Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

W tym wątku możemy prowadzić dyskusje dotyczącą tworzonego przez nas samych

Katalogu odmian naszych tulipanów.

Już są w nim pierwsze odpowiedzi z pięknymi zdjęciami zatem powoli mogę brać się za porządkowanie i robienie spisu.

Mam jednak mały dylemat. Wyobrażałem sobie, że każda odmiana będzie w oddzielnym poście ale o tym nie napisałem no i mamy po kilka zdjęć różnych odmian w jednym poście. Z jednej strony to by porządkowało sprawę ale jednocześnie generowało wiele postów.
Zastanawiam się teraz jak je powydzielać aby było przejrzyście a jednocześnie aby nie urazić autorów, którym ewentualnie z postów powycinam fragmenty i przeniosę do innych postów.

Jakie jest Wasze zdanie?
Tu możemy sobie podyskutować o tym i o innych sprawach jakie zapewne się pojawią podczas tworzenia tego katalogu.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Czy zdjęcia 800 na 600 będą akceptowane? Używam tego formatu standardowo do wklejania fotek na forum, pokupiłem kilka ciekawych odmian jesienią zeszłego roku, więc wiosną będę miał co wklejać do tego wątku, ale jakoś nie chce mi się tworzyć dwóch osobnych plików graficznych ? jednego w formacie 800 na 600 do mojego wątku ogrodowego, a drugiego w formacie 640 na 480 do wklejenia w katalogu odmian...

Pozdrawiam!
LOKI
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

No ja też w większości zostawiam sobie zdjęcia o dłuższym boku 800 pikseli (a mam około 70 odmian tulipanów) i zastanawiałem się nad tym co napisałem. Napisałem to 640 bo wydawało mi się, że właśnie trochę mniejsze dadzą większą przejrzystość postów w poszczególnych odmianach.
Napisałem to jednak już po tym, gdy zostało kilka wklejonych nieco większych.
Teraz nie wiem co zrobić, czy trzymać się tych 640 czy jednak rezygnujemy z tego i zostajemy przy dłuższym boku 800 pikseli.
Poczekajmy może jeszcze kilka osób się wypowie.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

To zapewne chodzi o moje zdjęcia?
Ja ustawiam zdjęcia na rozmiar: 750x250 :wink:
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Powiem Wam szczerze, że najlepiej wg mnie ogląda się miniatury, które można powiększyć. no może 1 foto bardzo charakterystyczne dla tego właśnie tulipana(niekoniecznie najpiękniejsze pod względem artystycznym)
Ja zdaję sobie sprawę, że właściciel chciałby pokazć duże foto i w dodatku ujęcie z każdej strony...ale przewalanie wieeelu stron, które zaraz się pojawią..no nie wiem.
W tej chwili mi osobiście się nie podoba. Ogląda się jak obrazki nie jak katalog. Sądziłam, że znajdę tam jakieś podstawowe info np jaka to grupa (sorki Sylwek, tak to się chyba nazywa :oops: a myślałam o botanicznych np ),termin kwitnienia, wysokość itp.

Co do pomysłów 1 odmiana jeden post - jestem za
_fox_

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Sylwku i Loki wydaje mi się że 640x 480 wystarczy, wejdą wtedy 2 foty obok siebie /ustawione w pionie dłuższym bokiem/ i można wtedy pokazać cały kwiat a obok wnętrze /niezbędne do identyfikacji odmiany/ No chyba że katalog ma służyć innym celom, ale nie wydaje mi się, ponieważ forumkowie chcący pokazać piękno rośliny wstawiają ją w swoim wątku ogrodowym.

Moniko w tej chwili to jest chaotyczne wstawianie fotek, Sylwek pewnie chce się zorientować co ludzie mają i czy będzie zainteresowanie tym tematem, a wpisanie grupy i innych danych odmiany to żaden problem.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Oczywiście, możemy rozszerzyć ten katalog o podstawowe informacje (a nie tylko zdjęcia) dotyczące danej odmiany. Wszystko jest do ustalenia - ja jestem chętny się tym zajmować pod względem technicznym (jako moderator) ale mile widziana byłaby współpraca.
Zacznę jednak od porządkowania tych już wstawionych.

Sprawa miniaturek albo pełnowymiarowych zdjęć jest dyskusyjna i zależna od upodobań.
Bo np niektórzy tak jak Ty lubią tylko miniaturki i potem link do pełnego zdjęcia ale inni (tak jak np ja) nie lubią, aby zobaczyć zdjęcie w pełnym wymiarze klikać i przechodzić na inne serwisu (szczególnie, że tam najczęściej jest więcej reklam niż samego zdjęcia :-)
Są też jeszcze inni (ja też się do nich zaliczam) którzy maja swoje zdjęcia gdzieś na niezależnych serwerach (nie portale hostingowe typu fotosik, imageshack czy tym podobne) i wtedy wymagałoby to od nich tworzenie dwóch kopii zdjęcia i umieszczania ich na serwerze i linkowania tutaj bo nasze forum nie umożliwia pisania tagów html aby bezpośrednio w poście definiować rozmiar widocznego obrazka niezależnie jaki jest w oryginale .. ale przyznam, ze taka opcja była najlepsza chyba w tym przypadku).
Tak więc trudno mi rozstrzygnąć, które rozwiązanie jest najlepsze. Poczekamy an dalsze głosy.

A co do jednej odmiany w jednym poście to raczej będzie wymóg po to abym mógł linkować odmiany do spisu w pierwszym poście.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Sylwek oczywiście masz rację.
to co zaproponowałeś _fox_ /2foto duże charakterystyczne/ jak najbardziej ok.
Tak pomyslałam, że ew jakieś dodatkowe foto ew miniatury (czasem warto je zobaczyć w grupie, porównać itp). Oczywiście piszę jaku 'konsument' przyszły tego katalogu
..
i chodzi mi o opcję 'miniatura otworzy się w pełnym rozmiarze'
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

No właśnie Moniko aby wstawiać takie miniatury, które powiększą się po kliknięciu musiały by być dopuszczone dodatkowe tagi html.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Wiem Sylwek..ale to może byłby (też) warunek uzupełnienia informacji o odmianie :roll:
Juz i tak, jak dla mnie oczywiście, będzie super jak będą dwie duże foto obok siebie jak zaproponował _fox_ i info, ciekawe małe w miarę możliwości zawsze można będzie dołożyć chyba..
Ale to tylko moje zdanie.
I wielkie dzięki za pomysł, no i chylę czoła, bo sporo pracy przy tym ..
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Ja bym się tylko denerwował, bo trzeba kliknąć każdą miniaturkę, czekać aż się wyświetli :roll:
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

Locutus pisze:
sylwekw pisze:No właśnie Moniko aby wstawiać takie miniatury, które powiększą się po kliknięciu musiały by być dopuszczone dodatkowe tagi html.
Nie jest to konieczne. Imageshack automatycznie generuje miniaturę i od razu wypluwa kod gotowy do wklejenia na forum (i to nie HTML, lecz phpBB).

LOKI
Zgadza się ale tak jak pisałem, nie każdy ma zdjęcia na Imageshack no i jak klikniesz na tą miniaturkę to masz więcej jakichś dziwnych reklam i innych rzeczy niż samego zdjęcia.
I tak jak Dawid napisał - nie każdy lubi klikać i otwierać dodatkowe strony przy oglądaniu Forum ....

zatem pozostajemy przy zdjęciach bezpośrednio w wątku Katalogu tylko proszę nie przekraczać rozmiaru 640 pikseli na dłuższym boku.

Jutro będę dużo czasu przy komputerze i Forum zatem uporządkuję cały wątek.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Katalog odmian tulipanów - dyskusja

Post »

sylwekw pisze:(...)k no i jak klikniesz na tą miniaturkę to masz więcej jakichś dziwnych reklam i innych rzeczy niż samego zdjęcia. (...)
Na to też jest prosty sposób : przeglądarka Mozilla Firefox z dodatkiem Adblock. Zapewniam Cię, że już zdążyłem zapomnieć, jak wyglądają reklamy w internecie. :-D

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”