Zalany storczyk - jak go ratować ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poziomkowa
100p
100p
Posty: 118
Od: 18 mar 2013, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Co by za dużo chemii nie aplikować to ja polecam Timorex - naturalny preparat z olejkiem herbacianym.Ja stosuje w domu i ogrodzie jak do tej pory z powodzeniem :)
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Pola22, może też być biosept. On też jest naturalny - na bazie grejpfruta.
Z prażeniem podłoża należy być ostrożnym, by go nie spalić na wiór. Bo może potem nie trzymać wody. Najlepiej prażyć w temp. 120 stopni przez ok. 30 min.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

O dziękuje za informacje, bo wszędzie pisało, że mniej więcej godzinę albo 2.
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Jednak przesadziłam mojego żółtka bo zauważyłam, że kręcą się wokół niego ziemiórki, była jedna latająca. Umyłam mu korzonki w miarę jak dałam rade płynem do naczyń, obcięłam żółte i zgniłe korzonki. Wymoczyłam chwile w środku grzybobójczym ( był w pałeczkach, rozpuściłam w wodzie). I tak oto wygląda. Z jednej str trochę nie doszła mi kora. Jak na pierwszy raz to co myślicie bd żył w nowym domku?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
Poziomkowa
100p
100p
Posty: 118
Od: 18 mar 2013, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

No pewnie, że będzie żył ;) Niezłe to podłoże, chyba też sobie zafunduję :)
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

No mi też się spodobało jak paczuszka do mnie przyszła :) To z sosny śródziemnomorskiej z orchidsklepiku. A teraz za 10 dni go podlać?
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Tak, może być od 7, do 10 dni. Z płynem do naczyń należy uważać, bo po tym roślinom robią się jasne liście. Woda nie powinna się pienić.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Kupiłam nowego storczyka, oncidium. ;:138 Powiedzcie mi czy ono ma rosnąć w nieprześwitującej doniczce i czy te podłoże nie jest za małe? Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Paula
domi93
200p
200p
Posty: 217
Od: 2 wrz 2014, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

A więc tak :) to nie jest oncidium tylko Burrageara Nelly Isler- taka cambria:) I kolor czy przezroczystość osłonki tu nie ma znaczenia :) w przezroczystej doniczce po prostu masz ułatwioną kontrolę korzeni i wilgotności podłoża, bo je widzisz. A podłoże jest okej- drobniejsze dla rośliny o cieńszych korzonkach niż phalaenopsis np :)
Dominika :)
Zapraszam Do Mnie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=82859" onclick="window.open(this.href);return false;
AnkaBasia
50p
50p
Posty: 65
Od: 6 lut 2015, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Storczyk dostal za duzo wody...

Post »

Tak jak w temacie, mój storczyk byl podlewany 2x w tygodniu, niestety nie przeze mnie , po dlugim dlugim czasie :( dopiero to zauwazylam. Szybko pojechalam z nim do kwiaciarni po porade, doradzono mi zeby przez dluzszy czas storczyka nie podlewac. Pani w kwiaciarni troszke go przyciela. Minal jakis czas, oczywiscie nie podlewalam go czesto, rzadko dostawal wode.Niestety bez zmian...czyli zero kwiatu. Pojechalam do innej kwiaciarni, tu z kolei Pani powiedziala abym go przesadzila, kupilam u niej odpowiednia doniczke, wlalam wode do poziomu ktory mi kazala i zmienilam podloze, dalam nowa kore. Od tamtego momentu minelo moze z 2 miesiace i znow bez oczekiwanych efektow. Przedwczoraj kupilam paleczki nawozowe, wlozylam jedna. Postaram sie umiescic zdjecie jak moj storczyk wyglada. Nie ma kwiatow, ale liscie sa ladne zielone bez jakichs skaz. Aczkolwiek jeden jakis tydzien temu zzolknial i opadl. Ale niestety galaz jest sucha( jasny braz), druga w polowie zielona i jasno brazowa. Nie wiem co poradzic, uwazam ze jest jeszcze nadzieja na poprawe ale to tylko moje odczucie...
Prosze o porade.
Storczyku wyzdrowiej!!:)
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Storczyki też muszą odpocząć, jeśli ma ładne liście i korzonki to znaczy że nic się z nim nie dzieje. Jeśli pęd jest cały ususzony to można go obciąć.
Pozdrawiam Paula
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Przelany phalenopsis

Post »

Kupiłem miniaturkę phanelopsisa i ma przelane sphagnum ,co zrobić, jak je wysuszyć?
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Zalany storczyk-ma szansę ? Jak go ratować ?

Post »

Proszę o wstawianie zdjęć z problemem, bo z samego opisu nie można ujrzeć na oczy żywej rośliny. ;:108
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”