Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Co dalej z tym Delikwentem ? Pomocy

Post »

storczyki nie kwitną wieczność ;) Po przekwitnięciu pielęgnuj go normalnie, co najwyżej może się okazać, że okres między podlewaniem się wydłuży, bo storczyk nie potrzebuje tyle wody, kiedy odpoczywa :) Jeśli łodygi uschną, obetnij to co żółte a jeśli nie to zostaw, masz dużo rozgałęzień, więc możliwe, że będą się przedłużać po jakimś czasie, albo wyjdzie coś z uśpionych oczek i znów będziesz cieszyć się kwitnieniem :) Jeśli zaś bardzo przeszkadza Ci widok "drapaka" możesz uciąć łodygę nad najwyższym oczkiem albo w całości, ale to ryzykowne bo nie wiadomo kiedy storczyk wypuści nowy pęd, czy wypuści, a sam jego rozwój też potrwa ze 3 miesiące :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
karotka18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 mar 2013, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co dalej z tym Delikwentem ? Pomocy

Post »

Nie nie przeszkadza mi w zupełności. Czyli podlewać go jak korzonki będą srebrne? Czy w obecnym sezonie w tym stanie co jest przedłużyć mu okres podlewania np. raz na 2 tygodnie? W mieszaniu mam ciepło.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Co dalej z tym Delikwentem ? Pomocy

Post »

Podlewaj kiedy tego potrzebuje czyli gdy korzonki będą srebrne a doniczka lekka :) po prostu na swoich widzę, ze te, które nie kwitną i w dodatku w sezonie chłodnym zimowym, wymagają rzadszego podlewania, ale wiele zależy od warunków w domu. Jeśli masz ciepło to możesz nie odczuć różnicy :) Oczywiście dbaj o niego zgodnie z zasadami uprawy dla Pahalaenopsis, podlewaj go poprzez moczenie w głębokim naczyniu, w wodzie miękkiej (destylowana, z filtra odwróconej osmozy, deszczówka, przegotowana i odstana). Storczyki raczej chętnie wypuszczają odgałęzienia na starych pędach, więc możliwe, że nie będziesz czekać długo, u mnie jeden jeszcze nie przekwitł do końca a już wydłuża każdy pęd i rozgałęzia się, także bądź dobrej myśli ;:215
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Storczyk co z nim dalej

Post »

Czy jak storczyka kupi się w sklepie kwitnącego i jak przekwitnie to odrośnie łodyga z pąkami czy zostaną same liście :idea:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

Bartku! ;:134
Strasznie podstawowe pytanie, na które odpowiedź wydedukujesz w prawie w każdym storczykowym temacie!
Jak jest z innymi kwitnącymi kwiatami? czy kupując liczysz na kwiaty po przekwitnięciu, czy może nie?
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

Russski :wit zadaje takie pytania ponieważ to są moje początkowe storczyki :wink: ,jeszcze nie mam z nimi doświadczenia nigdy ich jeszcze nie hodowałem :oops:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

wyrosną łodyżki i kwiaty tylko zapewnij roślince różnice temperatur między dniem a nocą:)
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

Różnica temperatur między dniem a nocą powinna wynosić kilka stopni więc stawiając teraz na parapecie blisko szyby nie musisz robić nic z temperaturą. W lecie wystarczy otwarte okno wieczorem.
Nie wiem czy doczytałeś, ale po przekwitnięciu zostanie sama łodyga z której mogą wyrosnąć jeszcze nowe pąki kwiatowe. Łodyga może też zaschnąć wtedy usuwasz ją i czekasz aż wyrośnie nowa z pąkami. :wit
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

Russski a dzięki za info ja i tak otwieram swoim okno pod wieczor na 2 godzinki

nie obcinał łodygi niżej niz nad 4 oczkiem- łuska
lub nad ostatnią nie uschniętą to też spowoduje że roślinka czasami wypuścić może łodyżke ze starszej
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

annamaria13 ;)

Pędów też nie ma potrzeby obcinać w ogóle, często phal. przedłużają pędy z pąkami w miejscach gdzie już wcześniej były pąki.
Jak to mówią każdy ma swój sposób, jedni polecają tak, inni inaczej. Sam po jakimś czasie wywnioskujesz co dla Twoich roślin lepsze :)
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Storczyk co z nim dalej

Post »

Dziękuję wam za pomoc właśnie kupiłem ziemię do storczyków,mgiełkę,i nawóz,a jeśli chodzi o temperaturę to jest różna raz jest 20 a raz 14 w sumie stoi blisko pieca :)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
KarinaX
200p
200p
Posty: 300
Od: 8 mar 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

pomocy :(

Post »

Nie wiem co jest z moim storczykiem.

Popełniłam pewnie masę błędów.. Całą zimę trzymałam ją w chłodnym pokoju, ucięłam pęd przy drugim oczku (tak napisali na etykietce :/ ) Teraz dopiero tutaj przeczytałam co i jak..

I teraz wygląda tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co się z nią dzieje? Da się ją jakoś uratować? Dlaczego w tym roku nie wypuścił nowego pędu, ten stary to taki uschnięty kijek..
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: pomocy :(

Post »

To jest Phalaenopsis :)
Nie wygląda najgorzej :) Poczytaj więcej na temat uprawy Phalaenopsis, znajdziesz tutaj w sekcji wiele pomocnych postów innych użytkowników i nawet jest temat poświęcony uprawie tego gatunku.
Pędu nie wypuścił, bo może nie miał do tego dobrych warunków lub po prostu nie chciał ;:224
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”