Opadające, usychające pąki storczyka

ODPOWIEDZ
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Pączki storczyka więdną

Post »

Ten storczyk pragnie przesadzenia i to jak najszybszego. Dawno już wyrósł z doniczki. Potrzebne jest ucięcie starej części trzonu. W tym przypadku niekoniecznie jest potrzebna większa doniczka.
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ratowanie storczyków

Post »

Mam storczyki od trzech lat i nigdy nie miałam z nimi problemu. Pięknie rosły i kwitły na okrągło, aż do dzisiaj. Nie zmieniłam im ani na chwilę warunków uprawy, a zauważyłam że niektóre pąki na pędzie wysychają. Czy w czasie tworzenia pąków i kwitnienia, powinnam rośliny częściej podlewać :?:
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Ratowanie storczyków

Post »

Bardzo pomocne było by zdjęcie, jak i opis uprawy. O jakie konkretnie storczyki chodzi? Jeżeli pączki żółkły i uschły, to mogło je zimne powietrze 'przewiać'. Storczyki Phalaenopsis, moczymy jak korzenie robią się srebrne, a na ściankach doniczki nie będzie wilgoci.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ratowanie storczyków

Post »

Pąki nie otwierają się też z powodu suchego powietrza, małej ilości światła... U mnie też tak się dzieje u niektórych phalaenopsisów, szczególnie było to widoczne jak nastały pochmurne dni.
Awatar użytkownika
Magda30
500p
500p
Posty: 537
Od: 10 sie 2013, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie plockie

Re: Opadające pąki storczyka

Post »

Ja co prawda raczkująca w storczykach ,ale zauważyłam że u mojej mamy storczyki w zimie kwitną jak szalone mają chłodno i wilgotno stoją na oknie .A u mnie mają suche powietrze i ciepło efekt taki że wszystkie pąki im opadają.Aż szkoda bo są naprawde piękne.
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowy storczyk traci kwiatki i pączki

Post »

Witam
Dostałam na imieniny storczyka,prawdopodobnie z kwiaciarni. Problem taki,że kilka dni po otrzymaniu zaczął tracić kwiatki,więdly i schly.Teraz nie ma kwiatków a zostały pączki,które też schna i nie chcą się rozwinąć. Dodam ,że kwiat jest podlewany regularnie,stoi na komodzie z dala od południowego okna . Inne storczyki , a mam ich 15 - są w bardzo dobrym stanie. Drugi storczyk otrzymany w te same imieniny ma się świetnie, nie wiem jaka jest przyczyna,że pierwszy marnieje w oczach. ?? Korzenie i liście ma zdrowe. Proszę o wszelkie rady. Dziękuję. :)
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nowy storczyk traci kwiatki i pączki

Post »

W tej chwili mam dokładnie taką samą sytuację. Biały storczyk pięknie się prezentuje, a u różowego kwiaty zwiędły i opadły. Myślę, że powodów może być kilka, pierwszy to przelanie. Zbyt dużo wody nie służy roślinie. Drugi to zmiana warunków. Czasem tak kwiaty reagują jak się je przyniesie ze sklepu. Trzeci powód - najzwyczajniej w świecie przyszła na niego pora i przekwitł. Podejrzewam, że nie zatrzymasz teraz tego procesu. Kwiat zrzuci co ma zrzucić, odpocznie i jak to storczyki mają w zwyczaju, zabierze się za produkowanie nowych pąków.
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy storczyk traci kwiatki i pączki

Post »

Przelany na pewno nie jest,bo korzenie ma bardzo ładne i zdrowe. Możliwe,że to zmiana warunków. Jeszcze z boku zauważyłam , że na siłę pęd przypieli do patyczka bo jest nadlamany i może nie dochodzą do niego składniki odżywcze. No ale drugi pęd jest w porządku a też traci pączki .To chyba zmiana warunków. :(
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nowy storczyk traci kwiatki i pączki

Post »

Nigdy nie wiemy czym w sklepie go faszerowli żeby przeżył w "dobrej kondycji" do czasu aż ktoś go kupi. Nie martw się, jeśli korzenie i liście są zdrowe, to jeszcze będzie oko cieszył pięknymi kwiatami.
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy storczyk traci kwiatki i pączki

Post »

ok. Dziękuję za poradę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”