Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Galeria. Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu chyba u Ciebie najwięcej kwitnących dalii, u mnie zaczynają ale bardzo powoli mimo, że deszczu i wilgoći u mnie pod dostatkiem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Galeria. Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

takasobie, ścianam kwiaty, gdy już płatki od spodu podsychają, ale za każdym razem bardzo żałuję takiej dalijki, która wędruje na kompost. No ale truidno, wiem że trzeba. ;:108

leszczynko, kwitnie ju u mnie kilkanaście dalii i codziennie otwierają się nowe pąki. Może u Ciebie idzie wolniej, bo masz dalie dekoracyjne, a one faktycznie strasznie długo się zbierają z tym swoim kwitnieniem. Pogoda na razie jest idealna. Teraz jednak walczę z drugim pokoleniem ślimaków. Sama nie wiem, skąd się biorą te małe ślimaczki, bo wygląda, jakby sfruwały skądś z powietrza.

Playa Blanca
Obrazek

Obrazek

Tutti Frutti
Obrazek

Obrazek

Park Princess
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu zaszalałaś, ale wszystko super Ci kwitnie ;:333 Też się skusiłam na Lake Ontario i Santa Claus - muszę się przelecieć z notesem i zobaczyć czy już zakwitły... Lake Ontario w zeszłym roku kupowałam i tak jak Miłce wyrosło mi Lake Carey. W tym roku robię drugie podejście. Ale prócz tego z Obi z rozpędu zamówiłam też z innego źródła - zobaczymy czy to zwiększy szanse na zgodność ;:224
A ta biało czerwona dalijka - zakwitły już kolejne kwiaty? Pierwsze kwiaty mogą bardzo odstawać od wzorcowych.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Piękny zestaw kaktusowych! Śliczne zdjęcia!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

vimen, ta biało czerwona dalijka to właśnie miała być Santa Claus kupiona w OBI. Ciekawa jestem, co Tobie wyrośnie. Niestety, do tej pory nie zdołałam jej rozszyfrować, choć bez przerwy przeglądam zdjęcia w necie. W tych wszystkich białoczerwonych odmianach więcej jest czerwonego niż białego, a u mnie białe zajmuje 1/2. Czekam teraz na drugi rzut kwiatów, może będą nieco inne. Natomiast ta dalia jest bardzo chętnie obgryzana przez ślimaki i to chyba stanowi jej charakterystyczną właściwość. :;230

takasobie, dzięki Miłko. Ja natomiast - jak wiesz - jestem miłośniczką Twoich artsystycznych zdjęć dalii. Są niepowtarzalne. ;:108

Faberge urosła bardzo wysoka, około 2 metrów. ;:oj
Obrazek

Obrazek

Stars Elite - świetlista, promienna, cudowna ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiłam dla porównania zdjęcie domniemanej odmianie Apricot Star, rosnącej w innej części ogrodu, bo wydawały mi się identyczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu kaktusowe dalie piękne , często na nie igiełkowe mówiłam i śmiałyśmy się z małą wnusią bo oczywiście zaraz był komentarz - ona ma wyobraźnię, że ho ho ...
Zdradź mi jak robiłaś zdjęcie swej Faberge skoro ma 2 m ?
Pamiętam swoje podchody stąd pytanie :D
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu zamiast Santa Claus wyrosło mi dokładnie to samo co Tobie :evil: W dodatku jest niskie i niepozorne. Myślałam, ze to taki pierwszy wyrodzony kwiatek Jamaicki, ale jak ją zobaczyłam u siebie, to już wiem, ze nie. Tak więc będziemy obie próbować to coś identyfikować :D Lake Ontario jeszcze nie zakwitła, więc nie wiem jak ze zgodnością.
Dogadzasz im skoro Faberge tak Ci pięknie wyrosła ;:oj Moje najwyższe mają co najwyżej 1,5 metra.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu, ja też mam Santa Claus z OBI i wyrosła taka sama: https://www.fotosik.pl/zdjecie/9ce748b51101878c

Czy Franz Kafka kupowałaś w tym cebulekwiatowe.pl? Bo powiem Ci, że ja mam taką samą z tego sklepu, ale Boy Scout: https://www.fotosik.pl/zdjecie/1c7f07acafd43f36

Widać, że z tymi daliami, to niezła loteria ;:224

Playa Blanca jest śliczna ;:167 Widziałam ją już wcześniej i bardzo mi się podobała.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

christinkrysia, oj, ja też kiedyś dalie kaktusowe nazywałam igiełkowymi! Krysiu tajemnica uchwycenia kwiatów tak wysokiej dalii leży w... stołeczku. Mam taki podręczny stołeczek w ogrodzie, służący zresztą do różnych celów, i kiedy moja mała postura nie pozwala mi sięgnąć obiektywem do odpowiedniej wysokości, to wtedy włażę sobie na ów zydelek... :D

Vimen, Amanita ja też na początku kojarzyłam tę róże z Jamaiką, ale to jednak nie ona, bo ta nasza ma bardziej spiczaste płatki. Wygląda na to, że wszystkie trzy mamy identyczną odmianę i firma DeeRee konsekwentnie sprzedaje ją jako Santa Claus. Nie pozostaje nam nic innego jak dalsze śledztwo. ;:108
Do tej pory najbardziej skłonna jestem przyjąż, że jest to Siedlerstolz. Jak myślicie? Moja na razie ma wzrost 80cm i czekam na kolejne kwiaty.
(chciałam podać link do katalogu dalii, ale jakoś strona z tą dalią nie wchodzi)

Amanita, Franz Kafka kupowałam właśnie w cebulekwiatowe.pl i na pewno nie jest to ta odmiana, lecz z pewnością Santal. Środki ma jasnożółte. Natomiast Boy Scout od nich w ogóle mi nie wykiełkowała.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Trudno mi Wandziu ocenic tak po jednym zdjęciu, ale mi one wszystkie wyglądają na Star's Elite. Apricot jest bledsza, taka pastelowa! Porób przy okazji zdjęcia, jak nie będzie ostrego słońca, porównamy!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Miłeczko, masz rację. Ścięłam po jednym kwiecie z obu dalii i położylam je koło siebie. Okazały się identyczne. Zaraz więc poprawiam w swoich podpisach. Dzięki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Obecnie kwitną:

Alauna Clair Obscure
Obrazek

Myrtle's Folly
Obrazek

Obrazek

Jaxon
Obrazek

Obrazek

Kaprys
Obrazek

Marble Ball
Obrazek

Obrazek

Noris
Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Siedlerstolz nie - przynajmniej do mojej nie pasuje. Ani kształtem ani kolorem. Poczekam na kolejne kwiaty - mamy całą zimę na szukanie :D Lake Ontario właśnie się rozwija i widać tam co prawda zółte, ale chyba też pomylone...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”