Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Narine, odmian dalii jest chyba nieskończenie wiele, a niektóre wydają się identyczne, nawet nie wiem, po co daje im się różne nazwy. Łatwo się w tym wszystkim zagubić. Ale kilka jest tak charakterystycznych, że łatwo je rozpo0znać. Na przykład właśnie Alauna Clair Obsure. Ja mam podobne spostrzeżenia jak ty. Kwiat jest duży i można by się spodziewać dużego wzrostu, lecz moja też jest niewysoka. Tak jak u Ciebie. Trochę to dziwnie wygląda. Sama nie wiem, czy ta odmiana tak po prostu ma, czy to nam tak nie urosły w tym roku.
Co do Arabian Night to akurat mnie się ona podoba i będę chciała mieć co najmniej dwa krzaki obok siebie, jeśli będzie łaskawa utworzyć dużą karpę, nadającą się do podziału.

Amanita, myślałam początkowo, że żadnej dalii się nie pozbędę, lecz widzę, że niektórych nie będzie mi żal.

vimen, ciekawa jestem, czy Anglicy, Litwini lub inni nie mają pomyłek w swoich daliach, bo gdy czytam u różnych osób o nietrafionych odmianach, to zaczynam wierzyć, że trudno o stuprocentową pewność, niezależnie od tego gdzie się kupuje.

Shooting Star pierwszy i drugi kwiat były wyrodzone. Czy to oznacza, że następne też takie będą i czy w ogóle kiedyś ta dalia już nie będzie wyrodzona? Może za rok już będzie OK?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Jeszcze raz England's Glory - kwiat wielki, ale u mnie osiągnęła wzrost zaledwie około70cm.
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu oczywiście, ze mają pomyłki. W tym roku mam z dwóch źródeł czeskich i już widzę dwie pomylone. W zeszłym roku miałam od Anglików i na ponad 20 sztuk miałam 3 pomylone, ale całkiem ładne odmianowe, wiec bardzo nie płakałam :D Wszędzie się mogą zdarzyć pomyłki - byle nie zdarzały się notorycznie i przy większości zakupów... Pomyłek nie będzie jak weźmiesz od sąsiadki co ma jedną czy dwie odmiany. Ale co tam - mój Creme de Casiss jest właśnie z takich omyłkowych zakupów, więc korzyść i tak jest :D
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Moje dalie, które miały mieć 120 - 140 cm, też mają po 70-80. Dziwne to.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

vimen, jeśli na 20 sztuk miałaś tylko 3 pomylone to jest rewelacyjny wynik! No i jeśli te pomylone okazały się tak piekne jak Creme de Cassis to nie pozostaje nic innego jak się cieszyć. Ja mam wiel odmian kupionych w centrum ogrodniczym od sprzedawcy, który w ogóle nie ma zaznaczone na etykiecie NIC. ani firmy, ani adresu. Tylko sama nazwa dalii. I właśnie od niego mam najwięcej zgadzających się odmian, a jeśli już pomylonych to są równie piekne i dorodne. Ciekawa jestem bardzo, co to za sprzedawca. W przyszłym roku muszę bardziej przycisnąć właścicieli i dowiedzieć się co i jak.

anida, u wielu osób tak właśnie się stało w tym sezonie i nikt nie wie dlaczego. :wink:

Hayley Jane
Obrazek

Nescio piękny malinowy pompon, który na zdjęciu wychodzi niestety czerwony.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,zobacz tutaj : http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 1#p5913921
czy nasza "pomyłka" nie będzie odm. Aitara Bronwyn .Bardzo wcześnie musiałam dać jej palik, ale prezentuje się teraz nieźle.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Lodziu, wiesz, ta nasza przypomina mi bardziej Pee Gee. Zerknij do netu. I szczerze mówiąc, jakoś jej do tej pory nie polubiłam, chociaż kwiat ma nawet niezły. Lecz te kładące się pędy są nie do zniesienia.

Obrazek

Moje obecnie kwitnące.
Cambridge
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kogane Fubuki gdy zaczynała kwitnąć, ukazywało się samo żółte.Jużmiałam się złościć, ale następnego dnia rozwinęły się piękne, zgodne odmianowo kwiatuszki.
Obrazek

Obrazek

Nuit d'Ete
Obrazek

Obrazek

Taihejo Speckled
Obrazek

Obrazek

Glorie van Noordwijk
Obrazek

Silver Wedding
Obrazek

Avignon
Obrazek

Obrazek

Show n Tell
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Colorado Classic gdybym wiedziała, że to takie cudo, nie wsadziłabym jej koło kompostownika, bo muszę teraz specjalnie chodzić tam do tego kąta, żeby ją podziwiać. :wink:
Obrazek

Obrazek

Caribbean Fantasy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu, w tak krótkim czasie zgromadziłaś same odmianowe rarytasy.Jestem pełna podziwu ;:180
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Colorado Classic cudo ;:167 - moje w tym roku się nie pokazało ;:145
To moze być Caribbean Fantasy - kolory ma jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Avignon i Colorado Classic ;:167 Kogane Fubuki to jedno z moich niespełnionych marzeń. Jeszcze! :)
Zdecydowanie ładniejsze Twoje pomyłki, niż moje. Dziś kolejne rozczarowanie -Seattle . Wygląda na to, że będzie kolejna biała...
Najsmutniejsze jest to, że kupowałam dalie na targach. Wydawało mi się, że tu raczej małe ryzyko pomyłek. A jednak... Podejrzewam, że pan sprzedający hodowcą raczej nie był...
W tamtym roku wiele dali nabyłam w Obi i o dziwo wszystkie były zgodne odmianowo. Nie zawsze te hipermarkety takie złe. A może po prostu miałam szczęście. :wink:

Co do Aitara Bronwyn, to raczej się nie pokłada.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu! Dbaj o Show'n Tell, bo coś mojej nie widzę ;:223

Zgromadziłaś piękną kolekcję! Podziwiam! ;:138
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,czy jesteś pewna prawidłowego oznaczenia " Emory Paul" ?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu piękne odmiany zgromadziłaś, a to dopiero początek Twej przygody z daliami. Ciekawe jak ocenisz na zakończenie ten pierwszy sezon ?
Dalię Colorado Classic posadzić przy kompostowniku ... toż to grzech taka piękność ... jakby zdegradowana za coś czego nie zrobiła :wink:
Moje kępy Show'n'Tell w tym sezonie dużo niższe ale na początku sezonu były celowo uszczknięte i póki co nie potrzebują podwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”