Storczyk w wodzie

Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Powiedzcie jaką macie temperaturę, że Wam się to udaje?
Awatar użytkownika
Egzistens
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 kwie 2015, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Storczyk w wodzie

Post »

justynka852 pisze:A oto moje kwiatuszki i się maja dobrze :)
Obrazek
Czy one cały czas są w wodzie i w takiej ilości?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Normalnie chyba kupię jakiegoś Phal z przeceny i spróbuję go tak w samej wodzie. Ot taki test ile da radę :D
Fakt faktem jak mój mąż zajmował się storczykami w domu to zawsze w osłonkach była woda i o dziwno korzenie były zdrowe - przynajmniej te co widać. Ale podłoże zgnite za to, więc może w samej wodzie spróbuję. Może czasem wyciągnąć i go posuszyc ?
Awatar użytkownika
SGL79
50p
50p
Posty: 85
Od: 12 sty 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Phalenopsis rośnie w wodzie od zeszłego roku i kwitnie już kolejny raz. Przystosowanie się do nowych warunków trochę mu zajęło. Stracił większość starych korzeni a dopiero nowe przystosowały się do wody i nie gniją. Woda destylowana, zmieniana co tydzień lub dwa. Rzadko dostaje odżywkę ale bardzo mocno rozcieńczoną by nie spaliła korzeni. Ponieważ już od dłuższego czasu eksperymentuje z uprawą storczyków w wodzie stwierdzam, że nie wszystkie równie dobrze znoszą takie warunki do życia. Niektóre zdecydowanie lepiej rosną
w Sphagnum. Dotyczy to zarówno Phalenopsisów jak i Paphiopedilów.
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Może mi ktoś napisać jaki jest sens uprawy storczyków w wodzie? Przecież to zupełnie nienaturalne dla nich. Dla mnie eksperymentowanie oznacza tylko męczenie rośliny.
SGL79, sama zaznaczyłaś że niewiele storczyków dało radę, więc?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
SGL79
50p
50p
Posty: 85
Od: 12 sty 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Przede wszystkim norbert76 nie "zaznaczyłaś" a zaznaczyłeś bo jestem facetem ;)
Nie napisałem też, że niewiele zdołało się zaadoptować do wodnych warunków uprawy a jedynie, że nie wszystkie. Dlaczego tak je uprawiam? Odpowiedź jest następująca-tradycyjny system hodowli w korze też nie był idealny i część ze swoich roślin mimo starannej pielęgnacji uległa zniszczeniu. Zdecydowanie większośc moich obecnych storczyków dobrze rośnie w nowych warunkach i nie choruje, a metodę hodowli w wodzie podpatrzyłem na YT u kilku osób zza granicy, które już znacznie dłużej niż ja tak uprawiają swoje kwiaty i mają spore sukcesy hodowlane. W razie czego służe linkami do wspomnianych kanałów YT. Jest jeszcze jeden -zdecydowany argument, który sprawił, że zrezygnowałem z podłoża korowego. W wodzie nie mam żadnych szkodików jak ziemiórki czy skoczogonki, które szybko opanowywały pozostałe rośliny.
Awatar użytkownika
Egzistens
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 kwie 2015, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Mógłyą podrzucić linki? Znam tylko Pani Łucji. Zagranicznych nie trafiłam :wink:
Awatar użytkownika
SGL79
50p
50p
Posty: 85
Od: 12 sty 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Awatar użytkownika
Egzistens
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 kwie 2015, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Dziękuję :) Sama 3 wsadziłam od wody, wczoraj dorzuciłam trochę keramzytu. Jak woda jest to korzenie są piękne i zielone. Jak wody nie ma to szybko są srebrne i faktycznie wysychają. Co jakiś czas usuwam kolejne.



---15 sie 2017, o 18:53 ---

Obejrzałam dziesiątki tych filmów, ale po angielsku to jak tak średnio. Te osoby trzymają cały czas kwiaty w wodzie? Widziałam metody, że 3 dni w wodzie, potem 2 bez wody, jakieś zraszanie.
Ja mam też keramzyt i dorzuciłam, zobaczymy. W każdym razie po chyba 2-3 tygodniach mają kilka korzonków, chyba pęd jeden i zamierzam dendrobia też przesadzić, z tym że jeden wydaje keiki.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Hmmm zobaczymy co dalej. Czekamy na relację ;:333
Awatar użytkownika
SGL79
50p
50p
Posty: 85
Od: 12 sty 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Egzistens pisze:Obejrzałam dziesiątki tych filmów, ale po angielsku to jak tak średnio. Te osoby trzymają cały czas kwiaty w wodzie? Widziałam metody, że 3 dni w wodzie, potem 2 bez wody, jakieś zraszanie.
Ja mam też keramzyt i dorzuciłam, zobaczymy. W każdym razie po chyba 2-3 tygodniach mają kilka korzonków, chyba pęd jeden i zamierzam dendrobia też przesadzić, z tym że jeden wydaje keiki.
Jedni trzymają non stop w wodzie( ja do nich należę) a inni właśnie kilka dni w wodzie a kilka na sucho. Każda z tych metod zdaje egzamin i posiada przeciwników jak i zwolenników ;-) A co do opryskiwania to ja nie stosuje-wiem jak wrażliwe są falenopsisy na wodę w stożkach wzrostu, więc wolę nie ryzykować.Ewentualnie jeśli opryskiwać to same korzenie. Co jakiś czas wycieram tylko liście z kurzu wodą z domieszką soku z cytryny.
Awatar użytkownika
Egzistens
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 kwie 2015, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Ja pryskam tylko korzonki i czasem liście od spodu :)

Teraz zaczynam reanimację nowych śmietniskowych. Tragedia, oby sie udało.
Za to druga hybryda będzie puszczała kwiatki z nowych psb wiosennych :)
Awatar użytkownika
py1szczak2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 sie 2019, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Storczyk w wodzie

Post »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.
Mam pytanie, właśnie jeden z moich storczyków wylądował wodzie i tak się zastanawiam jak radzicie sobie z podpieraniem pędów kwiatowych w uprawie w kulturze wodnej?
Obrazek
Łącznie mam ich 6 sztuk do tej pory wszystkie były w korze podlewanie raz na 3 tygodnie raczej nie było z nimi żadnych problemów, nie licząc jednego, którego jakoś udało mi się uratować
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”