Narcyzy,żonkile - cz. 1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Bixxx pisze:(...) Żonkile posadzone na balkonie nie są dekoracyjne (...)
Protestuję. Miałem przez trzy lata z rzędu narcyzy na balkonie w skrzynkach ? i wiosną były bardzo dekoracyjne, zaś w późniejszym terminie wyrastały mi tam samosiejki chabrów bławatków i było jeszcze bardziej dekoracyjnie. ;-)

A to już fotka z ogródka z dnia dzisiejszego:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

;:215
No i znów oczopląsu dostanę ;:oj ;:306
Byłam dziś w ogródku rano i moje nie maja nawet 5 cm. Takim widokiem to ewentualnie będę się cieszyć za kilka tygodni! ;:224
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
prezes24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 31 paź 2012, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

U mnie te noski co wystawaly na jesien troche przymarzły, ale wyglada że im nic nie będzie.
A u mnie narcyze są już nawet spore. Ale jeszcze parę tygodni do kwitnienia brakuje.
razzia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 4 kwie 2013, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

U mnie nadal suche kwiaty i zaczynają się suszyć końcówki liści :( zaczynam podejrzewać, że są posadzone w za małym koszyczku (4 cebuli, koszyczek ma może 15x15cm).
Boje się, że do maja mi zdechną, czy jest sens teraz je do doniczki przesadzić, a w maju do ziemi na działce? Czy to im nie zaszkodzi?

Piękne te kwiaty w doniczce!!!
Awatar użytkownika
Kasiaszym
50p
50p
Posty: 60
Od: 23 mar 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

A to moje narcyzy z przed dwóch dni
Obrazek
Kasia
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

U mnie pod domem już jedne mają kwiaty (nierozwinięte) pózniej dodam foty;)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

@ Renzal ? ostatnio chciałaś dostać oczopląsu? To co powiesz teraz? :twisted:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

razzia pisze:U mnie nadal suche kwiaty i zaczynają się suszyć końcówki liści :( zaczynam podejrzewać, że są posadzone w za małym koszyczku (4 cebuli, koszyczek ma może 15x15cm).
Boje się, że do maja mi zdechną, czy jest sens teraz je do doniczki przesadzić, a w maju do ziemi na działce? Czy to im nie zaszkodzi?
Wszystkie cebulowe, aby naturalnie przekwitły, a nie zasuszyly się muszą być w chłodnym nieogrzewanym, jasnym miejscu, skąpo podlewane. Po przekwitnieniu wyniesione na zewnątrz do całkowitego zaschnięcia.Jeśli masz je w ogrzewanym na parapecie, to niestety trzeba traktować jak jednorazówki, po prostu, do dekoracji :wink:
To są rośliny gruntowe i warunków mieszkaniowych nie zniosą.Jak postoją w ogrzewanym sklepie do czasu sprzedaży to i tak już zbyt długo.Często jeszcze tam nie mają odpowiedniego oświetlenia, więc potem w domu szybko zaczynają zasychać i żółknąć.
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

A o to i moje;))
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

:wit Witaj Locutus :)
Ale piękne żonkile rosną u Ciebie w ogródku aż miło patrzeć ;:80
Nic dziwnego że już takie piękne żonkile masz we Francji inny klimacik jest niż w Polsce.
Moje żonkile dopiero z ziemi wychodzą.
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
razzia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 4 kwie 2013, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

selli7 pisze:
Wszystkie cebulowe, aby naturalnie przekwitły, a nie zasuszyly się muszą być w chłodnym nieogrzewanym, jasnym miejscu, skąpo podlewane. Po przekwitnieniu wyniesione na zewnątrz do całkowitego zaschnięcia.Jeśli masz je w ogrzewanym na parapecie, to niestety trzeba traktować jak jednorazówki, po prostu, do dekoracji :wink:
To są rośliny gruntowe i warunków mieszkaniowych nie zniosą.Jak postoją w ogrzewanym sklepie do czasu sprzedaży to i tak już zbyt długo.Często jeszcze tam nie mają odpowiedniego oświetlenia, więc potem w domu szybko zaczynają zasychać i żółknąć.
Dzięki za odpowiedź, już sama nie wiem, podlewać dużo, nie podlewać dużo - różne odpowiedzi padają...
Stały w pokoju bez ogrzewania, na parapecie, trochę w słońcu, trochę w cieniu, podlewane raz na kilka dni, obecnie są mocno zasuszone :( Postanowiłam wrzucić je w większa doniczkę i postawić na balkonie. Jak przeżyją, to przy pierwszej okazji jadą na działkę.
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Moja pierwsza kupka już kwitnie, dwie już mają pąki i lada dzień zakwitną;)) tutaj foty;) Okolice Wrocławia. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Locutus pisze:
Bixxx pisze:(...) Żonkile posadzone na balkonie nie są dekoracyjne (...)
Protestuję. Miałem przez trzy lata z rzędu narcyzy na balkonie w skrzynkach ? i wiosną były bardzo dekoracyjne, zaś w późniejszym terminie wyrastały mi tam samosiejki chabrów bławatków i było jeszcze bardziej dekoracyjnie. ;-)
A ja protestuję - i to głosno - przeciwko wycinaniu moich słów z kontekstu! Całoś bowiem brzmiała tak:
Żonkile posadzone na balkonie nie są dekoracyjne: liscie będą musiały odchorować przetrzymywanie w domu, w złych warunkach (a każde warunki domowe są dla żonkila złe, bo za bardzo się różnią od tego co na dworze), a potem późną wiosną zaschną całkiem i - teoretycznie- pojawią się znowu dopiero na wiosnę. W ogrodzie nie ma to wielkiego znaczenia, bo można to choćby zamaskować kwiatami jednorocznymi, ale w doniczce na balkonie... Albo trzymasz na balkonie "pustą i gołą" doniczkę przez 9-10 miesięcy w roku (dbając aby ziemia nie wyschla na wiór, bo cebulki padną) albo coś do niej dosiewasz co nie służy ani siewom ani żonkilom, bo doniczka mała...


Porównanie dekoracyjności żonkili przetrzymywanych w domu z żonkilami posadzonymi jesienią i trzymanymi cały czas na dworze? To chyba trochę nieuczciwe w stosunku do właścicielki tych cebul?
Zielonym do góry!!!
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”