Cymbidium - uprawa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Cymbidium

Post »

Oj czekam na kwitnienie z niecierpliwością ;:65

Adek dałeś mi do myślenia, w takim razie jeżeli u mnie na balkonie nie spada poniżej 6 stopni nad ranem ;:131
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cymbidium

Post »

Aga, wystawiaj swoje ;:138

Adek, a ty już miałeś swoje kwitnienia u cymbidium?
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Cymbidium

Post »

Dostałam przekwitłe Cymbidium, nie bardzo wiem co dalej. Wiem tylko, że lubi chłodno i ciężko go zmusić do kwitnienia.
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cymbidium

Post »

Ja wyczytałam, że jest to storczyk gruntowy i lubiący wystawianie latem na zewnątrz. U mnie rośnie w mieszance zwykłej ziemi i ziemi do storczyków, a stoi na korytarzu, około 5 metrów od wschodniego okna :wink: 100% gwarancji na skuteczność mojej metody nie dam, bo sama mam je od niedawna :D
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cymbidium

Post »

Jestem ciekawa czy komuś zakwitł w warunkach domowych. Słyszałam, że ciężko z tym. Czy on kwitnie na starych bulwach?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Cymbidium

Post »

Fraszka 5 m od wschodniego okna ;:202 to raczej nie masz co liczyć na kwitnienie, ono lubi duuużo światla w zimie również.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Cymbidium

Post »

Rok temu zimą dostałam od forumowej koleżanki młode cymbidium. Wiem, że aby zakwitnąć, potrzebuje od wiosny do jesieni dobowych wahań temperatury. Dlatego ten okres powinien spędzać na zewnątrz, w jasnym miejscu, najlepiej z odrobiną wschodniego słońca. Zimą trzeba mu zapewnić w domu jak najwięcej słońca. Kwitnie właśnie zimą. Mój całą wiosnę do jesieni spędził w ogrodzie. Niestety lato było okropnie deszczowe i większość czasu stał w altanie bez odrobiny słońca. Pięknie się rozrósł, jest zdrowy, ale na razie na kwitnienie się nie zapowiada. Wiem, że u koleżanki kwitnie, traktowany w taki sposób jak wyżej podałam.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cymbidium

Post »

Wiem, że Cymbidium potrzebuje dużo światła, więc postawiłam go w pokoju zachodnim przy oknie. Temperaturę ma ok 12 st. Mam nadzieję, że kiedyś zakwitnie.
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cymbidium

Post »

kasia74 pisze:Fraszka 5 m od wschodniego okna ;:202 to raczej nie masz co liczyć na kwitnienie, ono lubi duuużo światla w zimie również.
O, dzięki za radę ;:180 problem polega na tym, że jest to jedyne miejsce, gdzie nikt go nie potrąca :(
domi93
200p
200p
Posty: 217
Od: 2 wrz 2014, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Cymbidium

Post »

Ania76 Cymbidium nie kwitnie ze starej pseudobulwy tylko taka, która już kwitła wypuszcza nowe przyrosty i dopiero one zakwitną, a stare czasem uschną. Na razie są one magazynem wody dla młodych przyrostów. :wink:
Dominika :)
Zapraszam Do Mnie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=82859" onclick="window.open(this.href);return false;
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Cymbidium

Post »

Dodam, że uwielbia nawożenie organiczne, przy przesadzaniu warto zaopatrzyć się w obornik, choćby granulowany/suszony.
3 lata temu udało mi się "wymusić" na nim wytworzenie pędów kwiatowych. Co roku spędzał wakacje tj. od Wiosny do Jesieni (nawet do Listopada) na zewnątrz, po którymś roku z rzędu chciał się odwdzięczyć, centralne ogrzewanie jednak spowodowało, że pąki uschły. Często do podłoża dodaje się też kulki z gliny, pozytywnie wpływają na wzrost.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cymbidium

Post »

Kupię obornik granulowany. Jaki lepszy do Cymbidium będzie ?
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Cymbidium

Post »

Granulowany jak najbardziej się zda.
Pozdrowienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”