Pęd rośnie w dół

ODPOWIEDZ
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Pęd rośnie w dół

Post »

Od paru lat mam storczyki, ale żaden nie sprawił mi takiego psikusa - pęd, który rośnie w dół, a nie w górę i przebija liście znajdujące się poniżej. Próbowałam go delikatnie wyciągnąć, ale się nie udało. Zdjęcie jest marnej jakości - przepraszam.
Obrazek
Izabela
Awatar użytkownika
Vaphel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2014, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pęd rośnie w dół

Post »

Możesz poprowadzić pęd dalej przy patyku jak zacznie się dalej wydłużać lub naciąć liść czymś ostrym do miejsca gdzie jest pęd i spróbować go delikatnie naprostować. Do końca Ci się to nie uda bo pęknie ale zawsze trochę tak.
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pęd rośnie w dół

Post »

Witam,
Zdarzyło mi się dwukrotnie, że nowo zakupione falenopsisy, po zakończeniu kwitnienia sklepowego, pędy następnego kwitnienia (już mojego, domowego) wykrzywiały w dół tak strasznie, że przerastały na "przestrzał" rozetę liściową. Żadne moje prostowania i naginania nie pomogły (raz pęd połamałam, drugi raz usechł). Dopiero kolejne kwitnienia były już "normalne". Nie prowadziłam badań i nie mam twardych dowodów, ale wydaje mi się, że to wina zaburzeń po stosowaniu u producentów albo nawozów, albo hormonów - generalnie chemii. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Podsumowując: trzeba przeczekać.
Pozdrawiam :wit
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Re: Pęd rośnie w dół

Post »

Mój kwitł już w domu kilka razy, mam go ok. 3 lata, więc to chyba nie jest wina producenta. Pęd zawinął się teraz jeszcze bardziej pod kolejnym liściem. Jego końcówka jest mniej sztywna i udało mi się go naprostować. Zobaczę, czy teraz będzie rósł jak należy.
Izabela
Awatar użytkownika
alessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 4 cze 2015, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pęd rośnie w dół

Post »

Witajcie,
mój storczyk również wypuszcza taki zakrzywiony pęd, który wrasta w trzon storczyka, nie sądzę że jest to przypadłość storczyków nowo zakupionych gdyż mój myślę, że ma przynajmniej 7 lat :) Czy powinnam zostawić to naturze i zobaczyć co się będzie działo :?: Trochę się martwię, że roślina zostanie uszkodzona przez wrastający pęd.
Pozdrawiam :)

Tak to wygląda:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”