Lobelia cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

Proszę podpowiedzcie ;:333 ,czy to dobry pomysł połączenie lobelii (białej) i średniej fioletowej surfinii w kompozycji? Czy surfinia nie przytłoczy lobelki ?
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Lobelia cz.3

Post »

Moim zdaniem może zagłuszyć lobelię.Miałam tę surfinię dwa sezony temu i dwie sadzonki w 60cm skrzynce zarosły mi ją całkowicie.Coś do nich po środku dosadzałam, już nie pamiętam co, ale szybko wykopałam bo tak bardzo rozrosły się surfinie.Tę pachnącą odmianę, fioletową z ciemnymi żyłkami, uważam za najobficiej kwitnącą.W ubiegłym sezonie miałam dwie różne różowe i nie były już takie obfite w kwiaty.

Jeszcze przypomniałam sobie że kwiaty surfini lepią się i będą przyklejac się do delikatnej lobelii.Stawiałabym na coś rosnącego do góry ,do zwisającej surfini.Lobelia rośnie na boki, surfinia na boki i w dół.
Takie są moje spostrzeżenia. Może ktoś ma inne.

Zazdroszczę białej lobelki.W tym roku nie znalazłam jej :(
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
jagusia111

Re: Lobelia cz.3

Post »

Ja posadziłam kiedys lobelię między dwiema surfiniami w skrzynce 60cm. Dopóki surfinie były małe wszystko ładnie sie komponowało, ale w środku lata kiedy surfinie się rozrosły lobelia zniknęła całkowicie. Więcej już nie skuszę się na taką kompozycję.
doska_
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 7 cze 2012, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Lobelia cz.3

Post »

No właśnie ja też zastanawiałam się nad takim połączeniem, ale wobec tego pomyślę nad innym zestawieniem.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Lobelia cz.3

Post »

A u mnie dzisiaj pokazał się pierwszy JEDEN kwiatuszek lobelii ;:138
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

U mnie też już pierwsze kwiatki się pojawiły :) Ja na ogół, posadziłam lobelie z werbeną :)
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Taki był mój 1 mini pączek parę dni temu Obrazek
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

No to w takim razie nie będę ich łączyć.Surfinie pójdą w takim razie same,a lobelki to nie wiem teraz z czym :roll: ... może też same w osobną kompozycję ;:131
Dziękuję dziewczyny ;:333
ANNA2006
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODLASKIE

Re: Lobelia cz.3

Post »

Lobelie w dodatku białe będą pięknie wyglądać z czerwonymi pelargoniami,werbeną, aksamitkami, scewolą i ze stokrotką afrykańską.
Ja mam w misach niebieską lobelię z drobną żółtą aksamitką lulu-super wygląda niebiesko-żółte połączenie i drugą misę z biała stokrotką-też dobre połączenie.
Może uda Ci się kupić ciemną stokrotkę.Myślę że ładnie będą się komponowały.
------------------------------
ANNA2006 Kolorowy balkon :wit
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.3

Post »

Mam już stokrotki w jednej kompozycji -taką ciemną fioletową- no muszę powiedzieć,że przepięknie zaczyna się rozwijać ,a ten kolor ;:oj .
W tej kompozycji mam właśnie tą stokrotkę fioletową,ciemnofioletową werbenę,heliotrop,bluszczyk,diamond frosta i aptenię sercolistną.

Muszę jeszcze powiedzieć,że u mnie w regionie w tym sezonie bardzoo szybko wykupowano wszystkie najładniejsze kwiaty, już z początkiem maja brakowało na zielonych ryneczkach co niektórych gatunków ,mnie np.wykupili wszystkie milion bells ;:174 ,a tak je jeszcze chciałam mieć,ale nie rezygnuje jeszcze ,może gdzieś dorwę ;:145
magdeczka87
50p
50p
Posty: 84
Od: 3 mar 2014, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Lobelia cz.3

Post »

Rok temu próbowałam sama wyhodować lobelię i nic mi z tego nie wyszło. W tym roku posiałam ją z myślą, że to ostatnia próba, coś może mi wyrośnie. Wysiałam jedną paczkę, a wyszło mi tego tyle, że spokojnie mały handlarz byłby zadowolony. Chyba więcej jak połowę siewek oddałam znajomym, żeby sobie popikowali. Pikowałam raz kępkami i wyszło mi prawie 200 sadzonek. Już nie miałam gdzie tego trzymać, później nie dało się wejść na balkon. Nie mam już gdzie ich wsadzać, część sadzonek oddałam jeszcze siostrze a i tak mam jeszcze 4 sztuki.

Niestety jeszcze ani jedna sztuka nie kwitnie
Obrazek

Po czasie przyszła refleksja, że wsadziłam je za gęsto, ale człowiek uczy się na błędach:)
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

Iza milion bells widziałam w Castoramie może jeszcze są :/
Magdeczka fakt gęstawo ta lobelia, ona się mocno rozrasta, mogłaś do gruntu te nadwyżki wsadzić, też by tam ładnie rosły, no ale tak po prostu będzie gęsto i trochę więcej wody trzeba będzie lać. Mam nadzieje, że pogoda się poprawi i te kwiaty wybuchną z pączków jeden po drugim :)
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Lobelia cz.3

Post »

doska_ pisze:No właśnie ja też zastanawiałam się nad takim połączeniem, ale wobec tego pomyślę nad innym zestawieniem.
Lobelię sadziłam z werbeną zwykłą i zwisającą.
Pozdrawiam, Kasia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”