Lilie - uprawa - cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Mam taką nadzieję, ale opisy bardzo się rożnią, a różnica 60-100 cm w wysokości lili to już raczej sporo. :twisted:
Mam :?: już w ogrodzie lilie o wysokości ok 1,7m, ale osiągnęły ja dopiero w drugim roku kwitnienia (w trzecim po posadzeniu jesienią), więc zeszłoroczne zakupy mają jeszcze czas.



To nie offtopic. Usunęłam Iwona.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Ot, i kolejny problem. Przy wsadzaniu lilii do doniczek oderwałam u jednej kiekujący pęd. Dobrze myślę,że nie zakwitnie, ale cebulkę mam mimo to wsadzić do gruntu?
Marta
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Zdecydowanie tak! Do ziemi!
A czy zakwitnie, to zobaczysz dopiero po jakimś czasie, bo w moim przypadku (kupiłam kiedyś kilka połamanych za przysłowiową złotówkę) jedna jednak zakwitła.
Prawdopodobnie wypuściła drugi kiełek (przy dużych cebulach częściej się to zdarza).
:wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Wczoraj 4 nowe lilie, które miały rosnąć na rabacie liliowo-różanej musiałam wsadzić do dużej donicy. Strasznie im się pośpieszyło, a ja nie mogłam zapewnić im odpowiednich warunków do czasu wkopania do ogrodu. W tym roku będa więc raczej ozdobą tarasu. :roll:
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Lilie - uprawa - cz.3

Post »

Pepsi, jeżeli nie chcesz ich mieć w donicy na tarasie, to je po prostu posadzisz na rabatę jak ziemia odmarznie. ;:215 Lilie można przesadzać i to na każdym etapie rozwoju!

Część 4 jest tutaj
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”