Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,zobacz tutaj : http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 1#p5913921
czy nasza "pomyłka" nie będzie odm. Aitara Bronwyn .Bardzo wcześnie musiałam dać jej palik, ale prezentuje się teraz nieźle.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Lodziu, wiesz, ta nasza przypomina mi bardziej Pee Gee. Zerknij do netu. I szczerze mówiąc, jakoś jej do tej pory nie polubiłam, chociaż kwiat ma nawet niezły. Lecz te kładące się pędy są nie do zniesienia.

Obrazek

Moje obecnie kwitnące.
Cambridge
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kogane Fubuki gdy zaczynała kwitnąć, ukazywało się samo żółte.Jużmiałam się złościć, ale następnego dnia rozwinęły się piękne, zgodne odmianowo kwiatuszki.
Obrazek

Obrazek

Nuit d'Ete
Obrazek

Obrazek

Taihejo Speckled
Obrazek

Obrazek

Glorie van Noordwijk
Obrazek

Silver Wedding
Obrazek

Avignon
Obrazek

Obrazek

Show n Tell
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Colorado Classic gdybym wiedziała, że to takie cudo, nie wsadziłabym jej koło kompostownika, bo muszę teraz specjalnie chodzić tam do tego kąta, żeby ją podziwiać. :wink:
Obrazek

Obrazek

Caribbean Fantasy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu, w tak krótkim czasie zgromadziłaś same odmianowe rarytasy.Jestem pełna podziwu ;:180
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Colorado Classic cudo ;:167 - moje w tym roku się nie pokazało ;:145
To moze być Caribbean Fantasy - kolory ma jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Avignon i Colorado Classic ;:167 Kogane Fubuki to jedno z moich niespełnionych marzeń. Jeszcze! :)
Zdecydowanie ładniejsze Twoje pomyłki, niż moje. Dziś kolejne rozczarowanie -Seattle . Wygląda na to, że będzie kolejna biała...
Najsmutniejsze jest to, że kupowałam dalie na targach. Wydawało mi się, że tu raczej małe ryzyko pomyłek. A jednak... Podejrzewam, że pan sprzedający hodowcą raczej nie był...
W tamtym roku wiele dali nabyłam w Obi i o dziwo wszystkie były zgodne odmianowo. Nie zawsze te hipermarkety takie złe. A może po prostu miałam szczęście. :wink:

Co do Aitara Bronwyn, to raczej się nie pokłada.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu! Dbaj o Show'n Tell, bo coś mojej nie widzę ;:223

Zgromadziłaś piękną kolekcję! Podziwiam! ;:138
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,czy jesteś pewna prawidłowego oznaczenia " Emory Paul" ?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu piękne odmiany zgromadziłaś, a to dopiero początek Twej przygody z daliami. Ciekawe jak ocenisz na zakończenie ten pierwszy sezon ?
Dalię Colorado Classic posadzić przy kompostowniku ... toż to grzech taka piękność ... jakby zdegradowana za coś czego nie zrobiła :wink:
Moje kępy Show'n'Tell w tym sezonie dużo niższe ale na początku sezonu były celowo uszczknięte i póki co nie potrzebują podwiązania.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

vimen Colorado Classic też mnie zachwyciła, to jedna z ładniejszych moich dalii. I jest bardzo fotogeniczna, choć i w rzeczywistości trudno oderwać od niej wzrok. ;:108
Obrazek

narine, a ja swoją Seatle kupiłam w Lidlu. W paczuszcze były trzy sztuki. Wszystkie okazały się zgodne i pięknie zakwitły. Rozejrzyj się za nią w przyszłym roku, bo w Lidlach mają raczej wciąż te same odmiany. Na pewno uda Ci się zdobyć. U mnie najgorzej wypadły zakupione w OBI, w większości oszukane. Może w zeszłym roku nie było takich przekrętów jak w tym.
Obrazek

takasobie, dbam, dbam, jak tylko potrafię. Ale te duże dekoracyjne mają u mnie przeważnie jeden grubaśny pęd i tylko kilka kwiatów. Nie wiem, czy tak powinno być. Myślałam, że z ziemi powinno wyjść kilka pędów. Może to tylko tak w pierwszym roku.
Obrazek

lancetko kochana, masz absolutną rację. Też zauważyłam tę pomyłkę i miałam ją poprawić wcześniej, ale jakoś się nie złożyło. Mam Emory w innym miejscu, natomiast tutaj to miała być dalia Taihejo Speckled, jej pierwszy kwiat. Już wstawiłam poprawną nazwę.

Taihejo Speckled, pierwsze kwiaty były ciemniejsze i nie widać było pasków. Teraz już są. Dziwny mają pokrój, są takie jakby obwisłe, ale to nie z braku wody, tylko tak już mają. Takie trochę drapieżne.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

christinkrysia, po tym pierwszym sezonie mam już pewne spostrzeżenia i pewne błędy. w następnym roku liczę, że będzie lepiej. Przede wszystkim wiem, gdzie mam nie kupować, a to przecież jedna z zasadniczych kwestii. No i pozostaje rzecz najważniejsza: udane przechowanie karp przez zimę. Niedługo zacznę im już szykować przytulne pomieszczenie, żeby im było wygodnie drzemać w zimowych miesiącach.

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu, pokaż Emory... , myślałam,że dzięki Tobie moja NN-będzie wreszcie miała imię.Brałam pod uwagę Emory Paul i Purple Taiheijo,
a tu "masz babo placek" - weszła Maki ;:oj
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Lodziu, u mnie Emory jeszcze nie kwitła i nie wiem, czy w ogóle zdąży. Jak tylko pokaże kwiat, od razu zrobię zdjęcie. Purple Taihejo jest bardzo podobna do mojej Maki, tylko że moja Maki ma jedne kwiaty ciemnofioletowe, a inne jasnofioletowe w paski, a Tahejo chyba ma wszystkie ciemne.

Moja wyrodzona Color Spectacle. Nieładne są te łyse środki, ale ta odmiana ma tak piękny według mnie kolor, że ją sobie zostawię mimo "wyrodzenia".
Obrazek

Obrazek

Cambridge w pełni kwitnienia. Jak wielkie słońce. :D
Obrazek

Razem z Caribbean Fantasy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mingus Joshua kolejny żółtas.
Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,dziękuję ;:196
Osobiście,nie przepadam za żółtymi mocnymi jednobarwnymi kolorami, ale kość słoniowa, ecru - mnie powala.Do tego piękna forma płatków jest dopełnieniem całości.Twoje "żółtka" ,to radosne akcenty wkomponowane w zieleni ogrodu.Fotografie Twojego autorstwa - podziwiam od momentu naszego poznania, a to już ładnych kilka lat. W fot. dalii wydobywasz to, co maja najpiękniejszego - charakter. ;:108
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu! Ja zawsze obcinam wyrodzone kwiaty. Dość stanowczo. Wtedy kolejny może okazać się pełny. Miałam tak z jedną "paskudą". :wink:
A dalie masz śliczne i śliczne zdjęcia im zrobiłaś! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”