Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Przykry widok.......mam trzy dalie,zainfekowane wirusem - jeszcze się wstrzymuję z usunięciem - ale,myślę,że to nieuniknione.
Ku pokrzepieniu serc,dzisiejsze fotki,po nocnych opadach ....dalie i to nie te niskie w pojemnikach świetnie komponują się z innymi roślinami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gruntowe lada dzień zakwitną,wiele ma taki pąk.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Piękny obrazek Lanceto.
Basiu nie dziwne, że Cię serce boli, ja w tym roku zaliczyłam tak dużo strat w ogrodzie, że już więcej nie zniosę ;:188 Na razie zaczynają mi kwitnąć dalie, które miałam wcześniej czyli jeszcze nie te od Pana Stanisława. Od mszycy opryskałam wszystkie, a przy niskiich odmianach musiałam dać środek na ślimaki bo się pojawiły i jedzą moje ukochane roślinki.
A większość moich dalii ma już spore pąki nawet jedna z sadzonki zielnej już zapączkowała :D co do tych chorób powyżej wydaje mi się, że nie widzę ale z pewnoscią zrobię dokładne oględziny.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

U mnie pierwsza dalia od p.Stanisława już w pełnym rozkwicie ;:oj

KENORA WOW-559
Obrazek

reszta rozwija powoli pąki :D

trzy niestety chyba straciłam, dalej nic nie wypuściły więc już chyba nic z nich nie będzie :cry:
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Kasiu,
jeśli chodzi o straty, nie tylko daliowe, też zaliczyłam parę. Przepadły moje trytomy, pysznogłówki (najbardziej mi żal czerwonej), słoneczniczki, pełna odmiana margerytek, szkarłatka amerykańska... nie będę więcej wymieniać. Próbuje odbudować moją rabatę bylinową, ale trochę potrwa, zanim się to dokona, bo miałam już piękne, rozrośnięte kępy. Jeśli chodzi o dalie to w sumie straciłam pewnie ze 20 - kilka zaschło na amen w przechowalni, kilka nie wyszło, choć wyglądały dobrze, gdy je sadziłam, teraz wypadnie te kilka zawirusowanych. Ale z daliami tak jest - zawsze coś ubywa i trzeba uzupełniać kolekcję - dzięki temu jednak przybywa zawsze trochę nowości...
Lodziu, piękne Twoje kompozycje z daliami typu ball - pozazdrościć! ;:224
Ja już niecierpliwie przebieram nogami ;:65 , w oczekiwaniu na moje kwitnienie dalii, ale to jeszcze trochę potrwa - na razie muszę się zadowolić liliowcami, które rozpoczynają kwitnienie - też bardzo je lubię, więc umilą mi czas oczekiwania na dalijki ;:114
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Beatko Kenora wow jest naprawdę wow :D sezon daliowy zaczyna się rozwijać :wink:
Basiu mi też m. in. padły trytomy, które sama z nasion rozmnożyłam i były u mnie kilka lat, tak jak i pysznoglówka miałam ciemno i jasno różową został z całej rabaty jeden badylek o innych też już nie będę pisać bo tu o daliach rozmawiamy. W każdym bądź razie dziwna zima zaszkodziła wielu nie tylko delikatnym ale i wydawałoby się żelaznym roślinom.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

No i niestety na Radegast, Odo i Jazz'in znalazłam tą paskudną mozaikę ;:145

Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Nareszcie zaczęły kwitnąć Dalie.
Sir Alf Ramsey
Obrazek

Albion
Obrazek

Kavalir
Obrazek

oraz dwie marketowe
http://images77.fotosik.pl/717/fdd6054974a91c70med.jpg
http://images77.fotosik.pl/717/85e379d4a5fbdb9bmed.jpg
Przypominam, że jest to wątek przedstawiający dalie Stanisława./Iwona
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Witam :wit uważam sezon 2016 za otwarty ...wszystkie karpy szt.135 wysadzone 2,5 miesiąca temu dokładnie 15 kwietnia z pomocą żony uwinęliśmy się w jeden dzień . Coraz więcej pąków rozchyla się i pokazuje swoje piękne kwiaty . Wyczekuję i przebieram nogami ;:65 gdy ma ukazać się jakaś nowość .
Pierwsze oczywiście zakwitają dalie z tegorocznej dostawy ... Jest parę pomyłek , dlatego proszę znawców o rozszyfrowanie i nadanie właściwej nazwy .

Barbara's Pastelle wydaje się być nią , jeżeli nie proszę o głos .

Obrazek

To miała być Bonshu No Mori , a jest .....????

Obrazek

Ta też niewiadoma mam podisaną jako Betty , ale to chyba nie ona ?
Obrazek

Hapet Allerlei

Obrazek

nr 262 , Basia podpowiedziała , że być może to Erna Panzer , ale ja jej nie mogę nigdzie namierzyć

Obrazek

Myrtles Brandy - śliczna ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

U mnie pierwsza się rozwija. Miała to być Wyn's pure magic ale mi nie pasuje :( Pewnie też będzie piękna choć szkoda. Zdjęcie mi trochę przekłamuje kolor w rzeczywistości jest bardziej ciemno fioletowa.

Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Adamie i Kasiu,
zazdroszczę, że już Wam kwitną ;:192 - u mnie jeszcze do kwitnienia daleko, ale ja sadziłam dużo później (prawie miesiąc!) niż Adam... choć niektóre nieśmiało pokazują już małe pączki...
Jeśli chodzi o odmiany, to można mieć wątpliwość co do Banshu no Mori, ale może jeszcze poczekać na następne kwiaty... Reszta, wg mnie jest zgodna oprócz odmiany Betty, której nie znam, ale ta na zdjęciu zdecydowanie przypomina mi odmianę Ambition
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p4981628
Adamie,
Erna Panzer do obejrzenia na:
http://dahlie.net/dyn/index.php?lang=en#E
Kasiu,
jestem przekonana, że pokazana przez Ciebie odmiana to Wyn's Pure Magic - porównaj ze zdjęciem tej odmiany, które zaprezentował kiedyś Jacek P.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p4815766

Stanisław zakończył sadzenie, posadził o 700 szt. więcej niż zwykle - więcej się nie zmieściło. Jeszcze miesiąc i rozpocznie się sezon wystawowy :tan
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Basiu dziękuję za pomoc, faktycznie u Jacka ona wygląda jak moja. Może jak się w pełni rozwinie bo wydaje mi się, że jeszcze powinna ten środeczek rozwinąć to i kolorystyka może ulec nieco zmianie.
U mnie na razie kwitną 3 odmiany, oprócz tej powyżej Lady Darlene i Mingus Alex tylko one nie są od Pana Stanisława, a że kiedyś pokazywałam to już tu nie będę mieszczać w wątku poświęconym jego daliom.
Radegast pokazuje płatki powoli, no a kilka innych ma już duże pąki. Chciałabym aby już wszystkie zakwitły. Rabatka nabrałaby koloru.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

U mnie zakwitło takie cudo niezgodne z numerkiem, czy ktoś podpowie jak się zwie ?

Obrazek
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Stanisławowe dalie przezimowały pięknie.Straciłem 1 odmianę /Jessica/. Mają pąki ale są jakieś mizerne.Chyba kłania się ubiegłoroczna susza.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”