Lilie - uprawa - cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

No, ja swoje zamawiałam już w styczniu, przyszły teraz w marcu przed tymi mrozami. Zamawia się wcześniej, bo jest większy wybór. Tylko sprzedawcy muszą wysyłać z głową.
Marta
Sonkas
100p
100p
Posty: 141
Od: 16 gru 2012, o 06:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

witam, zarejestrowałam się już jakiś czas temu, ostatnio przeglądam ten wątek, bo jestem miłośniczką lilii i tak czytam , i ... kurcze posadziłam kupione lilie drzewiaste oraz OT w połowie marca,jak były te ciepłe dni, posadziłam troche głębiej, dołożyłam kompostu a na górę zabezpieczyłam dość grubo korą sosnową. Czy coś złego może się zdarzyć? Już wiele razy sadziłam lilie w marcu, zawsze kwitły i nie zmarzły.Co Wy na to? pozdrawiam Krysia
Ogród w budowie nieustającej ,pozdrawiam Krysia
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Gdzie zajrzę , lilie drzewiaste , epidemia czy co :?: :?: Nie ma czegoś takiego , to lilie OT, tylko trochę większych rozmiarów. Czego handlowcy nie zrobią , by wypchnąć towar po wyższej cenie. Bo te same lilie w innych firmach z oznaczeniem OT są o wiele tańsze , bywa , że mniej niż pół ceny ''drzewiastych''.
Krysiu , kora OK . I to jak najwięcej. W lecie też można wyściókować , dobrze robi liliom. Św. Antoniego i botaniczne nie lubią kwaśnej gleby , można więcej wapna , kora zakwasza glebę.
Viola , trudno określić na 100% , ale mogą to być ślady po chrząszczach chrabąszcza. Przy wykopywaniu często spotykam tego szkodnika na cebulach lilii. Teraz wyschnięte , tak do końca nie jestem pewien. Tak czy inaczej , cebule są mizerne, nie kupuj byle gdzie , szukaj sprawdzonych firm. ;:215
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Takie zabezpieczenie wystarczy, sprawdź patykiem jak głęboko zamarzła ziemia. Ocieplenie już blisko , będzie dobrze chociaż marzec wyjątkowo okropny.
Pozdrawiam ! Bolek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Ta idiotyczna nazwa ,,drzewiaste,, jest dla osób nie znających lilii.Są to lilie OT,
czyli orienpety,krzyżówki lilii orientalnych i trąbkowych.
Chodzi o to,aby klient kupił drzewiaste i OT,a będzie miał to samo,za rok sprzedawcy nie pozna.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Oj! Ja już ,,kocham" kilku! I trzy razy sprawdzam. ;:14

W zeszłym roku kupiła OT, które planowo mają być wysokości ok. 200 cm, np.:
lilia OT-hybride Lavon
lilia OT-hybride On Stage
lilia OT-hybride Honeymoon
lilia OT-hybride Mr Job

Czy o takie chodziło? Bo płaciłam w ogrodniczym po 5,44 zł. Drogo :?:
Choć w różnych miejscach podają, różną wysokość.... ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Sonkas
100p
100p
Posty: 141
Od: 16 gru 2012, o 06:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

tade k i bolekso Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, szukałam w literaturze i takich
"drzewiastych" nie znalazłam, płaciłam różnie, najwięcej 5,60 zł, ale cebule ogromne, mam jeszcze kilka nie wsadzonych, czekam na cieplejsze dni, kupowałam wysokie lilie, bo chcę chcę by były widoczne , posadzone za hortensjami i miskantami chińskimi.
Ogród w budowie nieustającej ,pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Renzal , Lilie OT są wysokie, niektóre nawet do 2m.
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Mam taką nadzieję, ale opisy bardzo się rożnią, a różnica 60-100 cm w wysokości lili to już raczej sporo. :twisted:
Mam :?: już w ogrodzie lilie o wysokości ok 1,7m, ale osiągnęły ja dopiero w drugim roku kwitnienia (w trzecim po posadzeniu jesienią), więc zeszłoroczne zakupy mają jeszcze czas.



To nie offtopic. Usunęłam Iwona.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Ot, i kolejny problem. Przy wsadzaniu lilii do doniczek oderwałam u jednej kiekujący pęd. Dobrze myślę,że nie zakwitnie, ale cebulkę mam mimo to wsadzić do gruntu?
Marta
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Zdecydowanie tak! Do ziemi!
A czy zakwitnie, to zobaczysz dopiero po jakimś czasie, bo w moim przypadku (kupiłam kiedyś kilka połamanych za przysłowiową złotówkę) jedna jednak zakwitła.
Prawdopodobnie wypuściła drugi kiełek (przy dużych cebulach częściej się to zdarza).
:wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Wczoraj 4 nowe lilie, które miały rosnąć na rabacie liliowo-różanej musiałam wsadzić do dużej donicy. Strasznie im się pośpieszyło, a ja nie mogłam zapewnić im odpowiednich warunków do czasu wkopania do ogrodu. W tym roku będa więc raczej ozdobą tarasu. :roll:
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Pepsi, jeżeli nie chcesz ich mieć w donicy na tarasie, to je po prostu posadzisz na rabatę jak ziemia odmarznie. ;:215 Lilie można przesadzać i to na każdym etapie rozwoju!

Część 4 jest tutaj
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”