Galeria.Dalie Stanisława cz.3

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Witaj w wątku :wit /to Twój pierwszy post na Forum / "Dalie Stanisława" ,miło zobaczyć " działalność " Stanisława w praktyce , imponujaca ilość dalii.
Z przyjemnością obejrzałam wszystkie linki -Dzięki Iwono ;:180
nikita181
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 wrz 2014, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Dziękuję za pomoc. postaram się jakoś zamieścić więcej moich ślicznotek.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Dalia 'Omega' przyciąga uwagę, bo ma niezwykle oryginalny kształt płatków i ich ułożenie ;:333 Na pewno będzie cieszyła się powodzeniem 8-)
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Jacku ,czy Ty nie jesteś przypadkiem szczęśliwym posiadaczem Omegi :?:
nikita181
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 wrz 2014, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

-- 18 gru 2014, o 23:24 --

Tyle na dziś, dość trudno dobrać odpowiednią wielkość zdjęć. Wydaje mi się, ze już znam jakąś odmianę, ale w internecie są jakieś inne zdjęcia i już nie jestem pewna. Tez tak macie?
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

W kolekcji Stanisława była kiedyś Omega, ale to było już dawno, na pewno ok. 10 lat temu - w moich notatkach znajduje się w spisie sprzed 2006 roku. Wśród moich odmian nigdy jej nie miałam, a szkoda...
Grzegorz też chyba nie posiada, bo jego kontakty ze Stanisławem nie sięgają chyba aż tak zamierzchłych czasów... Nigdy też jej nie dostrzegłam wśród dalii prezentowanych na wystawie w Rybniku. Może ktoś, kto od dawna otrzymuje dalie od Stanisława jeszcze ją ma... odmiana pochodzi z 1991 r. W latach 2000-2005 Stanisław utrzymywał coroczną wymianę dalii z Francuzami - myślę, że wtedy pojawiła się w jego kolekcji... potem zniknęła jakimś zbiegiem okoliczności. A teraz powraca - miejmy nadzieję, że uda sie ją namnożyć i zagości na naszych daliowych rabatach. Ja bym się ucieszyła :tan

Na dzisiejszy wieczór proponuję obejrzenie ogrodu, w którym poszczególne odmiany są posadzone w dużych grupach. Wg mnie wyglądają zachwycająco ;:215

https://www.youtube.com/watch?v=rymJ-Qe_RlQ
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Basiu . Dalie od Stanisława kupuję gdzieś tak od roku 2003-4 i miałam okazy ,które straciłam ,a chętnie bym je znowu widziała u siebie w ogrodzie bo były piękne .Niestety nie widziałam ich w danych wątkach .Filmik bardzo mi się podobał :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Alu,
jeśli pamiętasz, to przypomnij nazwy odmian, które u Ciebie zniknęły. Będzie wiadomo, czego szukać i o co się starać. ;:88
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Basiu , no niestety :( nazw nie mam ,ale poznam je po wyglądzie :D . Marzy mi się wycieczka do Ptaszkowa w porze pełnego kwitnienia dalii i wtedy rozpoznałabym moje dalie .Ale ta wycieczka na długo pozostanie tylko marzeniem :roll:
Liczę na to ,że może w przyszłym roku ktoś lub Stanisław ,akurat je pokaże. :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Alicjo twoje marzenie jest także moim. Miejmy nadzieję że się spełni. ;:33
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Witam, mam pytanie czy można zwiedzać ogród Pana Stanisława? Jeśli tak to na jakich zasadach. Pozdrawiam i gratuluję pięknej kolekcji
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3239
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

Ewo,
ogród Stanisława to ogromne pole z mnóstwem dalii - takie jakie można zobaczyć na pierwszej stronie każdej części tego wątku. Nie jest to zatem przydomowy ogród, z wkomponowanymi weń daliami...
To ogromne pole marzeń, kolorów i form można oczywiście zwiedzać i oglądać w okresie kwitnienia dalii - trzeba tylko umówić się ze Stanisławem telefonicznie albo przez pw, jeśli chcesz się z nim zobaczyć. Można przyjechać i oglądać również pod nieobecność Stanisława, bo daliowe pole nie jest ogrodzone. Dalie kwitną najpiękniej w sierpniu i wrześniu, ale wtedy też odbywają się wszelkie wystawy tych kwiatów, w których Stanisław czynnie uczestniczy - z tego właśnie wynika konieczność ustalenia dnia odwiedzin o ile planowane jest spotkanie - a myślę, że warto się ze Stanisławem spotkać i porozmawiać o daliach, bo on wie o nich naprawdę prawie ;:108 wszystko
Pozdrawiam
Barbara
henryka
200p
200p
Posty: 373
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Dalie Stanisława cz.3

Post »

W przedświątecznej krzątaninie oglądanie filmiku było dużą przyjemnością i chwilą odpoczynku. Zatekniłam za widokiem dalii kołnierzykowych. Są takie śliczne, subtelne i nastrojowe.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”