Złamany pęd kwiatowy falenopsisa

Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Narinko, minął już rok i wątek się w tym czasie troszkę przykurzył :oops: niestety któryś z domowników przechodząc koło falka złamał łodygę do reszty i nie dał biednej roślince szans na odrodzenie :( krótko później zrozumiałam, że zimowe warunki w moim domku wybitnie nie odpowiadają storczykom i zrezygnowałam z ich hodowli. Co tylko przeżyło - oddałam naszej Dorotce, którą storczyki wprost uwielbiają :) Teraz mam w kolekcji jedynie jedno podarowane cymbidium.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Narine pisze:Ech... Niedawno też złamałam "idący" pęd jednemu ze swoich falenopsisów... :cry: Jestem straszliwie zła na siebie, lecz cóż... Ciekawi mnie, co teraz będzie z tym kawałkiem pędu, który pozostał? Może to, co u Kari? Na razie minęły 2 tyg , ranka zasuszyła się , pozostałość pędu nadal zielona.
Kari gdzie obiecane zdjęcie "czegoś" , co wyrosło z Twojego gagatka?
Narinko nie martw się złamaniem pędu, u mnie była niedawno podobna sytuacja, przy podwiązywaniu złamałam piękny dorodny , gruby pęd, byłam bardzo zmartwiona, pisałam nawet o tym w swoim wątku, a po jakimś czasie zobaczyłam, że pięknie odbija w miejscu złamania. Identyczna sytuacja była z drugim pędem, którego ktoś mi złamał przy opuszczaniu rolet, również zaczyna odrastać w miejscu złamania. Pozostaje Ci poczekać, i też na pewno odbije Ci ze złamania w oczku :D
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Kari, Agness dziękuję za odpowiedzi. :P
Agness Twój post sprawił mi prawdziwą radość. Lecę do Twojego wątku przeczytać co i jak?
judytkaamo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 cze 2011, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Mój fenuś przekwitł, opadły mu wszystkie kwiaty i zaczął wypuszczać w miejscu obcięcia nowe gałązeczki. Chciałam je podwiązać póki są miękkie i elastyczne. Niestety za mocno przywiązałam młody pęd i zrobiłam mu krzywdę. Wygląda na to że zbyt mocno go przycisnełam, ale pęd nie odpadł bo nie jest całkiem zgnieciony. Co mam z nim zrobić ;( Myślicie że będzie coś jeszcze z tego pędu??:(((( Mój ukochany kwiatuszek (((
Lisia_Kita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 paź 2010, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Witaj,

Co prawda nie mam doświadczenia, żeby się wypowiadać tak-nie, ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że mam w swoim zbiorze falaenopsisa - i to z tych ogromniastych, którego mój partner kupił, nie obejrzywszy dokładnie. Okazało się, że storczyk miał złamany pęd mniej więcej w połowie długości i to jakiś czas temu, bo złamanie było już przesuszone. Reszta pędu trzymała się dosłownie na 1/4 tkanki + na klamerce do patyka. Mimo to miał duży kwiatostan z wielkimi kwiatami i dał radę!
Tak że wydaje mi się, że przy nieingerowaniu i puszczeniu go w tej pozycji co był, może ma szansę się zregenerować albo przynajmniej zabliźnić i rosnąć dalej.
Poznam regulamin forum
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Pozostaw na razie i go obserwuj. Jak zacznie schnąć to go obetniesz ale może też mimo wszystko podjąć wzrost.
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Ja niedawno złamałam młody pęd pęd i byłam bardzo załamana, ale dziś patrzę, on dosłownie obok tego ułamanego wypuścił nowy pęd.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
judytkaamo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 cze 2011, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Mój złamany pęd marnieje w oczach :( Wygląda jak by był zwiędnięty :(((( Chyba nic z niego nie będzie
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Spokojnie,myśle że za niedługo wypuści nowego
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
ania115
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 mar 2011, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

mi się przytrafiło dwa razy złamanie nowego pędu, w obu przypadkach storczyki puściły obok nowe pędy kwiatowe, ale z tamtymi nic nie robiłam, trochę obeschły ale zostały zielone - nie ruszam
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

U mnie mama złamała pęd u storczyka: po pewnym czasie pęd podrósł puścił odgałęzienie, a po pewnym czasie wypuścił drugiego pęda:).
judytkaamo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 cze 2011, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złamałam młody pęd. Ratujcie !! :(

Post »

Uszkodzony pęd całkiem usechł :((((
Dlaczego moje storczyki nie chcą kwitnąć ?? Przekwitły i się obudzić nie mogą ;(((((
Awatar użytkownika
gsm25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 sty 2012, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: OPOLSKIE

Re: Złamany pęd kwiatowy falenopsisa

Post »

Przechodzą okres spoczynku i regenerują siły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”