Jak przezimować storczyki ?

Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Dendrobium nobilie i Phalenopsis -zimowanie

Post »

Basiu z doświadczenia znanych mi osób, a nie moich do samego końca, trzeba powiedzieć to uczciwie, w okresie spoczynku praktycznie nie podlewają przysychających badyli wcale :lol: . Sama osobiście nie posiadam pomieszczenia spełniającego warunki dla zimnolubnych Dendrobiów, czyli dosyć niska temperatura, ale jednocześnie zapewnienie dużej ilości jasnego światła.
Tak Basiu, masz rację, w tym okresie pseudobulwy będą się marszczyć, mogą opadać liście. Taki stan powinien trwać do momentu zauważenia oznak budzenia się rośliny, czyli powstawanie małych guzków na roślinie, zaczątków nowych pędów, itp... wtedy zaczynamy delikatnie podlewać storczyki i możemy stopniowo podnosić temperaturę.
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dendrobium nobilie i Phalenopsis -zimowanie

Post »

W takim razie, źle odebrałam Lano twój wcześniejszy post jako że informacje w nim zawarte są nieprawidłowe. A jeśli chodzi o nazwy, to racja ;:108

Cadavera, co do korzeni, jeśli są grube i ładne to najlepiej zostawić je w spokoju :) nic już nie polepszysz, bo mają się dobrze - tak wynika z twojego opisu.
Zostaw storczyki w tych osłonkach jakie masz, przezroczyste plastiki są dobre, kolorowe też są dobre (przynajmniej mi nic nie wiadomo czy kolor wpływa jakoś negatywnie na fotosyntezę), światło dociera do korzeni.
Byle nie wstawiaj ich w osłonki zupełnie nieprzezroczyste np. ceramiczne. Choć czytałam tu na forum, że niektórzy trzymają Phalenopsisy właśnie w doniczkach nieprzezroczystych i one nic sobie z tego nie robią tylko rosną i kwitną dobrze. Ja swoje storczyki trzymam w przezroczystej doniczce i przezroczystej kolorowej osłonce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”