Storczykowi "więdną" czubki pędów

ODPOWIEDZ
luki11111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Storczykowi "więdną" czubki pędów

Post »

Od kwietnia br mam storczyka, na początku stał na oknie płd., z tym że okno jest zacienione, a po ok 1.5 miesiąca trafił na okno pn. Zaraz po zakupie storczyk miał ładne pąki i kwiaty, z czasem zaczęły się problemy. Storczyk zaczął gubić kwiaty, nie pączkuje, jego końcówki łodyg zrobiły się jakby czerwonawe i "zwiędnięte". Storczyk przelany nie jest na pewno, bo podlewam go co 2 tyg lub 12 dni, jak się przypomni albo ma srebrne korzonki. Tydzień temu kupiłem nawóz firmy biopon i 1-szy raz go nawiozłem, podlewam wodą z akwarium, w sensie moczę kwiatek około 40 min. Poniżej dodaję fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi "więdną"czubki łodyżki

Post »

Nic złego się z nim nie dzieje on po prostu przekwita. Mam do cb pytanie to chyba twój pierwszy storczyk?
luki11111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowi "więdną"czubki łodyżki

Post »

Oczywiście że pierwszy.;) W innym wypadku wiedziałbym co się z nim dzieje skoro on tylko przekwita.;) Rozumiem że nie muszę się martwić? Nie zasuszyłem go, nie postawiłem w jakimś przeciągu itp?
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi "więdną"czubki łodyżki

Post »

Rozumiem najlepiej gdybyś poczytał trochę o ich uprawie. Co do tego czy nie był w przeciągu to tego nie mogę ci powiedzieć bo nie wiem jakie warunki mu zapewniasz. Storczyki nie lubią przeciągów i reagują zwykle zrzucaniem pąków kwiatowych jednak w twoim przypadku jestem pewna, że roślina przekwita. Widać to zwłaszcza po łodydze kwiatowej.

Korzenie wyglądają na zdrowe tylko stosuj nawóz co jakieś 3 podlewanie i około 1/2 zalecanej dawki żeby korzeni nie poparzyć.
Co jeszcze nie stawiaj rośliny w bezpośrednim słońcu, w otoczeniu owoców, innych chorych roślin, przeciągów, zimna.
Podlewaj (właściwie stosuj kąpiele gdy korzenie są srebrno-zielone) jak roślina zasuszy pęd obetnij sekatorem nad 3 oczkiem.
luki11111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2016, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowi "więdną"czubki łodyżki

Post »

Troszkę czytałem ale nie wyczytałem, jak wygląda przekwitający storczyk;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”