Moje początki hodowli storczyków...

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Jako początkujący hodowca storczyków chcę zaprezentować zdjęcia dwóch jego odmian-jedno i dwupędowego.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Witam na forum, Arkadiuszu :)

Napisz więcej o swojej kolekcji- jak jest duża, co zawiera, jakie masz związane z nią sukcesy :) Chętnie poczytamy Twoje doświadczenia.

Twój biały Phal. jest piękny ;:3 Sam poprowadziłeś pęd po pałąku?
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Faktycznie ...wrażenie robi takie upięcie "na bluszcza" .
Kwiaty falenopsisa są ....wspaniale wyeksponowane.
To miłe dla dla oczu.

Kamilo... takie są trendy już prawie od 2 lat .W Holandii 2x w roku odbywają się zamknięte panelowo targi florystów i handlowców.Zawsze, wypływają różniste nowe pomysły.
Byłam (kiedyś tam), widziałam nowe projekty m.innymi :roll: Vandy na :wink: "nodze"/nawet były u nas w klubie w sprzedaży/
tam też lansowana była dla UE linia niebieskich storczyków.
To, co preferują floryści i handlowcy jako "new style", nie zawsze trafia w gust klienta.Rynek weryfikuje !
A producenci ... tylko dopasowują się do mody.
W tym przypadku ...upinanie rozpoczyna sie dość wcześnie ,stosownie do wzrostu pędu.
Malo naturalne ,ale możliwe.

Pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Witam Kamilo,witam Jovanko! Cieszy fakt,że mój Phalenopsis zaprezentowany na zdjęciu,/tym razem przeszło,chociaż nie przeszło drugie zdjęcie drugiego storczyka również białego ale dupędowego,mimo iż było na podglądzie?/,spodobał się Wam.Tak jak napisałem w tytule mojego forum są to moje podzątki hodowli mniej lub bardziej udane.Zawiodę z pewnością pisząc,że posiadam zaledwie dwa egzemplarze tego samego koloru.Kupiłem je po przecenie nieco już zmarniałe,zwłaszcza tego upiętego "na bluszcza" i wątpiłem w jego" odrodzenie się".Pęd,nieświadom tego typu trendów upiąłem sam,gdyż bardzo zmaltretowany rósł za bardzo z boku.Watpiąc w jego uratowanie zaryzykowałem i zmieniłem mu prawie całkowicie podkład w którym przeważa teraz ziemia torfowa.Podlewanie po całkowittym wyschnięciu podłoża-po ok.2 tyg.Stosuję wodę przegotowaną na zmianę z destylowaną/przy okazji kupowania do samoch.akumulatora/.Nawóz Bioflorin równie dobry jak ten spec.do storczyków.Jak chorował trzymany był na południowym parapecie a po rozwinięciu kwiatów przestawiłem go na stół,ok3m od okna/pokój bardzo sloneczny!/Historia drugiego dwupędowego podobna ale był w dużo lepszej kondycji-można go zobaczyć na zdjęciu- kolażu w moim tyle co założonym fotosiku na którym prezentuję rownież inne zdjęcia do obejrzenia których serdecznie zapraszam,adres:http://fotosik.pl/u/pustynnik.Odwzajemniam pozdrowienia.Arkadius.
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Dlaczego zdjęcia są niedostępne?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Witaj Vito157! Nie mam pojęcia dlaczego aktualnie moje zdjęcia są niedostępne-jeszcze rano były?Być może wiąże się to z przesyłaniem moich zdjęć do portalu poprzez Fotosika?Twoje wskażówki odnośnie wykonywania zdjęć kwiatów są b.cenne i przedstawione w sposób profesjonalny,zdjęcia super.Chciałbym jednak przy tej okazji zaapelować do nas wszystkich abyśmy nie zajmowali sie ocenianiem naszych zdjęć pod względem technicznym ponieważ jest to portal ogrodniczy a nie konkurs fotograficzny,chociaż zdjęcia b.dobre technicznie mile widziane.
dziękuję i raz jeszcze podaję adres mego Fotosika: http://fotosik.pl/u/pustynnik i dodaję moje zdjęcia.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Arkadius121 pisze:Chciałbym jednak przy tej okazji zaapelować do nas wszystkich abyśmy nie zajmowali sie ocenianiem naszych zdjęć pod względem technicznym ponieważ jest to portal ogrodniczy a nie konkurs fotograficzny
Podpisuję się pod Twoim apelem wszystkimi czterema kończynami.
Rosjanie maja takie powiedzonko: 'Całej wódki nie wypijesz, wszystkich dziewczyn nie (autocenzura). Ale należy się starać'. To samo można odnieść do zdjęć i tych na Forum, i tych poza forum: 'Nie wszystkie będą udane, ale należy się starć'. :heja

Musiałbym się mocno uprzeć, żeby się 'przyczepić' do Twoich fotek. Tego białego Phalaenopsisa na czarnym zrobiłeś naprawdę bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Vito157.Witam ponownie i pozwolę sobie zauwazyć,że taka uwaga pod adresem moich zdjęć to nie lada komplement mistrzu-dziękuję.Dodaję jeszcze jedno zdjęcie-kolaż pierwszego storczyka na którym to wg mnie jego uroda jest jeszcze bardziej wyeksponowana-chyba,że się mylę?A tak na marginesie to przyznaję,ze jestem pod dużym urokiem tych kwiatów a i kolaży,które uwydatniają jeszcze bardziej ich urodę.Ech Vito,Ty to masz kolekcję storczyków ;:138.Pozdrawiam-Arkadius121. :wit Obrazek
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

E tam, Arkadius121, gdybym miał większą kolekcję, to już dawno skończyłbym materiał na wystawę. A tak - to jeszcze z rok pracy przede mną. ;:122
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Bardzo ładny falek i świetny pałąk ;:63 -kurczę chyba sobie też taki zrobię ;:138 Bardzo pomysłowe to i powiem Ci pierwszy raz coś takiego widzę.Pozdrawiam :wit
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Masz piękne storczyki. Mają bardzo ładnie wybarwione warżki. I do tego ta ekspozycja :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Witaj Natalkastl! Miło mi,że calkiem nieświadomie upinając mego pierwszego storczyka "na bluszcza" wzbudziłem nim u Ciebie zachwyt i zainspirowałem Cię do upięcia w podobny sposób Twego storka.Życzę powodzenia i iinych pomysłów na podkreś ;:31 lenie urody storczyków.Pozdrawiam Arkadius.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki hodowli storczyków...

Post »

Witaj Małgorzato!
Fajnie, że podobają Ci się moje storczyli!
Piszesz-cytuję: "mają ładnie wybarwione warżki".
Domyślam się o co chodzi ale mam pytanie, czy to jest poprawna pisownia czy pisze się-ważki, chodzi o te piękne i ciekawe ;:88 owady???

Pozdrawiam Arkadius121.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”