Grubosz - Crassula cz.4

Zablokowany
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

I Ja swoje przez ubiegłą zimę zabiedziłam ale to przez niewłaściwe podłoże Ledwo je uratowałam
Na wiosnę przesadziłam do bardziej przepuszczalnego podłoża i wystawiłam na taras Dobrze im to zrobiło bo odzyskały wigor Teraz cala gromadka już na wewnętrznym parapecie

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Karta


Piękne są!
Skoro tak, to zaryzykuję, chociaż z uwagi na klimatyzator dmuchający gorącym powietrzem, naprawdę się obawiam.
W tym roku powietrze z klimy zniszczyło mi rośliny (upiekło).
Zanim zainstalowałam klimę miałam na balkonie w upalne dni około 50 stopni, po zainstalowaniu klimy temp. przekraczała 60 stopni, ale nie wiem, o ile, bo na termometrze skończyła się skala.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Takiego gorącego powietrza to żadna roślina nie wytrzyma.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Black Rose mój południowo-zachodni zewnętrzny parapet i bliskość szyby tez zbytnio nie służy roślinom. Jedynie koleusom jest tam dobrze -mają przecudne kolory i zero przypalania.
Chciałam zmiany i wybór padła na grubosze, swoje hartuję przez wystawianie na godzinę, później 2 godziny itd. Wiem ... trochę to kłopotliwe ale czego się nie robi dla roślin które kochamy.
Okrywanie cieniówką też czasami stosuję jednak żar lejący się z nieba przy wysokich popołudniowych temperaturach tak rozgrzewa pojemniki, że trudno je dotknąć więc boję się aby korzenie sie nie ugotowały :wink: ... dlatego mam przygotowane długie pasy białego kartonu dopasowane wielkością i ... robię zasłonę wtedy mają się dobrze .
Karta cudnie wybarwione grubosze ;:138
Awatar użytkownika
Karta
100p
100p
Posty: 182
Od: 12 lip 2016, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Black Rose, nie masz przypadkiem zabudowanego balkonu? Temperatura, o której piszesz, jest niesamowicie wysoka. Moje rośliny stoją w sezonie w bezpośrednim południowym słońcu, ale na świeżym powietrzu. Nie mierzyłam temperatury ich stanowiska, lecz jestem pewna, że nie osiągała takiego pułapu nawet podczas najupalniejszych dni. Jeśli masz klimę podwyższającą dodatkowo temperaturę na wyjściu, faktycznie zrezygnuj z ustawiania tam roślin. Chyba, że chcesz mieć sucharki. Znajdź inne słoneczne miejsce, z dobrym przepływem powietrza.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Niestety to jedyne miejsce, jakie mam.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Ze swej strony nie widzę przyszłości tych roślin, trzymanych w takich warunkach.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Czyli w jakich? Przecież ich nie wystawiam na balkon po tym, co stało się latem z brugmansją i innymi (o czym pisałam w wątku o daturach).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

No o tym balkonie, na którym dmucha gorące powietrze z klimy. O tym przecież rozmawiamy.
Napisałaś, że innego miejsca nie masz.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Na zewnątrz innego nie mam, wewnątrz mam i wcale się nie upieram przy werandowaniu roślin.
Odniosłam się do postu tuż nad moim, a tam była mowa o innym miejscu słonecznym i przewiewnym. A takiego prócz balkonu nie mam. Pozostaje wewnętrzny parapet, który jest słoneczny, ale nie jest przewiewny. Może mimo tego uda się hodowla w takim miejscu, przecież nie wszyscy wynoszą grubosze na zewnątrz i u niektórych mimo tego rosną zdrowo. Z dwojga złego lepiej zostawić go wewnątrz niż upiec na moim morderczym balkonie.
Co mnie zastanawia to fakt - że zanim zainstalowałam klimę miałam na moim niezabudowanym balkonie temperatury latem w rekordowo upalne dni przekraczające 55 stopni, co udokumentowałam nie raz zdjęciami (bo nikt nie wierzył). Mierzone kilkoma różnymi termometrami w tym samym momencie.
Dodam, że parapet wykładałam białym materiałem lub białym styropianem, żeby uniknąć większego nagrzewania. Ciekawostka taka.
I to niby rzekomo chłodna Polska jest...
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Ale to nic dziwnego. Jak masz południową wystawę bez przewiewu, to w letnie gorące dni temperatura może osiągnąć takie wartości.
A na południowym wewnętrznym parapecie, zawsze możesz poprawić wentylację umieszczając przy roślinach zwykły wentylator. Przy uchylonym oknie będziesz mieć wystarczający przewiew i rośliny powinny mieć komfortowo.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Może to dobry pomysł z wentylatorem.
Prócz upałów, mam okno uchylone na stałe w zasadzie, więc najgorzej nie jest, mam nadzieję.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Grubosz - Crassula cz.4

Post »

Trzyma ktoś jeszcze swoje na zewnątrz? Moje chyba jeszcze nigdy tak długo nie stały. Zawsze je chowam tuż przed pierwszym przymrozkiem. A tu na razie w ogóle go nie zapowiadają chyba do listopada.
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”