Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

ODPOWIEDZ
AleksandraBdg

Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

Post »

Witajcie,
nie znalazłam wątku o tej roślinie,więc postanowiłam go założyć.
Właśnie dziś dotarła do mnie ta ślicznotka, jednak mimo zapewnień sprzedawcy nie jest to raczej dorosła roślina.
Może ktoś z Was chciałby podzielić się informacjami o warunkach w jakich uprawia tego storczyka? Jest to roślina nadająca się do uprawy "parapetowej"?
Moją posadziłam w mieszance sphagnum i drobnej kory.
I tak się prezentuje:

Obrazek
IloPio
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 27 sty 2016, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

Post »

Nie wygląda na malucha. :)

Phal. lubi ciepło i podlewanie jak przeschnie podłoże :)

Sphagnum może przesychać za wolno, dodałabym więcej kory. :)
pozdrawiam
Ilona
AleksandraBdg

Re: Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

Post »

Po ponad miesiącu przebywania u mnie roślina prezentuje się super.
Rośnie nowy listek, oraz przyrastają korzenie. Oby tak dalej :)

Obrazek

Obrazek

Czy wiecie może, na jakie miesiące przypada jej okres kwitnienia? Może ktoś z Was miałby ochotę pochwalić się swoją roślina?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

Post »

Ja mam u siebie phalaenopsis PK Miki, wdzięczna hybryda. Trzymam swoją w sphagnum, które wymieniam co roku chyba że wcześniej się rozpada to czasem 2razy do roku. Kwitnie teraz, w tamtym roku jakoś później kwitla (musiałabym sprawdzić u siebie w wątku kiedy dokładnie). Wcześniej eksperymentowalam z podłożem np zmieniając je (stopniowo) na korę, przez chwilę próbowałam mieszanki sphagnum z keramzytem ale suma sumarum najlepiej jej jest w luźno osadzonym sphagnum. Podlewam jak mech lekko przeschnie, nigdy nie czekam aż korzonki będą całkiem srebrne tak jak u innych phalaenopsis ponieważ ona nie toleruje mocnego przesuszenia, będzie to widoczne po liściach, bo jak będą ochlaple tzn że ma za sucho. Nawożę oszczędnie nawozami pp blossom buster i grow mix (w zależności od fazy wzrostu) . Środowisko wilgotne, ciepłe i jasne (u mnie najniższa temp w jakiej świetnie sobie radziła to 18st). Oczywiście dodatkowa wentylacja doniczki(dziury po bokach) muszą być. Kwiat ma piękny soczysty kolor magenty i piękny intensywny zapach, który jest nadal lekko wyczuwalny wieczorem. Super zakup ;:333
AleksandraBdg

Re: Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

Post »

Natka! Super,że się odezwałaś!
Cieszę się,że roslina nie wydaje się być problematyczna.
Mam nadzieje,że doczekam się kiedyś tych pięknych kwiatów.
Tak mi sie spodobały te storczyki,że dokupilam P.Bellina ponkan.

Natka,a może wstawisz zdjęcie swojej slicznotki?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Phalaenopsis Princess Kaiulani "Miki"

Post »

Fotkę ostatnio wstawiłam u mnie w wątku, kwitnienie w tamtym roku było obfitsze (można zobaczyć w cz1)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”