Dwa pytania

ODPOWIEDZ
Patryk922
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 wrz 2017, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dwa pytania

Post »

Moglibyście polecić mi kwitnącego kaktusa o średnicy od 13-20 cm?
Od dwóch lat mam kilka okazów, jednak czegoś mi brakuje :). Z mniejszych mam już gymnocalycium baldianum i jedną z bliżej niezidentyfikowanych mammilarii. Jednak bardziej podobają mi średnie okazy, z których posiadam Ferrocactus Latispinus i Stetsonia Coryne. Szukam czegoś podobnego do ferrka, jakieś propozycje :)?

I Drugie pytanie: Chcę przesadzić stenocactusa, jednak kupiłem za duzą doniczkę (kaktus ma średnicę 6cm, doniczka 8), nie zaszkodzi mu to w jakiś sposób? I lepiej przesadzić go teraz, czy wstrzymać się z tym jak na razie?
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Dwa pytania

Post »

Pierwsze pytanie jest trochę niecodzienne :?
Każdy ma jakieś swoje ulubione rodzaje, kaktusy. Ja polecam Ci Gymnocalycium saglionis

A co do drugiego pytania. Zostaw go w tej doniczce w jakiej się obecnie znajduje. Jak będziesz przestrzegać wszystkich warunków hodowli jakie się stosuje przy kaktusach, to nic mu się nie stanie.
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dwa pytania

Post »

Patryk922 pisze:Moglibyście polecić mi kwitnącego kaktusa o średnicy od 13-20 cm?
Szukam czegoś podobnego do feraka, jakieś propozycje :)
Jeżeli szukasz coś dużego i podobnego do feraka to ja polecam Ci Hamatocactus hamatacanthus( obecnie to Ferocactus hamatacanthus ).
Mój ma już kilkanaście lat i rośnie w doniczce o śr. 14 cm i kwitnie zawsze na przełomie wrzesień/pażdziernik.
Obecnie też kwitnie chociaż jest zimno i deszczowo - stoi na południowym balkonie na zewnątrz.


Obrazek

Gymnocalycium saglionis który polecił Ci Piotr to też duży kaktus bo dorasta do śr. 30 cm i wys. 20 cm.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dwa pytania

Post »

To ja w pytaniu 1 polecę Notocactus magnificus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”