostałam nasionka dali, z tegorocznej akcji nasion, za które pięknie dziękuję :) Nie wiem tylko czy to dalie niskie czy wysokie. I tak się zastanawiam w jaki sposób można to sprawdzić...
Pozdrawiam Danuśka
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Należy posiać i czekać na dorodne okazy .Od kilku lat sieję nasionka i czekam co urośnie -zawsze jest to niespodzianka ale jaka fajna.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ja dalie posieję w lutym - pierwszy raz, już nie mogę doczekać się kwiatów.
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

babcia 102 pisze:Należy posiać i czekać na dorodne okazy .Od kilku lat sieję nasionka i czekam co urośnie -zawsze jest to niespodzianka ale jaka fajna.
Zgadzam się w 100% :D Niespodzianka jest ogromna, zwłaszcza jak się doczekamy pięknych kolorowych kwiatów. Zastanawiałam się czy będą niskie, czy wysokie, bo wówczas wiedziała bym, w którym miejscu je posadze. Cieszę się z tych nasion i jestem bardzo ciekawa jakiego koloru będą. Bardzo lubię dalie i niskie i wysokie :D :D :D
Pozdrawiam Danuśka
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Z tą wysokością to nigdy nic nie wiadomo, siałam wiele nasion różnych kwiatów i sugerując się wysokością roślin, jaka była podana na opakowaniu, tak je wsadzałam do gruntu by efekt był kaskadowy - a jak się okazało "w praniu" - niektóre znacznie odbiegały wysokością od tej z opakowania zarówno w jedną jak i w drugą stronę i niektórych kwiatów w ogóle nie było widać, bo zasłaniały je inne - niby dużo niższe - u mnie w ubiegłym roku zagościła 1 dalia kupiona w kapersie w Aldim - miała być wysoka, biała i pomponowa a okazała się niska, żółto-pomarańczowa i pojedyncza - też ładna, ale wsadziłam ją z tyłu rabaty i nie była widoczna. Bałam się ją przesadzić w czasie kwitnięcia - a kwitła długo i nie miałam z nią problemów dlatego zdecydowałam, że w tym roku posieję sama - nasionka już zakupiłam: mix kołnierzykowej i mix półpełnej.
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 287
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Celna uwaga, wsieje niech wykielkują. A co z nich urośnie to się okaże :) :D :D
Pozdrawiam Danuśka
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Kilka lat miałam dalie z nasion jednoroczne i powiem były naprawdę super, siałam wprost do gruntu w maju. Wczoraj kupiłam mieszankę dalii i po raz pierwszy dalie zmienne pomponowe ciekawe co to pompony bedą

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Też będę siała nasionka z AWN. Wcześniej siałam sklepowe i udały się pięknie. Nawet jak były "powyciągane" z braku światła, to w gruncie szybko nadrobiły. I potem można karpki przechować, a w następnym roku rosną ogromne kolorowe krzaki.
Chyba już wysieję do skrzyneczki. Nie za gęsto żeby wysadzać bez pikowania na grządki.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ja też już sieję dalie- te z AWN i kupione w zeszłym roku pojedyncze, półpełne i kołnierzykowe. Nie mam warunków na karpy i chyba po sezonie oddam je w dobre ręce. Ponoć wcześnie wysiane zdążą zakwitnąć w pierwszym roku?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
melody in home
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 lip 2017, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Siałam w zeszłym roku po raz pierwszy dalie. Wysiałam kołnierzykową i zakwitła już w lipcu. Na koniec sezonu to już były wielkie krzaczory całe w kwiatach. Doszłam do wniosku, że nie warto walczyć z karpami i przechowywaniem ich przez zimę. Prościej siać. Ale ja nie siałam tak wcześnie , tylko gdzieś tak na początku marca. Mam już zakupione nasiona, ale wydaje mi się, że jeszcze czas. Z tego co pamiętam dalie wzeszły bardzo szybko i szybko rosły
pozdrawiam, Iwona
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Dalie z nasion cz.2

Post »

Ja tez siałam w ubiegłym roku dalie kaktusowe.Zakwitły szybciej niż te z karp i pięknie kwitły przez całe lato.Wykształciły piękne karpy.
Zobaczymy co z nich wyrośnie w tym roku.Może to będzie sposób na przechowywanie dali w postaci nasion- dużo łatwiejsze niż karp.
Aktualnie szukam nasion dalii anemonowych.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”