Cebulowe - czy wykopywać?Kiedy?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

AgNieszko :D
Ja wycinałam nożyczkami i jakoś szło.
Próbowałaś nożyczek ?
Rozpalony gwóźdź czy śrubokręt to za dużo czasu i roboty....
Awatar użytkownika
x-b-6
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 lip 2009, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post »

Co prawda nie robiłam jeszcze koszyczka na cebule, ale dziury odpływowe w doniczkach plastikowych robię wiertarką z duuuużym wiertłem. Nie jest to mordercza robota, a i nie śmierdzi tak jak przy wypalaniu dziur. Może to by się sprawdziło, jako metoda produkcji koszyczków?
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Moja rabata zawiera:

wiloletnie:

krokusy, szafirki- białe, żółte i niebieskie, tulipany, hiacynty, narcyzy, czosnki złociste
lilie Conca d'Or, Crystal Blanca, White pixe
zimowity oraz jukkę karolińską, bergenię i trytomę

Wiosną wysiewam również szałwię, astry i aksamitki

Natomiast jeśli masz ochotę to wiosną możesz również sadzić krokosime, mieczyki i dalie.

Pozdrawiam
ana455
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 1 wrz 2009, o 22:00

Post »

już kupiłam trochę roślinek na rabatę cebulową jestem zadowolona zwłaszcza z jednej jest to konwalia o różowych kwiatach i pełny szafirek
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Post »

Ostatnio kupowałam jakieś owoce w plastikowych pojemnikach i wykorzystam je tez na koszyczki, bo część dziur już jest a plastik na tyle miękki, że nożyczkami można dobrze powycinać.

Ana455 - polecam zakup cebul u Xipe z naszego FO. Ma spory wybór, a część tegorocznych zakupów od niego tzn. zimowity własnie pięknie mi powychodziły!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja mam około 2000 cebul i już sie martwię słuchajcie czy te koszyczki sa naprawde koniecze :cry: toz to sodoma i gomora by była dla mnie ratunkuuuuuu :o
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
adrian_lasek
50p
50p
Posty: 75
Od: 10 wrz 2009, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żuławy. Strefa klimatyczna 6b

Post »

Witam. Chciałbym zapytać czy cebulkom tulipanów szkodzi w jakiś sposób poutrącanie czubeczków? Najczęściej takie są w sprzedaży no i takie ja kupiłem...
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Marzeno - nie w każdym rejonie Polski mamy do czynienia z plagami nornic i innych szkodników. Jeśli nie chcesz sadzisz wszystkich tulipanów do koszyczków to wybierz chociaż kilka bardzo cennych i ładnych odmian i to właśnie je uchroń "na wszelki wypadek" - żeby nie było Ci ich szkoda.

Adrianie- wszystko zależy od stopnia uszkodzenia "kiełka". To normalne, że podczas transportu czy nawet sadzenia nowe pędy są uszkadzane. Najczęściej są to jednak pierwsze warstwy chroniące delikatny środek. Jeśli kupiłeś cebulki z lekkimi uszkodzeniami to się nie martw - będzie dobrze. Ważne jest to, żebyś teraz Ty dał im dobry start ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adrian_lasek
50p
50p
Posty: 75
Od: 10 wrz 2009, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żuławy. Strefa klimatyczna 6b

Post »

Dzięki za odpowiedź. Tulipany uprawiam już kilka lat, ale dopiero teraz tak sobie uświadomiłem, że takie poobijanie może ma jakiś wpływ. No, ale jeżeli nie, to dobrze :)
Pierwszy raz będę również nawoził tulipany. Stąd moje pytanie:
czym najbardziej polecacie nawozić tulipany i kiedy?
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Osobiście nawożę tulipany w dniu sadzenia cebul (aby miały dobry start wczesną wiosną) i później wiosną kiedy wypuszczają liście.
Używam do tego zwykłej Azotofoski, jednak w tym roku znalazłem również nawóz do roślin cebulowych firmy Target.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Czy plastik wystarczająco chroni cebule przed nornicami? Może lepsze metalowe? Mąż mi ostatnio podsunął pomysł aby wykorzystać kawałki siatki z włókna szklanego, takiej której się używa pod tynki do ocieplania budynków :roll: Czy to dobry pomysł :?:
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Im mocniejszy materiał tym większe prawdopodobieństwo, że żarłoczne nornice nie przegryzą koszyczka. Koszyczki plastikowe świetnie się sprawdzają - nie ma obaw.
Jak możesz wykorzystać coś innego to czemu nie ;)
Awatar użytkownika
adrian_lasek
50p
50p
Posty: 75
Od: 10 wrz 2009, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żuławy. Strefa klimatyczna 6b

Post »

A czy saletra amonowa mogłaby spełniać się w roli nawozu do tulipanów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”